در روسیه و جاهای دیگر، مدیرانی هستند که در برخی از لحظات حساس، دقیقا درک نمی کنند که سیستم کاری در دنیای فوتبال به چه ترتیب است.الان انگیزه های زیادی برای شروع کارم درترکیه دارم
سایت گل- روبرتو کارلوس ، اسطوره برزیلی دنیای فوتبال برای حضور در بازی «قلب کلاسیک » به مادرید سفر کرده بود ودراین بازی خیریه که میان پیشکسوتان رئال مادرید و پیشکسوتان یوونتوس برگزار شد حضور یافت.

در پایان این مسابقه روبرتو کارلوس در گفت و گوی ویژه ای با خبرنگار روزنامه آ.اس شرکت کرده و طی این گفتگو به بررسی شرایط روز باشگاه مادریدی و حال روز فردی و کاری خودش پرداخت.
دراینجا می توانید گزیده ای از این گفت و گو را مطالعه کنید:
*بعد از حضور در بازی خیریه یکشنبه شب مقابل یوونتوس، باید خودت را برای ماجراجویی جدیدی درترکیه آماده کنی
بله.من فصل آینده سرمربی سیواسپور خواهم بود. باید ببینیم که آیا می توانیم کار را خوب پیش ببریم یا نه.
*ماجراجویی قبلی ات در روسیه و با آنژی به کجا کشید؟
راستش را بخواهید در روسیه و سایر جاهای دیگر، مدیرانی هستند که در برخی از لحظات حساس و مهم، دقیقا درک نمی کنند که سیستم کاری در دنیای فوتبال به چه ترتیب است ولی الان انگیزه های زیادی برای شروع کارم با سیواسپور دارم. این تیم، تیم کوچکی است ولی من به خاطر دورانی که در فنرباغچه بازی می کردم، شناخت خوبی از لیگ ترکیه دارم
*حالاکه یک سرمربی هستی، به ما بگو که حضور آنچلوتی روی نیمکت مربیگری رئال را چطور می بینی؟
رسیدن به مادرید اصلا ساده نیست. همیشه همین طور بوده. همیشه سطح توقعات دراین تیم واقعا بالاست. از تو توقع همه چیز می رود.باید هرسه جام را فتح کنی و اگر این کار را نکنی، شاید جنجالهای زیادی به راه بیفتد. آنچلوتی به نظر من سرمربی بزرگی است ولی چه او سرمربی رئال شود و چه هر فرد دیگری، باید به تمام این مسائل تطبیق بیابد. او باید ببیند که فلسفه رئال مادرید به چه ترتیب است و بداند که متقاعد کردن افراد از همان روز اول کار ساده ای نیست و فراتر از همه اینها باید بیشترین جامها را کسب کرده و کمترین جنجال را به راه بیندازد.
*حالا دوران تازه ای بعداز مورینیو آغاز خواهد شد
دوره مربیگری مورینیو دررئال به پایان رسیده و حالا سرمربی جدیدی دراینجا روی کار خواهد آمد. فلورنتینو اعلام کرده که خریدهایی انجام خواهد داد وامیدوارم که افرادی با ذهنیت پیروزی طلبانه به اینجا بیایند.نمی گویم که بازیکنان کنونی رئال، ذهنیت پیروزی طلبانه ندارند . از صحبت های من سوء برداشت نشود...امیدوارم که بازیکنان جدید تیم هم این انگیزه ها را در خود داشته باشند
*به نظر تو این رئال باید از چه جهاتی به تجدید قوا بپردازد؟
رئال برای بازگشت به ذهنیت پیروزی طلبانه سابق رئال مادرید به بازیکنان زیادی نیاز ندارد. این تیم باید در رختکن خود، مثل یک خانواده باشد و نباید دودستگی میان باشگاه و هواداران وجود داشته باشد؛ دو دستگی ای که اخیرا در تیم دیده می شد
*طبق صحبت های فلورنتینو، زیدان هدایت پروژه ورزشی رئال را در دست خواهد داشت. حتی شاید او دستیار سرمربی اصلی تیم شود. فکر می کنی که زیدان می تواند سرمربی خوبی باشد؟
بله همین طور است. او به علاوه می تواند در بخش های دیگر هم کمک کند.مثلا اطلاعات را به بازیکنان منتقل کند. زیدان از آن دسته افرادی است که در آینده می تواند به رئال کمک های زیادی کند. شناخت او از رئال ، به سرمربی آتی تیم کمک زیادی خواهد کرد . زیدان آماده است تا در رئال به فعالیت مشغول شود؛ او از آن شخصیت افرادی است که آرام است و واقعا هم باهوش است و دراین باشگاه موفق خواهد شد
*بارسا نیمار را به خدمت گرفت.فلورنتینو گفته بود که واقعا از نیمار خوشش می آید. خود تو دوست داشتی که نیمار را در برنابئو می دیدی؟
(می خندد) نیمار با خانواده اش صحبت کرد وترجیح داد که به بارسا برود.من به این تصمیم او احترام می گذارم و برای او در بارسلونا آرزوی موفقیت می کنم.او می بایست دراین برهه زمانی از برزیل خارج می شد
*مارسلو فصل پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشته؛ چه توصیه ای برای او داری

نیازی نیست که به مارسلو چیزی بگویم. فقط کافی است که فوتبال او را تماشا کرده و تشویقش کنی