یادداشت: ... و سر انجام پایان خوش
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: یادداشت: ... و سر انجام پایان خوش

نام واقعی
    R@MiN
    استاتوس
    چقدر زود دیر میشود
    شغل و حرفه
    کارم رنگه تخصصم موبایل فوتبال
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 16,554 بار در 3,918 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 59 تاپیک

یادداشت: ... و سر انجام پایان خوش

این جادوی فوتبال است. این پدیده ای است که مفهوم "ملت" و "پرچم" را معنایی حقیقی می بخشد

مانند یک فیلم با دور آرام همه روی هوا هستند. دست ها به اطراف کشیده شده و صدای "گــــل" در تحریریه می پیچد. باور کردنی نیست. کره جنوبی یک ساعت است که حمله می کند، اما یک ایرانی گل زده است. رگ روی پیشانی ات متورم می شود. مزه شور در دهانت می پیچد و قطره ای اشک از گوشه چشمانت به روی ریش زمختت می چکد. چیزی نمی گویی و نمی توانی چیزی بگویی. صحنه به دور طبیعی بر می گردد. میلیون ها ایرانی در آسمان هستند. خدای فوتبال ستایشت می کنیم.

1- یک مربی بدون تیم روی خط است. می گوید "ما تا به حال به لبنان نباخته بودیم و این رکورد باید به نام کیروش ثبت شود". اشک ها بی اجازه می بارند. باخت بدی است. تیم بد بود. پخش نامناسب بازی هم باعث می شود تا شب بدی پیش رویت قرار بگیرد. سه ماه قبلش در همین استادیوم آزادی، بازیکنان سفیدپوش در زمین راه می رفتند تا دو امتیاز حساس را به عرب های قطر بدهیم. ناامیدی و سرخوردگی خودش را به تو تحمیل می کند و ناامیدی وجود همه را گرفته است؛ تیم ملی با این بازی ها ضعیف به جام جهانی نمی رود.

2-مسعود شجاعی با اشتباهی کودکانه ایران را ده نفره کرده است. از دست دادن امتیاز در آزادی، یعنی از دست رفتن رویای برزیل. اما جواد نکونام، تیم ده نفره ایران را به عرش می برد. لبخند بر لب هاست. خوشحالی و امیدوار. می دانی تنها این تیم ملی ایران است که می تواند در خرداد و تیر 93، غروری به وسعت مرتع های آذربایجان تا کویرهای سیستان و بلوچستان را احیا کند. تنها صعود به جام جهانی است که می تواند خراسانی ها را به عرب های خوزستان پیوند بزند. اگر فوتبال نتواند واژه "وطن" را عمومی کند، پس چه پدیده ای می تواند؟ پس رویایی را در ذهنت می سازی؛ شیران سپیدپوش ایرانی در سرزمین سامبا و قهوه. با برد مقابل کره جنوبی در تهران، رویایی دور نیست. روز بعد همه لبخند بر لب دارند و امیدوارند این بار سرنوشت به بازی آخر مقابل کره نکشد.

3-در تهران به ازبک ها باختیم. تنها یک ایرانی می تواند کارش را سخت کند و همه چیز را به دقیقه آخر بکشاند و در نهایت آن کار سخت را انجام دهد. در تهران به ازبک ها باختیم؛ دردآور و ناامید کننده. شاید "بازی سرنوشت" سعی در محک زدن میزان تحمل مردمانی دارد که در روزهای آبان 91 همه خسته از سر به آسمان ساییدن قیمت دلار و طلا و گرانی کمرشکن، در پیاده روها بی نگاه به همشهری هایشان خودشان را در لباس های گرم مچاله کرده اند. کسی تعجب نمی کند، انگار خدا این قسمت از زمین را فراموش کرده است. زمزمه ها بلند شده است؛ شاید با مربی ایرانی، نتایج بهتری می گرفتیم.

4-ایران سرزمین شگفتی هاست؛ سرزمین تضادها. مردمانی که گاهی از در دروازه رد نمی شوند، اما سوراخ سوزن را مجبور به دروازه شدن می کنند. کاروان ایران در حالی به دوحه می رود که برخلاف دوره های قبل مردم کوچه و بازار حرفی از جام جهانی نمی زنند. اما ایران در مقابل عرب های قطری می برد. پسرکی که تا ماه پیش از ایران تصور جز گربه ای در نقشه خاورمیانه نداشته است، گل می زند. صورتش را به دوربین می چسباند. د ر ترازوی "اشک ها و لبخندها" این اشک است که خودش را تحمیل می کند. چقدر دل نازک شدیم. چقدر سقف آرزوهایمان کوتاه است. برد قطر هم چشمان مان را سرخ می کند. ایران می برد و امیدوار می شود. کیروش از روی سکو، هوشمندانه سپیدها را به برد می رساند. حالا امیدواریم. آخ که "امید" چقدر خوب است.

5-ایران خوب بازی می کند. جامعه در آستانه یک انتخاب سرنوشت ساز، روحیه دوقطبی دارد. اما نماینده ایرانیان در آزادی، به عرب های لبنانی رحم نمی کند و مغلوب قطب دیگر می شود. ای کاش کیروش همیشه اینقدر خوش اشتها بود که در دقایق آخر بازی هم شاگردش را هول دهد تا شاید گل پنجم را بزنند. سریال اشک ها و لبخند این بار با قسمت "لبخند" تمام می شود. باید منتظر قسمت آخر بود.

6-چند شب قبل، ایرانی ها یک شب را در خیابان صبح کرده اند. مثل سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر، مثل هشتم آذر و "خداداد عزیزی.. توی دروازه". حالا همه امیدوارند. با یک مساوی هم ما خوشبخت ترین مردمان جهانیم. "چوی " نامی گفته است دلش می خواهد ازبک ها را جای ایرانی ها در جام جهانی ببیند. نیمه اول تنها خبر خوب، گل قطر است به ازبکستان. بین دونیمه تنها آرزو می کنی، این دفعه یک ساعت بعدت، همانی باشد که میلیون ها ایرانی دیگر می خواهند؛ صعود به جام جهانی. چند هفته قبلش شنیدی که "چهار سال قبل هم در جام جهانی نبودیم، هیچ اتفاقی نیفتاد. این بار هم نرویم، اتفاقی نمی افتد." اما تو می دانی که چه کفتار های گرسنه ای بر سر طعمه ای به نام "ایران" نشسته اند و بر طبل شوونیسم کور خود می کوبند. از آذربایجان گرفته تا بلوچستان. از خوزستان تا کردستان. اگر در جام جهانی تیم ایرانی باشد، چقدر می تواند رویاهای پسر بچه های کوچه های خاکی همه جای این خاک، پر از پرچم سه رنگی شود که ایران می خوانندش.

7-مانند صحنه آهسته یک فیلم، همه همکارانت در آسمان هستند. دهان شان باز است و حجمی وسیع از فریاد ناخوداگاه در وجودت پیچیده است. این جادوی فوتبال است. این پدیده ای است که مفهوم "ملت" و "پرچم" را معنایی حقیقی می بخشد. پسرکی در هزاران کیلومتر دورتر توپ دزدی اش را به گل تبدیل می کند. سینوس هایت حجیم می شود و رگ وسط پیشانی ات متورم. مزه ای شور در دهانت. اشک هایی از گوشه چشمانت آمده اند و مسیر صورت را طی کرده اند تا به تو و به میلیون ها ایرانی دیگر یادآوری کنند، سریال اشک ها و لبخندها در یک "هپی اند" واقعی به پایان رسیده است. در قسمت آخر است که "الاهه فوتبال" در نقش نویسنده و کارگردان آس خود را رو می کند و کاری می کند که هم گریه کنی و هم لبخند بزنی. زندگی به دور طبیعی باز می گردد؛ اما هنوز دوستانت در آسمان هستند، مانند میلیون ها نفر دیگر.
    دهانم را بستید پاهایم را به زنجیر کشیدید

با افکارم چه میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. 7 کاربر مقابل از RaMiN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

888 (19th June 2013), Farzandeiran (19th June 2013), KhanoOmi (19th June 2013), sahar1 (19th June 2013), SaRiNa-10 (19th June 2013), شــب تاب کوچولو (19th June 2013), شاهزاده سرخ (19th June 2013)

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    وطنم؛

نام تو صدر همه نام جهان

جام جمت سرور جام جهان

حكم اهوراست به اهريمنان

پارسيان تا به ابد قهرمان...

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...

4. 5 کاربر مقابل از Farzandeiran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

IMAN (19th June 2013), RaMiN (19th June 2013), sahar1 (19th June 2013), شــب تاب کوچولو (19th June 2013), شاهزاده سرخ (19th June 2013)

نام واقعی
    R@MiN
    استاتوس
    چقدر زود دیر میشود
    شغل و حرفه
    کارم رنگه تخصصم موبایل فوتبال
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 16,554 بار در 3,918 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 59 تاپیک
    بار دیگر به ایرانی بودنم افتخار میکنم
    دهانم را بستید پاهایم را به زنجیر کشیدید

با افکارم چه میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

6. کاربر مقابل از RaMiN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

شــب تاب کوچولو (19th June 2013)

نام واقعی
    همون ســــارا !
    استاتوس
    خوشبختــی ینی پــرسپــولیسی باشی ♥
    شغل و حرفه
    محصـــل :|
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 7,651 بار در 2,668 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 53 تاپیک
    مردان پارس باقدرت آمدند
    زنده باد ايـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــران

ازمـ پــرسیـد : " عشـق " چــند حـرفـ داره ؟؟
    گفتـمـ : 9 حــرفـ !
    گـفتـ : مگـ میشـهـ ؟؟
    گـفتمـ : آره
    مگـ
    PERSPOLIS چــند حـرفـ داره ؟

8. کاربر مقابل از SaRa-MoHsEn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

شــب تاب کوچولو (19th June 2013)

نام واقعی
    دشمن ابی ها
    استاتوس
    خودت خواستی
    شغل و حرفه
    آتش نشان
    بازیکن محبوب
    ahmadreza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Brazil
    تشکر شده 130 بار در 72 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    زنده باد جمهری اسلامی ایران

نام واقعی
    safura
    استاتوس
    آخه پرسپولیس همه ی عشقمه،حتی جونمم بدمم بش کمه..
    شغل و حرفه
    دانشجو
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Portugal
    تشکر شده 1,889 بار در 730 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    آخر هر چیزی خوب تموم میشه اگه نشد،بدون هنوز آخرش نشده..

11. کاربر مقابل از عشقه سرخ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

sahar1 (19th June 2013)

نام واقعی
    sahar
    استاتوس
    ........
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 755 بار در 400 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده