جالـــــب .کوروش کبیر چگونه کشته شد؟
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: جالـــــب .کوروش کبیر چگونه کشته شد؟

نام واقعی
    TAYMAZ
    شغل و حرفه
    كامپيوتر
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Portugal
    تشکر شده 521 بار در 201 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

Question جالـــــب .کوروش کبیر چگونه کشته شد؟

مدتی پیش تو تبریز قبری پیدا شد که کنار جسد شمشیری وجود داشت این جسد یا همان استخوان های وی خیلی بزرگ بود باستان شناسان قدمت وی را به 560سال قبل از میلاد مسیح تخمین زدن

اناتومی روس زن رشید ازربایجان

در زمان حکومت کوروش پادشاه هخامنشیه ایران زنی در منطقه ازربایجان حکومت میکرد این زن یک فرزند پسر داشت
    روزی کوروش تصمیم میگره بره این منطقه رو از دست این شیر زن در بیاره و با یه لشگر بزرگ روانه منطقه ازربایجان میشه ودر جنگی که با قوای این منطقه انجام میده باعث میشه که پسر این شیر زن کشته بشه خبر این ماجرا به دربار این شیر زن میرسه و او پس از مدته کوتاهی با یه لشگر روانه جنگ با کوروش میشه جنگ سختی رو میده در این جنگ کوروش زخمی میشه و خودشو بین لاشه های کشته ها پنهان میکنه ولی با مشیت خدا توسط یه سگ جاش معلوم میشه سربازان اناتومی روس کوروش رو پیش این شیر زن میارن اناتومی روس دستور میده یه تشت بیارن سره کوروش رو تو اون ببرن وفتی که خون کوروش پادشاه عادلایران تو اون تشت میریزه اناتومی روس میگه بخورن ای خون خوار از خون خودت هم بخور ببین خوبه یا نه اون همه خون ریختی بله این بود سرنوشت کوروش برای من یه سواله ایا کوروش در این مکان یعنی در ازربایجان کشته شده پس اون جسدی که تو طبس هستش ماله کیه
    این تابلو صحنه کشته شدن کوروش رو نشون میده و در موزه نیویورک امریکا نگه داری میشه
    تابلو نقاشی آنا تومروس در موزه لوور پاریس

عکس آنا تومروس در موزه برلین

برای مشاهده عکس در سایز اصلی، کلیک کنید

برای مشاهده عکس در سایز اصلی، کلیک کنید

عکس آنا تومروس در نمایشگاه آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز

------------------------------------------------

این هم از یک عمر مستی کردنم
    باز هم شبنم پرستی کردنم
    این دل دیوانه مستی می کند
    باز هم شبنم پرستی می کند
    دام هر کس کی شود آهوی دشت
    ای دل دیوانه دیدی برنگشت
    بعد از این زهر جدایی را بخور
    چوب عمری بی وفایی را بخور
    من که گفتم ای دل بی بند و بار
    عشق یعنی رنج یعنی انتظار
    عشق خونت را دواتت می کند
    شاه باشی عشق ماتت می کند
    آه عجب کاری به دستم داد دل

هم شکست و هم شکستم داد دل

2. 16 کاربر مقابل از Love null عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

*ZeynaB* (1st June 2013), 6آتیشه (1st June 2013), Ati*red (3rd June 2013), στρατιώτης-313 (31st July 2014), Majid:62 (31st May 2013), Milad criska (31st May 2013), Mohammadreza (1st June 2013), moona (1st June 2013), nadia (2nd June 2013), RaMiN (1st June 2013), Raso8L (1st June 2013), salmonela (1st June 2013), Terminator2731 (3rd June 2013), The Lone Red (2nd June 2013), V a H i D (1st June 2013), شاهزاده سرخ (1st June 2013)

نام واقعی
    TAYMAZ
    شغل و حرفه
    كامپيوتر
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Portugal
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    از جمله ملتهائي كه از كوروش هخامنش به بدي ياد ميكنند سُكاها مي باشند كه يكي از اقوام تركان قديم بوده و در تحت حاكميت كوروش قرار نگرفته اند . ملكه سُكاها بنام تومروس بائيم(بيگم=خانم) ، در نامه اي كه به منظور پيشگيري از جنگ، به كوروش فرستاده است مي گويد:
    اي ملك ، به تو نصيحت مي كنم كه دست از اين كار برداري ، زيرا معلوم نيست كه به نتيجه مطلوب دست يابي ، به فرمانروائي بر قوم خود خرسند باش و بگذار بر سرزمين خود سلطنت كنم . افسوس كه به سخنم گوش فرا نخواهي داد ، زيرا آنچه كه كمتر به …

هفته نامۀ فارسهاي مقيم كانادا كه در صفحه 30-31 شماره 625 خود در مقاله اي تحت عنوان « قتل كوروش پس از 29 سال فرمانروايي » كشته شدن كوروش را بدست فرمانرواي آذربايجاني اعتراف كرده است.اين در حاليست كه دروغ پردازان تاريخ ايران در بعضي از سايتها و نوشته هاي خود، چنين نوشته اي را از كوروش ياد ميكنند: (من، كوروش بزرگ!، فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و موميايي به خاك بسپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاك ايران!! را تشكيل دهد!!) حال با توجه به مقاله نوشته شده ميتوانيد به واقعيت و دروغ پردازي پان فارسها از زبان خودشان پي ببريد.

كوروش پس از فتح بابل ، بر آن شد ماساژت (آذربايجان) را نيز مغلوب كند، ماساژت ها از شمال شرق تا غرب ايران و در كرانه رود آراكس(آراز) در همسايگي قوم ايسه دونر زندگي مي كردند. ماساژت ها (آذربايجاني ها) بسيار ماجراجو بودند.

حمله به ماساژت ها(آذربايجان)زماني صورت گرفت كه پادشاه ماساژتها (آذربايجانيها) فوت كرده بود و همسر او كه زني به نام موميريس (تومروس (بود بر آنها حكومت مي كرد. كوروش هاخام منش فرستاده اي را نزد ملكه فرستاد و از او خواستگاري كرد.

تومروس مي دانست كه كوروش از او خواستگاري نكرده است ، بلكه مي خواهد سرزمين آذربايجان را تصاحب كند،به كوروش پاسخ منفي داد. وقتي درخواست كوروش توسط تومروس پذيرفته نشد، عليه ماساژت ها لشكر كشي كرد.

تومروس براي كوروش پيغام فرستاد كه به سرزمين خود باز گردد و فكر خام حمله به سرزمين آنها را از سر خود بيرون كند.
    ولي كوروش پس از مذاكره با قوم خودبه اين نتيجه رسيد كه براي جنگ در سرزمين ماساژت ها يعني سرزمين تومروس با آنان روبرو شود. در جنگي كه صورت گرفت پسر تومروس را اسير كردند، تومرس از كوروش درخواست كرد كه به صورت مسالت آميز پسرش را آزاد كند ولي او پسرش كشت. لذا تومروس پس از آن،نيروهاي جنگجوي آذربايجاني را گرد آورد و به مقابله با كوروش فرستاد.

دراين كشتار، ابتداطرفين از دور، با تير و كمان بايكديگر به نبرد پرداختند تاكاملا به يكديگر نزديك شوند.وقتيكه طرفين زمان درازي با يكديگر جنگيدند، بيشتر نيروهاي كوروش فرار اختيار كردند، در پايان اين جنگ ماساژت ها (آذربايجاني ها) پيروز شدند. بخش عظيمي از سپاه كوروش نابود شد ودر حين اين جنگ كوروش نيز پس از 29 سال سلطنت كشته شد.

تومروس مَشكي را پر ازخون انسانها كرد و از ميان اجساد كشته شدگان پارسي، جسد كوروش را توسط سگي كه بر سر جنازه اش پرسه كنان پارس مي كرد، يافت و دستور داد تشتي را پر از حون كرده وسر كوروش را در اين تشت بياندازند و با لحني سرزنش و تحقيرآميز چنين گفت: تو پسرم را از من گرفتي ، من هنوز زنده ام و بر تو پيروز شدم. حالا تو را از خونخواري سيرمي كن و….
    مرگ كوروش را در سال 529 پيش از ميلاد مي دانند!
    به روايتي نام تبريز از نام اين ملكه ترك گرفته شده است.
    ویرایش توسط Love null : 31st May 2013 در ساعت 22:22
    باز هم شبنم پرستی کردنم
    باز هم شبنم پرستی می کند
    ای دل دیوانه دیدی برنگشت
    عشق یعنی رنج یعنی انتظار
    عشق خونت را دواتت می کند
    شاه باشی عشق ماتت می کند

4. 5 کاربر مقابل از Love null عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6آتیشه (1st June 2013), Ati*red (3rd June 2013), Milad criska (31st May 2013), Terminator2731 (3rd June 2013), The Lone Red (2nd June 2013)

نام واقعی
    yasamin
    استاتوس
    پل صراط،کنکور آخرت است
    شغل و حرفه
    دانش آموز
    بازیکن محبوب
    Hossein Mahini
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 599 بار در 277 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    توی کتاب کوروش پادشاه هخامنشی نوشته کوروش تو جنگ میمیره

6. کاربر مقابل از yasi-red-6 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Love null (31st May 2013)

نام واقعی
    Mila Dam
    استاتوس
    Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
    شغل و حرفه
    دانشجو عمران
    بازیکن محبوب
    Karim Bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Brazil
    تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    بابا این عکساشو من برا موضوع خشایار شاه دیده بودم موضوع سیزده بدر.....
    فک نکنم این باشه....
    ممنون

soltan cr7

8. کاربر مقابل از Milad criska عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Love null (31st May 2013)

نام واقعی
    TAYMAZ
    شغل و حرفه
    كامپيوتر
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Portugal
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    من خیلی تو سایتا گشتم 99%ایجوری نوشته بودن
    باز هم شبنم پرستی کردنم
    باز هم شبنم پرستی می کند
    ای دل دیوانه دیدی برنگشت
    عشق یعنی رنج یعنی انتظار
    عشق خونت را دواتت می کند
    شاه باشی عشق ماتت می کند

نام واقعی
    TAYMAZ
    شغل و حرفه
    كامپيوتر
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Portugal
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasi-red-6 نمایش پست ها
    توی کتاب کوروش پادشاه هخامنشی نوشته کوروش تو جنگ میمیره
    خوب دیگه.نوشته که تو جنگ زخمی میشه بعد میبرن میکشنش
    باز هم شبنم پرستی کردنم
    باز هم شبنم پرستی می کند
    ای دل دیوانه دیدی برنگشت
    عشق یعنی رنج یعنی انتظار
    عشق خونت را دواتت می کند
    شاه باشی عشق ماتت می کند

نام واقعی
    yasamin
    استاتوس
    پل صراط،کنکور آخرت است
    شغل و حرفه
    دانش آموز
    بازیکن محبوب
    Hossein Mahini
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 599 بار در 277 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    [QUOTE=Love null;414930]خوب دیگه.نوشته که تو جنگ زخمی میشه بعد میبرن میکشنش[/QUOTE
    نه نوشته:
    تعداد ایرانیها خیلی کمتر از ماسگات ها شده بوددر میان جنگ سنگی به سمت کوروش پرتاب شده بود که باعث مرگش شده بودوقتی شب شد کمبوجیه باچند تن از افراد گارد سلطنتی ب هجست وجوی جسد پدر امد در مقابل ماسگات ها پیروزی خود را جشن گرفتند و تومیروس ملکه انها تهدید کردکه((اگر جسد کوروش را بیابد انرا غرق خون خواهد کرد))
    در اخرش نوشته البته درباره مرگ کوروش روایت های زیادی است اما انچه مشخص استاینکه کوروش بنا به عادت همیشگی در جنگ ها میان سربازان خویس بوده چرا که باور داشت نباید سرباز جان بر کف نهد و بجنگد و افتخار پیروزی نسیب شاهی شود که دور از میدان جنگ اسوده مانده است

12. 4 کاربر مقابل از yasi-red-6 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Aliparsa (1st June 2013), Love null (31st May 2013), Terminator2731 (3rd June 2013), سرخ دانه (1st June 2013)

نام واقعی
    TAYMAZ
    شغل و حرفه
    كامپيوتر
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Portugal
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اینم یه نظره.ولی اکثرا اونجوری نوشتن که میبرن سرشو میبرن میندازن تو تشت خون
    باز هم شبنم پرستی کردنم
    باز هم شبنم پرستی می کند
    ای دل دیوانه دیدی برنگشت
    عشق یعنی رنج یعنی انتظار
    عشق خونت را دواتت می کند
    شاه باشی عشق ماتت می کند

نام واقعی
    mohammad
    تشکر شده 1,036 بار در 364 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    احتمالاً کوروش مقدمات امر را برای تسخیر مصر فراهم کرده بود و اقدامات وی بود که باعث شد در سالهای بعد، ایرانیان مصر را تسخیر کنند[۱۰۳] ولی ابتدا تصمیم گرفت مرزهای شمال شرقی امپراتوریاش را از تاخت و تاز اقوام چادرنشین ماساگتها در امان بدارد. این تاخت و تازها زیانها و صدمات چشمگیری بر ایرانیان شهرنشینی که آمیخته امپراتوری هخامنشی شده بودند وارد کرده بود.[۱۰۴]
    هرودوت میگوید که کوروش با حیله به یکی از اردوگاههای ماساگت حملهور شد و بسیاری ساکنان آنجا را کشت. ولی پس از این جریان، قسمت اعظم نیروهای ماساگت تحت فرماندهی ملکه تهمرییش، شکست سنگینی بر ایرانیان وارد آوردند و کوروش کشته شد.[۱۰۵] ماساگتها سر بریده کوروش را در کیسهای انداختند و آن کیسه پر از خون شده بود. هرودوت می نویسد این نبرد شدیدترین نبردهایی است که «بربر»ها در آن شرکت جستهاند.[۱۰۶] البته هردوت میگوید که دربارهٔ مرگ کوروش حکایات زیادی وجود دارد و روایتی که من ذکر کردم به حقیقت نزدیکتر است. در نتیجه معلوم میشود که خود هرودوت هم از صحت این روایت مطمئن نبودهاست.[۱۰۷] بنابر گزارش مورخین یونانی، کوروش در جنگ با ماساگتها ۲۰۰ هزار مرد جنگی را از دست داد که اغراق آشکاری است.[۱۰۸][۱۰۹][۱۱۰]
    از نگاه داندامایف داستانهای روایت شده توسط مورخین یونانی بیشتر از آنکه شرح یک رویداد واقعی باشند، رنگ و بوی یک رمان را دارند.[۱۱۱] اگرچه حقیقت دقیق مرگ کوروش را نمیدانیم، اما مشخص است که او در پاسارگارد دفن شدهاست. این حقیقت ممکن است که گفتههای هرودوت را دروغ جلوه دهد اما ممکن است جنازهٔ کوروش از دشمن پس گرفته شده و به پایتخت آورده شده باشد.[۱۱۲] ریچارد فرای میگوید احتمالاً داستان هرودوت ساختگی است، اما گرفتن آسیای میانه توسط کوروش صحیح است زیرا دورترین شهری که در سغد وجود دارد، سایرسچَتا (سایروپولیس) نام دارد که گستردگی فتوحات شرقی او را ثابت میکند.[۱۱۳] کتزیاس میگوید که کمبوجیه باگاپاتس – یکی از درباریان – را همراه جسد کوروش به مراسم دفن فرستادهاست.[۱۱۴][۱۱۵]
    انتقال جسد کوروش، یکی دیگر از نشانههای نادرست بودن جنگ کوروش با ماساگتهاست؛ زیرا اگر ملکه تهمرییش، کوروش را کشته و سر او را برده باشد، چگونه هخامنشیان توانستهاند با سپاهی شکستخورده جسد را از آنان پس بگیرند و آن را به درون قسمتهای داخلی ایران وارد کنند؟[۱۱۶]
    در دوازدهم اوت ۵۳۰ پیش از میلاد، زنی بابلی به نام «بورسیپه» زمینی را در نزدیکی دروازهٔ سنگبراق به نام یکی از خویشاوندانش کرد. تاریخ این لوح گلی که به خط میخی اکدی نوشته شده بود، «نهمین سال کورش، شاه کشورها» را نشان میداد. در سی و یکم همین سال در پایتخت بابل، مردی بابلی الاغش را فروخت. تاریخ این لوح مربوط به «سال آغاز فرمانروایی کمبوجیه، شاه کشورها»ست. این دو سند که در ظاهر اهمیت چندانی ندارند، در واقع نشان میدهند که کوروش در فاصلهٔ بین ۱۲ تا ۳۱ اوت سال ۵۳۰ پیش از میلاد درگذشتهاست و یا حداقل، خبر درگذشت وی و بر تختنشینی کمبوجیه در این تاریخ به بابل رسیدهاست.[۱۱۷] ولی اخیراً سندی از کیش در بابل منتشر شده که مورخ نوزدهم ماه ارخسمنه در سال نهم سلطنتی کوروش است که برابر با ۴ دسامبر ۵۳۰ قبل از میلاد می شود. از اینرو به نظر میرسد جنگ با ماساگت ها در اواخر (دور) سال ۵۳۰ قبل از میلاد رخ داده باشد.[۱۱۸] بنابر گزارش هرودوت، کمبوجیه به اردوی جنگ علیه ماساگتها پیوست اما پس از چندی، پیش از نبرد قطعی که طی آن کوروش به قتل رسید، به عنوان جانشین تاج و تخت به ایران برگردانده شد.[۱۱۹]
    خجالت داره از کوروش به این شکل یاد میکنید این منبع ویکی پدیا هست
    اولا داستانش رو بخون میفهمی
    اون گوسفندی که میگی شیرزن مال بربرها بوده همین من و تو رو میدیدی میفهمیدی اینا کیا بودن که الان بهش لقب شیرزن میدی
    ثانیا
    مرزهای شمال شرقی امپراتوریاش را از تاخت و تاز اقوام چادرنشین ماساگتها در امان بدارد. این تاخت و تازها زیانها و صدمات چشمگیری بر ایرانیان شهرنشینی که آمیخته امپراتوری هخامنشی شده بودند وارد کرده بود

کوروش هیچ موقع غارت نکرد و غیر جنگجو نکشت و اینکه میای یه مطلب کذب از یه اسطوره این کشور میزاری برابره با همون کاری که الان دارن خیلیها میکنن تا این مرد بزرگو کوچیک کنن

کوروش ارام بخواب که هنوز بعد از 26 قرن ایرانیان به یادت هستند

15. 6 کاربر مقابل از mohammad25 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6آتیشه (1st June 2013), NaZaNiN__red (1st June 2013), Terminator2731 (3rd June 2013), The Lone Red (2nd June 2013), yasi-red-6 (1st June 2013), سرخ دانه (1st June 2013)

نام واقعی
    یزدان
    استاتوس
    only Karimi and mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Bayern-Munich | Germany
    تشکر شده 5 بار در 2 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    کشته شدن کوروش به دست این زن دروغی بیش نیست به نظرم