گفته می شود مورینیو در سه فصل حضور در برنابئو، به ویژه در آخرین فصل حضورش در این باشگاه با بازیکنان متعددی از جمله کاسیاس و راموس اختلاف پیدا کرد
سایت گل- ژابی آلونسو، هافبک باتجربه رئال مادرید، با ستایش از ژوزه مورینیوف اعلام کرد که این مربی پرتغالی در طول دوران حضورش در برنابئو هیچ گاه کنترل رختکن را از دست داد.
آقای خاص بعد از سه فصل حضور در رئال، هفته گذشته به طور رسمی به چلسی پیوست. گفته می شود او در این مدت، به ویژه در آخرین فصل حضورش در این باشگاه با بازیکنان متعددی از جمله کاسیاس و راموس اختلاف پیدا کرد.
اما برخلاف آنچه رسانه های اسپانیایی ادعا می کنند، آلونسو معتقد است که مورینیو هیچ تفرقه ای در رختکن ایجاد نکرده بود و حتی او را فردی با روابط عالی با بازیکنان توصیف کرد.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" او کسی بود که می توانست با همه ارتباط برقرار کند و می دانست که چطور پیامش را در رختکن به بهترین شکل انتقال بدهد.

او می دانست که چه زمان و در کجا بهترین تصمیم را بگیرد تا نتیجه بازی را تغییر بدهد."
آلونسو به تازگی از ناحیه ران تحت عمل جراحی قرار گرفته و در نتیجه برای شش تا هشت هفته از میادین دور خواهد بود. به همین دلیل نمی تواند تیم ملی اسپانیا را در رقابت های جام کنفدراسیون ها همراهی کند.