کوروش شناسی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: کوروش شناسی

نام واقعی
    mohammad
    تشکر شده 1,036 بار در 364 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

کوروش شناسی

مردی بزرگ از خطه پارس کوروش کبیر
    متاسفانه چند داستان مضحک چند باری گذاشته شد و به این اسطوره این مرز و بوم توهینهایی انجام میشد
    یکی بازیکن یه تیمی بوده الان یه نفر ازش بد میگه و انتقاد میکنه همه میخوان کچلش کنن
    اما یه پادشاه بزرگ اعتبار ایران کبیر هرچی داستان هم براش درست کنن عنوان مطلب میشه جالب
    والتر هینتس، میگوید: «کوروش سه امپراتوری را ساقط کرده بود: ماد، لیدیه و بابل. آیندگان فراموش نکردند که کوروش هیچکدام از سه فرمانروا، نه آستیاگ، نه کرزوس و نه نبونعید را نکشت، بلکه به تبعید آنها بسنده کرد و حتی برای آنها زندگی شاهانهای فراهم آورد. این رفتار در جهان باستان بیسابقه بود و تا زمان کوروش هرگز اتفاق نیفتاده بود
    میگین فلان بازیکن مرده اما این ادم دشمنش رو نکشت کاری که شاید اگه به ذهنمون خیلی فشار بیاریم افرادی بس قلیل نظیر حضرت علی اینکارو کردن
    کوروش جایگاه ویژهای در تاریخ اسرائیل دارد، در منابع عهد عتیق، با عناوین «مسیح خداوند» و «سرور، خدای بهشت» خطاب شده و به او «همهٔ پادشاهیهای روی زمین» داده شدهاست. در کتاب عزرا و اشعیای نبی، از وی چنین یاد شدهاست: «او شبان من است و رضایت خاطر مرا فراهم خواهد کرد.»
    هرودوت میگوید که پارسیان از او چونان یک پدر سخن میگفتند، زیرا وی مهربان بود و از آنچه برای ایرانیان نیکو بود، کوتاهی نمیکرد؛ در عین حال هرودوت وی را مردی زودخشم میداند. داندامایف میگوید «کوروش محبوبترین شاه پارس و بنیانگذار یک امپراتوری جهانی بود».«به نظر میرسد کوروش به سنت و ادیان سرزمینهای فتح شده احترام میگذاشت. پارسیها او را پدر، روحانیان بابل او را برگزیده مردوک، یهودیها او را مسیح فرستاده شده از جانب یهوه و یونانیان او را فاتحی بزرگ و سیاستمداری باهوش میدانستند. گزنفون در کورشنامه او را حکمرانی آرمانی و ایدهآل توصیف میکند»
    اینم از جایگاهش در پیش مذاهب
    علامه طباطبایی دربارهٔ ذوالقرنین دانستن کوروش چنین نوشتهاست که «هر چند بعضی از جوانبش خالی از اعتراضاتی نیست، بلکه از هر گفتار دیگری انطباقش با آیات قرآنی روشنتر و قابل قبولتر است.» در تفسیر نمونه از نظریهٔ انطباق کوروش با ذوالقرنین به عنوان نظریهٔ برتر یاد شدهاست و بر تأئید این نظریه در تفسیر من هدی القرآن، تفسیر الفرقان و تفسیر المنیر اشاره شدهاست. در تفسیر المنیر با قاطعیت، ذوالقرنین، همان کوروش دانسته شده که دو طرف جهان را گشت و احتمالاً به خاطر شجاعتش به ذوالقرنین ملقب شد
    و جایگاهش در قرآن
    شرمنده عصبانی شدم از یه سری مزخرفاتی که به کوروش نسبت داده بودند ولی باید به عنوان یک پارسی حداقل هویت این بزرگمرد را به برخیها می آموختم
    تا بدانند پادشاه و امپراطوری بزرگ ایران کبیر نه با زورگویی بدست امد و نه با دستان ادمی قاتل و جانی و خونریز
    بدست مردی ایجاد شد از دین زرتشت ،مردی که بعد از گرفتن هر شهر میگفت که به دین آنها احترام بگذارید
    کاری که ما بعد از 26 قرن هنوز نفهمیدیم و میگوییم که چرا کارگردانی زنی را بوسید
    کوروش آرام بخواب اینجا ایران است جایگاه یک فوتبالیست از تو بالاتر است و او مظهر شجاعت و عرق به باشگاهش است اما تو مظهر هیچ چیز نیستی بجز قتل و خونریزی
    یادت گرامی باد

2. کاربر مقابل از mohammad25 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Farzandeiran (1st June 2013)

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad25 نمایش پست ها
    میگین فلان بازیکن مرده اما این ادم دشمنش رو نکشت کاری که شاید اگه به ذهنمون خیلی فشار بیاریم افرادی بس قلیل نظیر حضرت علی اینکارو کردن
    كاش بعضي ها ميفهميدن و جرئت اينو داشتن كه حداقل واسه يه لحظه هم كه شده به اين چيزا فكر كنن...

كوروش؛
    فرزندانت اينجان... هستن...
    نوادگانت هستن هنوز...

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...