کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران معتقد است براي صعود به جامجهاني بايد بازي قابل قبولي مقابل کرهجنوبي ارائه داد و صعود ايران به جام جهاني دوباره مثل چهار سال قبل به بازي آخر کشيده شده است.

جواد نکونام بعد از پيروزي 4 بر صفر تيم ملي برابر لبنان و دو گلي که به ثمر رساند، در جمع خبرنگاران گفت: خدا را شکر دل مردم را شاد کرديم. هفته آينده بازي سختي برابر کره داريم و مثل چهار سال قبل سرنوشت صعود به بازي آخر کشيده شده و باز هم بايد صعودمان را از کرهجنوبي بگيريم. اميدوارم با دعاي خير مردم نتيجه ايدهآلي کسب کنيم.

کاپيتان تيم ملي همچنين در پاسخ به پرسش خبرنگاري درباره انتخابات پيش رو گفت: من فوتباليستم اين چه سوالي است که ميپرسيد؟

به گزارش ايسنا، وي ادامه داد: خيلي خوشحالم که امشب با نتيجه خوب زمين را ترک کرديم. واقعا نياز به برد پرگل داشتيم و از مردم و شما رسانهها تشکر ميکنم که از قبل از بازي با قطر تا امروز از ما حمايت کرديد. اميدوارم اين حمايتها ادامه داشته باشد و ما جشن بزرگي بعد از صعود بگيريم. شما سهم بزرگي در بردهاي تيم ملي داشتيد و ما به تنهايي نميتوانستيم به آن برسيم. گام سختي پيش رو داريم اما تيم ما نشان داده که لياقت و شايستگياش را دارد و ميخواهيم جشن صعودمان را در کره جنوبي بگيريم.

نکونام همچنين درباره وضعيتش در استقلال توضيح داد: درباره اين موضوع فکر کردهام و بعد از بازيهاي تيم ملي در اين باره تصميمگيري ميکنم. هواداران استقلال را دوست دارم اما خودم هم نميدانم چقدر احتمال دارد که در اين تيم بمانم. وضعيت باشگاه مشخص نيست. يک سري اتفاقات افتاده و آنها را در ذهنم دارم. همچنين بعد از بازيهاي تيم ملي اتفاقات خوبي براي فوتبال ايران ميافتد.

کاپيتان تيم ملي در پايان تاکيد کرد: شايد کره جنوبي در بازي آخر انگيزه لازم را نداشته باشد اما تمام تلاشمان را ميکنيم تا اين تيم را شکست دهيم. گذشتهها هم تمام شده و ما بايد تنها به آينده فکر کنيم.