حدود چهار سال پیش وقتی سیمای مرکز فارس بازی دو تیم برق شیراز و ملوان بندر انزلی را به صورت مستقیم پخش می کرد زردی چمن ورزشگاه حافظیه بدجوری توی ذوق می زد.

این در حالی بود که درست سه روز بعد قرار بود با حضور پیتر ولاپان که آن روزها دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا بود، طرح آسیاویژن در فارس در همین ورزشگاه افتتاح شود.
هیات فوتبال استان فارس به ریاست سید محمد هادی آیت اللهی تمام تلاششان را انجام می دادند تا آبروداری کنند و در برابر یکی از بالاترین مقامات فوتبال آسیا خودی نشان دهند. اما به نظر می رسید نتوانند مشکل زردی چمن حافظیه را حل کنند.
روز افتتاح طرح آسیا ویژن فرا رسید. تلویزیون شیراز این افتتاحیه را هم به صورت مستقیم روی آنتن برد. اما یک نکته جالب وجود داشت،چمن ورزشگاه حافظیه دیگر زرد نبود و تقریبا یکدست و سبز بود!
تعجب از این بود که در مدت دو روزبه صورت طبیعی نمی شد کاری کرد که چمن به آن "زردی" در فاصله ای اندک به آن "سبزی" شود.
این اتفاق اما افتاده بود.آن روز مراسم افتتاحیه طرح آسیا ویژن به خوبی و آبرومندانه برگزار شد. اما یک سوال بی جواب بود چمن ورزشگاه چگونه دو روزه از زردی به سبزی گرایید؟
پاسخ این سوال اما چندان دشوار نبود. مسوولین هیات فوتبال فارس نقاط زرد چمن ورزشگاه را شب قبل ازمراسم افتتاحیه رنگ سبز زده بودند!به همین راحتی!
***
چند روز پیش سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد که بازی فینال جام حذفی فوتبال کشور در شهر شیراز برگزار می شود.
با این اعلام و مشخص شدن میزبان فینال جام حذفی، استقلالی ها که یک پای فینال هستند به میزبانی ورزشگاه حافظیه شیراز اعتراض کردند. آنان می دانستند که چمن حافظیه چندان وضعیت مناسبی ندارد. هرچند در نهایت به میزبانی شیراز و ورزشگاه حافظیه رضایت دادند.
***
این روزها مسوولین هیات فوتبال استان فارس سخت در تلاشند تا میزبانی شایسته برای فینال جام حذفی باشند.
در حالی که شیراز سردترین روزهای خود را سپری می کند نگهداری چمن حافظیه هم سخت تر از روزهای گذشته است.
چمن حافظیه فعلا در قرنطینه قرار گرفته و مواظبت ویژه ای از آن می شود. هرچندهنوز ناهمواری هایی در آن وجود دارد و البته که قسمت هایی از آن هم زرد است.
باید تا روز9 بهمن و فینال جام حذفی منتظر بود و دید زردی های چمن ورزشگاه حافظیه چه سرانجامی پیدا می کند.
البته تعجبی ندارد که این زردی ها تا آن تاریخ که نزدیک هم هست به شیوه هایی خاص سبز شود! شایدهم چمن ورزشگاه حافظیه برای دومین بار رنگ شود!