سایت هواداران پرسپولیس : رييس فدراسيون فوتبال ميگويد بايد با اتحاد و همدلي شرايط را براي صعود تيم ملي به جامجهاني هموار کنيم.

علي کفاشيان در جمع خبرنگاران درباره بازيهاي حساس تيم ملي در رقابتهاي انتخابي جامجهاني گفت: به هر حال بايد فضايي به وجود بيايد که بتوانيم در بازيهاي پيش رو به موفقيت برسيم؛ به ويژه بازي با قطر که در شروع براي ما اهميت فراواني دارد. بازيکنان تيم ملي هم بايد بدانند همه چشمها به سوي آنهاست و بايد هرچه در توان دارند به کار ببرند تا مردم را خوشحال کنند.

وي در پاسخ به اين سوال که به نظر ميرسد رسانهها نگاه منطقيتري پيدا کردهاند و ديگر کمتر درباره دو بازيکن کنار رفته از تيم ملي صحبت ميکنند، گفت: به هر حال کيروش دو سال و چند ماه است که در فوتبال ايران حضور دارد. او ميداند که بعدا فوتبال دنيا درباره کارنامهاش در فوتبال ايران اظهار نظر ميکنند و او ميخواهد در فوتبال ايران بهترين عملکرد را داشته باشد و منافع ما و کيروش از اين لحاظ مشترک است.

کفاشيان درباره نگرانيهاي کيروش و رفع آنها گفت: سعي کرديم با توجه به پيگيريهاي کيروش آنها را آماده کرده و سعي ميکنيم در حد ايدهآل امکانات براي تيم ملي فراهم شود.

کفاشيان درباره جلسه امروزش با وزير ورزش گفت: وزير ورزش پيشنهاد داده بود که براي هماهنگي بيشتر در فصل نقل و انتقالات ميان باشگاهها صحبتهايي مطرح شود. خوب نيست که فوتبال ما از اين گرانتر شود. نبايد رقابتي منفي بين باشگاهها براي پرداخت پول به بازيکنان به وجود بيايد.

او همچنين شائبه دخالت وزارت ورزش براي 18 تيمي ماندن ليگ را رد کرد و از ارسال نامه نمايندگان به فدراسيون فوتبال براي حفظ تعداد تيمهاي ليگ اظهار بياطلاعي کرد.

کفاشيان درباره فصل نقل و انتقالات و دغدغههايي که وزير ورزش از آنها صحبت کرده، گفت: فدراسيون با توجه به اعتراضهاي مطرح شده سقف قرارداد را برداشت اما باشگاهها بايد بودجه مصوبشان را به فدراسيون اعلام کنند. از سويي ديگر واقعيت ديگري وجود دارد و آن اينکه با توجه به بالا رفتن نرخ دلار يک بازيکن خارجي خوب براي حضور در فوتبال ايران حداقل سالي 500 هزار دلار ميخواهد و اين ممکن است باعث اختلافهايي در تيمها شود و بازيکنان داخلي بگويند، چرا يک بازيکن خارجي بايد يک ميليارد و 800 ميليون تومان پول بگيرد. به هر حال اين مسئله معادلات ما را به هم زده است.

کفاشيان همچنين در پاسخ به اين سوال که آيا ممکن است تيم ملي در امارات بازي دوستانهاي داشته باشد، گفت: کادر فني اعلام کرد که تيم ملي ميخواهد با عراق بازي کند اما وقتي اين اتفاق ممکن نشد تاکنون بازي جايگزيني را در نظر نگرفتهايم.

او همچنين درباره آييننامه کميته داوران فدراسيون فوتبال هم گفت: اين نامه آماده شده و به دست اصفهانيان رسيده و در صورتي که اصفهانيان مشکلي نديد، آن را ابلاغ کنيم.

رييس فدراسيون فوتبال در پايان در پاسخ به اين سوال که جواد نکونام اعلام کرد که قراردادش با استقلال يک ميليارد و 750 ميليون تومان است آيا بر سرحضور اين بازيکن در فوتبال ايران با باشگاه استقلال هماهنگي انجام داده بوديد، گفت: به عنوان بازيکني که از خارج آمده بود نکونام يک استثنا بود اما اگر کار آنها به شکايت و اختلاف برسد، فدراسيون فوتبال تنها سقف قرارداد را در نظر ميگيرد.


منبع خبر: ایسنا