برنامه این هفته نود با اجرای عادل فردوسی پور بخش های متنوعی داشت.

سوال پیامکی برنامه در باره گل برتر نیم فصل لیگ برتر بود،گل حسین بادامکی به ملوان،گل مجتبی جباری به شاهین بوشهر،گل میلاد زنید پور به راه آهن،گل مجتبی زارعی به ذوب آهن،گل ماچادو به پرسپولیس و گل ایوب کلانتری به پرسپولیس شش گلی بودند که به نظرسنجی گذاشته شد.

در پایان برنامه و حوالی ساعت 2:30 بامداد مشخص شد که حدود 48درصد از حدود دومیلیون و پانصدهزار شرکت کننده در نظرسنجی گل حسین بادامکی به ملوان را به عنوان بهترین گل نیم فصل برگزیده اند.

سپس نوبت به پخش دو بازی ماقبل فینال جام حذفی رسید،صحنه هایی از بازی شاهین بوشهر با مس کرمان و حواشی آن و نیز بازی استقلال با شهرداری سیرجان ارائه شد.کارشناس داوری هم تلفنی توضیحاتی داد.

میهمان بعدی نود که روی خط تلفنی آمد علی فتح اله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال بود،وی در مورد وضعیت نقل و انتقالات باشگاه،جاسم کرار و فرهاد مجیدی سخن گفت و در نهایت مشخص شد که جاسم کرار در نیم فصل دوم با استقلال نخواهد بود.

بحث اصلی برنامه نود که ادامه موضوع هفته قبل بود به ماجرای فساد و دلالی در فوتبال اختصاص داشت.این بار پای فرد یا افرادی به میان آمد که در تیم شهرداری بندرعباس نفوذ داشته و دلالی ناسالم داشته اند.

جمعی از بازیکنان فوتبال که مورد آسیب واقع شده بودند باز هم با نود گفتگو کرده و از بلایایی که توسط یکی از دلالان مشهور فوتبال کشور بر سرشان آمده سخن گفتند،این دلال همانی است که در خارج از ایران برو و بیایی دارد.

هادی مهدوی کیا هم از کسی حرف زد که در فوتبال برای خودش برو و بیایی داشته در حدی که چند داور مهم هم در خدمتش بوده اند و حتی یکی از این داوران در محفل آن آدم به وظیفه پذیرایی از میهمانان مشغول بوده است.
وی همچنین از گستردگی وحشتناک دوپینگ در میان همبازیانش در روزگاری که بازی می کرده است سخن گفت.

مهدی حق جویی هم فوتبالیستی بود که روی خط آمد و از دردسرآفرینی یک دلال سخن گفت.

حجت الاسلام علیپور دبیر ستاد منشور اخلاقی فوتبال هم میهمان حضوری نود بود که شنوای موارد فساد و دلالی در فوتبال بود و توضیحاتی هم در مورد مسائل مختلف بیان می کرد.

روزبهانی مدیرعامل وقت نیروی زمینی تهران هم روی خط آمد و پیرامون 15 میلیونی که از استیل آذین دریافت کرده اند تا بازی را در زمین دیگری غیر از زمین خودشان انجام بدهند توضیحاتی داد.

سپس چند دلال فوتبال که چهره شان پنهان شده بود طی مصاحبه هایی از فساد در فوتبال و نیز زد و بند در داوری فوتبال سخن گفتند.

موسوی فوتبالیست دیگری بود که توضیح داد با کمک یک دلال به تیم محمود یاوری در شیراز پیوسته و ابتدا توسط این مربی مورد احترام واقع می شود اما پس از چند روز یاوری وی را جواب می کند و بازیکن دیگری که مبلغ قراردادش بیشتر بوده به تیم می پیوندد.

حمید روزبهانی بازیکن پیشین فوتبال هم که هفته قبل متهم شده بود در گفتگو با نود در باره مسائل مطرح شده توسط شاکی توضیحاتی داد،این در حالی بود که هفته گذشته نام و چهره وی نامشخص ارائه شده بود.

امیر فلاحی فوتبالیست دیگری بود که با صراحت اعلام کرد چون در فاصله سه روز به اعزام تیم ملی امید به پوسان به درخواست 5میلیون تومانی یکی از اهالی رسانه پاسخ منفی می دهد طبق تهدید او از تیم خط می خورد.

در بخش دیگری از برنامه به بحث فساد اهالی رسانه هم پرداخته شد.یک مربی و دو دلال تصریح کردند که برخی رسانه ها و روزنامه نگاران در موضوع فساد فوتبال دستی بر آتش دارند و با دریافت پول در فوتبال دخالت می کنند.

موارد متعدد دیگری هم بود که جوانانی ساده دل و عمدتا شهرستانی توسط افرادی مشهور و غیرمشهور مورد سوء استفاده مالی واقع شده بودند.


پایان بخش برنامه این هفته نود بررسی سریع فوتبال لیگ یک بود و آرزوی فردوسی پور که بشود فساد در فوتبال را ریشه یابی و سالم کرد.

به نظر می رسد عادل فردوسی پور اگر بتواند عاملین فساد در فوتبال را به جامعه معرفی کند کاری بزرگ انجام داده است.