یادداشت ویژه:فانوس ژنرال ، مسیر پرخطر شهریار
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: یادداشت ویژه:فانوس ژنرال ، مسیر پرخطر شهریار

 1. #1


  محل سکونت
  ♥Shahsavar♥
  نام واقعی
  Mila Dam
  استاتوس
  Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
  شغل و حرفه
  دانشجو عمران
  بازیکن محبوب
  Karim Bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  4,685
  تشکر
  6,728
  تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 8 تاپیک

  یادداشت ویژه:فانوس ژنرال ، مسیر پرخطر شهریار


  علی دایی و امیرقلعه نویی اشتراکات و افتراقات بزرگی دارند. این دو ملی پوش سابق حالا درآستانه جدی ترین نبرد تن به تن تاریخ اند...
  سایت گل - علی دایی با پرسپولیس سه ساله بست؛ سه سال دقیقاً همان مدت زمانی است که مدیریت وقت استقلال بین سالهای 82 تا 85 پای ژنرال آبیها ایستاد و او یک تیم بحران زده و از هم گسیخته را به تیمی همیشه مدعی بدل کرد.
  از همان سالها رد پای امیر قلعه نویی در تمام معادلات تیم فوتبال استقلال هویدا بوده است. خواه زمانی که خود سرمربی بوده، خواه وقتی که با سرمربی وقت تیم در جنگ بوده، همواره روح او در تیم استقلال حاضر بوده وهست. هیچ کس از زیر سایه او بیرون نیامد حتی مرحوم حجازی که خود زمانی بر نیمه آبی فوتبال ایران سایه انداخته بود. حتی پرویز سوبله چوبله که با همه ضعفهای خود نتیجهای تاریخی در بردهای پیاپی برابر ارتش سرخ رقم زد. قلعه نویی یکهتازی میکند و قطعاً مزایای این یکهتازی بسیار بیشتر از معایب آن بوده است.
  اما حکایت ارتش سرخ بسیار متفاوت بوده است. بعد از سلطان دیگر هیچکس حتی تمثالی از یک نفر اول نبوده است. یک رئیس، کسی که رد پایی در تیم داشته باشد مثل سلطان. قطعاً بیش از هر عامل دیگری سو مدیریت در این ورشکستگی نقش داشته است. گو اینکه سرمایههای این ارتش زخم خورده یکی پس از دیگری قربانی مدیران سیاسی شدهاند که فقط به موفقیت کوتاه مدت خود میاندیشند و در این راه چه مربیانی که قربانی نشدهاند. قطبی، دنیزلی، استیلی، گل محمدی و ... هر کدام ظرفیت نفر اول بودن را دارا بودهاند ولی نه در شرایط قرمز حاکم بر فوتبال ما. آنها یا توان مقابله با مسائل را نداشتهاند یا انگیزهای در خود برای این حماسهآفرینی نمیدیدهاند و از همه غمانگیزتر حمایتی نشدهاند که امروز بتوان آنها را به خاطر ورشکستگی ارتش سرخ بازخواست کرد.
  اما علی دایی... حکایت او بسیار متفاوت است. همه عوامل درونی و بیرونی و وجوه شخصیتی و ذاتی دایی او را برای خلق چنین حماسهای ترغیب میکند.

  نگاهی به شباهتها و تفاوتهای ژنرال پسران آبی با شهریار سرخ چنین پتانسیلی را بیشتر هویدا مینماید؛
  مدیریت حواشی
  *هر دو متخصص کنفرانسهای خبری هستند. هر یک با لحن و روش خود، ولی نکته مهم در همراه ساختن حاضران و میخکوب کردن آنهاست. در این میان تبحر قلعه نویی در استفاده از کنفرانس خبری برای مدیریت بازیکنان و کادر فنی و تماشاگران چیزی است که دایی باید به داشتههای خود اضافه کند. این یکی از مهمترین ابزارهای هر نفر اولی در دنیاست.
  *هر دو با بازیکنان بهترین روابط را داشتهاند. بازیکنانی که زیر نظر این دو کار کردهاند همواره آماده پیوستن به تیمهایشان هستند. حال پرسپولیس باشد یا راهآهن و سایپا. استقلال باشد یا تراکتور و سپاهان. نکتهای که در این مورد از قلعهنویی یک استثنا ساخته توانایی کار کردن با مخالفانش در یک تیم است. او وقتی میبیند بدون جباری و مجیدی و رحمتی بعید است موفقیتی حاصل شود یک فصل بدون کمترین حاشیه را در کنار آنها کار میکند و حتی از جباری مشاوره فنی میخواهد.
  *مربیان بی سر و صدا به بهشت نمیروند. اینجا هر قدر کنار زمین قلدرتر باشی بهتر ورزشگاه را با خود همراه میکنی و کمتر به داوران اجازه میدهی که با سهلانگاری برای تیمت قضاوت کنند. احتیاجی به ذکر انرژی حداکثری این دو در کنار زمین نیست.
  توان فنی
  *بی شک امیر قلعهنویی یک مربی پویا بوده و هست. او میآموزد و به داشتههای فنیاش میافزاید. از کادر فنی قدرتمندی برخوردار است و همه کار را به تنهایی به دوش نمیکشد. این میشود که در آخرین دوره لیگ برتر با یک تغییر رویکرد استراتژیک بهترین خط دفاع لیگ را میسازد و پرچم آبی را به قله فوتبال ایران میرساند. پر واضح است که دایی در این زمینه بسیار عقبتر از او قرار میگیرد. نه به اندازه او از عمر مربیگریاش گذشته و نه روحیه یادگیری او قابل قیاس با هافبک متفکر سالهای دورتر آبیها و نفر اول زیرک امروز آنهاست.

  *با این وجود تمام این عقبافتادگی فنی نمیتواند از ایستادن بر قله این فوتبال جلوگیری کند. اینجا سادهترین تاکتیکها، بهترینها هستند. کسی حوصله تغییرات تاکتیکی ژوزه در طول یک مسابقه 90 دقیقهای را ندارد. بلکه یک برنامه ساده که به خوبی برای بازیکنان جا افتاده باشد، موفقیت در هر مسابقهای را تضمین میکند.

  اعتبار ملی و بینالمللی
  *دایی شناسنامه فوتبال ایران و آسیاست. او تحصیلکرده و شیکپوش است و از این حیث تنها دیگران را وادار به حسرت خوردن میکند. اگر امیر بعد از چندین قهرمانی پیاپی به اعتبار فعلی رسیده، دایی در همان دوران فوتبالش این اعتبار را نه در ایران که در آسیا و جهان اندوخته است. پیشکسوتان پرسپولیس همه را به ستوه آوردهاند و با حرفهای ضد و نقیض خود آتش بر پیکر ضعیف ارتش خود انداختهاند. اما در مقابله با علی دایی و بواسطه اعتبار ملی و بینالمللیاش یا از او حمایت میکنند یا سکوت اختیار میکنند. تماشاگران بیحوصله پرسپولیس هم او را گزینه حداکثری میدانند و چشم بر نواقصش میبندند.دایی حداقل این امید را زنده کرده است که پرسپولیس بار دیگر جان میگیرد...
  شاید ژنرال آبیها فانوس را در دست گرفته و در جاده پر پیچ و خم و مه گرفته فوتبال ایران شهریار را فرا میخواند.
  soltan cr7


 2. 4 کاربر مقابل از Milad criska عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  888 (30th May 2013), Vampires (30th May 2013), yasi-red-6 (31st May 2013), عشق (30th May 2013)

 3. #2


  نام واقعی
  عباس زارعی
  استاتوس
  فقط پرسپولیس
  بازیکن محبوب
  Emon Zayed
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Argentina
  نوشته ها
  2,156
  تشکر
  1,726
  تشکر شده 1,454 بار در 729 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  پرسپولیس قربانی پول دوستی عابدینی در اواخر دوره مدیر عاملیش شد که به اعتراف خودش نگذاشت بعد از پروین پرسپولیسیها در باشگاه به جایی برسند

 4. #3


  نام واقعی
  عباس زارعی
  استاتوس
  فقط پرسپولیس
  بازیکن محبوب
  Emon Zayed
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Argentina
  نوشته ها
  2,156
  تشکر
  1,726
  تشکر شده 1,454 بار در 729 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  مربی برتر ما که بشه قلعه نوعی تکلیفمون روشنه قهرمانیهای بودار و علی و بدترین نتایج با بهترین تیم ملی و....

 5. #4


  محل سکونت
  ایران
  نام واقعی
  مریم
  استاتوس
  perspolis
  شغل و حرفه
  عاشقی
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Argentina
  نوشته ها
  36
  تشکر
  68
  تشکر شده 7 بار در 5 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  علی دایی تیمو قهرمان کن

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا