برای زمان زیادی فقط درباره گوشیهای هوشمند غول پیکر، تبلتهای پرزرق و برق و دوربینهای دیجیتال گران قیمت حرف زدهایم. ناامیدکننده است اگر خیال کنیم تکنولوژی همیشه تا این اندازه برای جیبهایمان نقشههای بزرگ میکشد. در همین گوشه و کنار با محصولاتی کوچک، ارزان و کاربردی روبرو میشویم که زندگی را به معنای واقعی کلمه سادهتر میکنند.

یادآور داروی دیجیتالی


لازم نیست حتما به آلزایمر مبتلا باشیم چون با این همه درگیری و اعداد و ارقام و اطلاعاتی که هر روز باید به خاطر بسپاریم، کار ساده ای مثل مصرف به موقع داروها چندان آسان نیست. با توجه به موقعیت شغلی و درگیریهای ذهنی این کار میتواند جنبههای پیچیدهتری داشته باشد.


الهه مهربان تکنولوژي دست به کار شده و به عنوان هدیه وسیله ای را در دسترسمان قرار داده که فوق العاده کارآمد است.محصول در نگاه اول فقط یک جعبه کوچک پنج سانتیمتری به نظر میرسد. کافی است ساعت دیجیتالی آن را کوک کنید و همه چیز را به زمان بسپارید. در وقت مورد نظر جعبه به صدا درمیآید و زمان مصرف دارو را یادآوری خواهد کرد.

حتی میتوانید دو دسته دارو را در حافظه جعبه ثبت کنید. انرژی جعبه توسط باتریهای معمولی ساعت تامین میشود که هم عمر زیادی دارند و هم راحت پیدا میشوند. حمل و نقل جعبه فوقالعاده ساده است و در خیلی از مواقع احساس نمیکنید یک ابزار جدید به محتویات سنگین کوله پشتی یا کیف دستیتان اضافه شده است. با این حال واقعا دوست داشتیم در ساخت محصول از پلاستیک مرغوبتری استفاده میشد.


قیمت: حدود 15 هزار تومان

دماسنج غذای کودک

ممکن است چشم انتظار از راه رسیدن نخستین کودکتان باشید. این خبر خوبی است اما باید بدانید به ابزارهای مهمی نیاز خواهید داشت. تا همین چند وقت پیش دمای شیشه شیر کودک با دست اندازهگیری میشد. این روش حداقل در مورد نسل ما جواب خود را پس داده است. بچههای امروزی ولی پدر و مادرهای سر به هواتری دارند. موضوع اصلی زمان است و دقت. دماسنج مورد نظر هم قیمت خیلی زیادی ندارد.


کافی است دکمه پاور آن را برای سه ثانیه فشار دهید تا روشن شود.با فرو بردن لوله فلزی محصول به داخل شیشه در مدت زمان اندکی دمای مایع مشخص میشود. همچنین میتوان چهار درجه مختلف را به حافظه دماسنج سپرد تا برای چهار مایع آمادگی داشته باشد.


قیمت: حدود 29 هزار توماندماسنج وان حمام کودک

سالها بعد وقتی فرزند دلبندتان بزرگ شد احتمالا میتوانید سرتان را بالا بگیرید و به او بگویید تا چه اندازه پدر و مادر مسئولیتپذیری بودهاید. محصول ظاهری کاملا کودکانه دارد.


بچهها میتوانند با آن بازی کنند و خیلی زود حضورش را در کنار خود بپذیرند. در تمام این مدت شما توانستهاید دمای آب حمام را به کمک دماسنج تعبیه شده درون عروسک اندازه بگیرید و برای راحتی فرزندتان آن را تنظیم کنید. دقت این وسیله 0.1 سانتیگراد است و کاملا ضدآب ساخته میشود.

قیمت: حدود 30 هزار تومانرطوبتساز هوا یوکر


رطوبتساز USB آب را به بخار تبدیل میکند تا به کمک آن رطوبت هوای اتاق را تنظیم کنید. به این ترتیب میتوانید از خشک شدن پوست و بینی خود جلوگیری کنید. همه مراحل با پورتهای محبوب و پرکاربرد USB انجام میشود که حالا تقریبا روی تمام وسیلهها، از لپ تاپ گرفته تا تلویزیون دیده میشود.