تيم ملي واليبال ايران ست نخست بازي با صربستان را با نتيجه 26 بر 24 واگذار کرد.

تيم ملي واليبال ايران در نخستين ميزبانياش در مسابقات ليگ جهاني به مصاف صربستان رفت. علاقه مندان واليبال از حدود يک ساعت قبل از شروع مسابقه تمام صندلي هاي سالن 12 هزار نفري آزادي تهران را پر کرده بودند. پرچم پر افتخار و سه رنگ ايران در سرتاسر سالن توسط جوانان برافراشته شده بود. فريادهاي ايران ايران فضاي سالن را اشباع کرده بود. پس از ورود تيم ملي واليبال به سالن تک تک آنها يک صدا توسط ملي پوشان تشويق شدند. چند تن از اعضاي سفارت صربستان نيز با در دست داشتن پرچم خود از جايگاه ويژه ملي پوشان را تشويق مي کردند.

به گزارش ايسنا، کواسويچ، پتريک، استانکوويچ، آناسوييچ، پتکوويچ، روسيس، پودراسکونين ترکيب تيم ملي صربستان را در آغز اين ديدار تشکيل مي دادند.

تيم ملي واليبال ايران نيز با ترکيب فرهاد قائمي، سعيد معروف ، محمد موسوي، امير غفور، ارمين تشکري، حمزه زريني و فرهاد ظريف کار را آغاز کرد.

ست نخست:26-24 به سود صربستان

دفاع خوب و سه نفره صربستان خيلي زود امتيازهاي نخست بازي را به سود تيم ميهمان رقم زد. صرب ها با بازي خوب ليسيناک سه امتياز از ايران پيش افتادند. اما بازي سازي خوب سعيد معروف اجازه نداد فاصله زياد شود. ايران از چپ و راست حمله ميکرد اما سد دفاع مستحکم صربستان به راحتي نمي شکست. سعيد معروف سعي داشت پايپ بکشد و با پاس هاي فريبنده خود قدرتي هاي ايران را صاحب موقعيت کند. امير غفور با توپ هاي بلند خود خيلي خوب بالاخره فاصله امتياز ها را کاهش مي داد. هر چه از شروع ديدار مي گذشت و تن بازيکنان گرم مي شد جذابيت بازي هم دو چندان مي شد. فرهاد قائمي نيز به ارسال آبشارهاي بلند روي آورده بود و جواب مي گرفت. درسافتهاي خوب ظريف و زريني و پاس هاي تماشايي معروف ايران را همچنان در يکقدمي صربستان نگاه داشته بود. اما صرب ها با بازي مقتدرانه کواسويچ و همچنين عملکرد خيره کننده آتاناسويچ همچنان از ايران پيش بودند. وقت استراحت فني دوم نيز با امتيازهاي 16بر 13 به سود صربستان تمام شد.

در ادامه حمزه زريني با دو سرويس عالي دو امتياز گرفت تا مربي صربستان مجبور به گرفتن وقت استراحت شود، سرويس سوم حمزه به بيرون رفت تا باز هم برتري با صربها باشد. يک سرويس فني از تشکري امتيازها را برابر کرد و در ادامه سرويسهاي خوب مهدوي که به جاي معروف وارد زمين شده بود ايران را سه امتياز پيش انداخت، اما اشتباه مهدوي در پنجه دو ضرب صربها را به ايران نزديک کرد و ولاسکو وقت استراحت درخواست کرد، اما اين کار هم فايدهاي نداشت و سرويس خوب تيم ميهمان باعث شد امتيازها برابر شد. جاخالي معروف ميرفت کار دست ايران دهد، اما موسوي دفاع کرد و ايران يک امتياز جلو افتاد، امتياز مساوي 23 در تابلو براي دو تيم ثبت شده بود که دفاع خوب صربها امتياز 24 را به آنها داد تا اين تيم در حالي که 22-19 عقب افتاده بود ست نخست را 26-24 به سود خود تمام کند.

ده ها تن از چهره هاي شناخته شده واليبال ايران از جمله بهروز عطايي، فرهاد نفرزاده و بسياري ديگر براي تماشاي اين مسابقه به سالن آمده بودند.

ملي پوشان ايران و صربستان از حدود 30 دقيقه قبل از شروع بازي به گرم کردن و انجام حرکات کششي پرداختند. در حالي که هواداران با فريادهاي بلند يکصدا تيم ملي ايران را تشويق مي کردند کاملا مشهود بود که بازيکنان صربستان تحت تاثير جو سالن قرار گرفته اند و هنگام گرم کردم به طور مستمر گوش تا گوش سالن و عظمت حضور تماشاگران ايراني را نظاره مي کردند.

يوري مکري" داور 38 ساله اين بازي اهل کشور اسلواکي است. او از سال 2001 به عنوان داور بين المللي فعاليت خود را دنبال ميکند و از آن زمان در مسابقات مختلف از جمله قهرماني اروپا،جوانان و بزرگسالان جهاني سوت زده است. وي از سال 2009 همواره در مسابقات ليگ جهاني حضوري فعال دارد

همچنين "فيليپ وريک" 52 ساله فرانسوي نيز که ديگر داور اين بازي است از سال 1994 در عرصه بين الملي سوت ميزند. وي در سال هاي اخير حضوري فعال در عرصه رويدادهاي بين المللي از جمله ليگ جهاني و مسابقات قاره اي را دارد.

بازيکنان تيم ملي واليبال ايران طبق اعلام قبلي با لباس هاي يکدست سفيد برابر آبي پوشان صربستان به ميدان رفتند.

خوليو ولاسکو(سرمربي)، خوان سيچلو(مربي)، احمد مساجدي(دستيار مربي)، نويد مشجري (آناليزور) ، سيامک افروزي(پزشک) و امري خوشخبر(سرپرست) اعضاي کادر فني تيم ملي ايران را در اين مسابقات تشکيل مي دهند.

در تيم صربستان نيز کولاکويچ (سرمربي)، لاکوچ (مربي)، زوزيچ (دستيار مربي)، جوکسيمويچ (آناليزور)، مارتينويچ( پزشک) اعضاي کادر فني را تشکيل مي دادند.