سران باشگاه مادریدی به دنبال تمدید قرارداد و بهبود رقم دستمزد فعلی رونالدو هستند تا او درکنار اتوئو بازیکنی با بالاترین دستمزد در دنیای فوتبال باشد
سایت گل- فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید در نظر دارد تا با تمدید قرارداد کریستیانو رونالدو، او را مبدل به «بازیکنی با بالاترین دستمزد در دنیا» نماید. درصورتی که این اتفاق رخ داده و کریس قراردادش را با رئال تمدید کند، سالانه دستمزد خالص او حدود 20 میلیون یورو خواهد بود و بدین ترتیب دستمزدی برابر با ساموئل اتوو خواهد داشت و در صدر رنکینگ بازیکنانی با بالاترین دستمزد دردنیای فوتبال قرار خواهد گرفت. البته سران رئال می دانند که درخواست رونالدو دریافت 5 میلیون یورو بیشتر از رقم پیشنهادی رئال است. از همین رو حالا آنها درنظر دارند تا او را متقاعد کنند که هرطور که شده تا سال 2018 در مادرید بماند (قرارداد کنونی کریس با رئال در سال 2015 به پایان می رسد). برای تمدید قرارداد کریس با این شرایط، رئالی ها باید مبلغ 166 میلیون یورو هزینه کنند.
طبق گزارش منتشره در روزنامه آ.اس ، 166 میلیون یورو بدین ترتیب هزینه خواهد شد. قراردادی که کریس امضا کرده، مشمول مالیاتی 24 درصدی است (طبق قانون بکام) ولی در صورت تمدید قرارداد او با مبلغی بیشتر، این مبلغ مالیات به 52% این رقم دستمزد افزایش خواهد یافت.بدین ترتیب رونالدو 10 برای دو فصل باقی مانده از قرارداد فعلی اش ، در ازای هر فصل 10 میلیون یورو بیشتر می گیرد(درمجموع 20میلیون یورو) و 20 میلیون یورو هم در ازای سه سال دیگری که قراردادش را تمدید خواهد کرد (از سال 2015 تا 2018) که در مجموع 60 میلیون یورو خواهد بود. یعنی روی هم 80 میلیون یورو خالص برای این بازیکن پرتغالی که 48%از آن به کریس خواهد رسید.در مجموع سران رئال باید برای تمدید قرارداد کریس 166 میلیون یورو هزینه کنند که 86 میلیون یوروی باقی مانده هم باشگاه رئال مادرید به عنوان مالیات پرداخت خواهد نمود.
کریس در حال حاضر دهمین بازیکن با بیشترین درآمد در دنیای فوتبال است. ساموئل اتوئو با درآمد خالص سالانه 20 میلیون یورو درصدراین رنکینگ است.مسی با 18 میلیون یورو دوم است و زلاتان (14.5)، رونی (13.8)، یایا توره (13)،سرخیو آگوئرو (12.5)، سیلوا (12) و تورس (10.8) در جایگاهی بالاتر از کریس هستند.
یکی دیگر از مسائلی که کریس برسر آن مذاکره خواهد کرد حق تصویرش است. این ستاره پرتغالی دوست دارد تا 60% از حق تصویرش را که در اختیارباشگاه مادریدی است به خود او برسد.در حال حاضر کریس 40% از حق تصویرش را دارد.کمپانی ژستیفوته 20% و باشگاه مادریدی هم 40% دیگر را در اختیار دارد. کریس می خواهد که حق او به 60% افزایش یافته وسهم رئال 20% باشد.
کریس از روز دوشنبه تعطیلات تابستانی اش را آغاز کرده و با تغییراتی که در مدل مویش ایجاده کرده، با چهره ای متفاوت به تعطیلات رفته است.