به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو کمیته اجرایی فیفا، در نامهای به علی کفاشیان، صعود تیم ملی ایران را به جام جهانی تبریک گفت.


در پیام وی آمده است: من از دیدن بازیهای خوب تیم ملی ایران در راه رسیدن به جام جهانی 2014 واقعا خوشحال شدم و میخواهم بگویم که بازی جانانه ایران در دیدار آخر مرحله گروهی من را به وجد آورد. بازی با کیفیت ایران و کره جنوبی نشان داد که فوتبال ایران همچنان در میان قدرتهای برتر فوتبال آسیاست.


ایران با رفتن به جام جهانی میلیونها ایرانی را در سراسر جهان خوشحال کرد و این در حالی بود که در سال 2010 هم میتوانست جزو تیمهای صعود کننده باشد، اما بدشانسی اجازه نداد تا کشتی ایران به دریای جام جهانی برسد و بدشانسی لنگر ایران را انداخت.


در هر حال آرزو میکنم تا ایران بهترین مراحل آمادهسازی را برای حضور در جام جهانی طی کند و با قدرت وارد جام جهانی 2014 شود و از آبرو و حیثیت فوتبال آسیا دفاع کند.


برای شما و فوتبال ایران بهترین آرزوها را دارم.


* پیام تبریک رئیس فدراسیون کویت


طلال الفهد الصباح رئیس فدراسیون فوتبال کویت، در نامهای به علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، صعود تیم ملی را به جام جهانی 2014 برزیل تبریک گفت.


در پیام وی آمده است: فدراسیون فوتبال کویت بر خود لازم میداند به شما، کارکنان فدراسیون فوتبال و خانواده فوتبال ایران به خاطر صعود به جام جهانی 2014 برزیل تبریک بگوید.


برای فدراسیون فوتبال کویت، دیدن موفقیت تیم ملی ایران در راه رسیدن به جام جهانی و این صعود تاریخی لذتبخش بود چرا که ایران یکی از تیم های موفق فوتبال آسیاست که در تاریخ جام جهانی حضور داشته است.


امیدوارم که مراحل آمادگی تیم ملی ایران برای حضور هرچه بهتر در جام جهانی به خوبی مهیا و بهترین امکانات برای نشان دادن بهترین نمایش در برزیل برای تیم ملی فوتبال ایران فراهم شود.


فدراسیون فوتبال کویت آرزو دارد تا ایران یکی از بهترین تیمهای آسیایی حاضر در جام جهانی باشد، چرا که موفقیت فوتبال ایران، موفقیت ما و فوتبال آسیاست.


برای شما و فوتبال ایران بهترین آرزوها را دارم.


* پیام تبریک رئیس فدراسیون ژاپن


داینی کانیا رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن در نامهای به همتایش در ایران صعود تیم ملی را به جام جهانی را تبریک گفت.


کانیا در نامهاش نوشته است: میخواهم از صمیم قلبم صعود ایران به جام جهانی 2014 را به شما و خانواده فوتبال ایران تبریک بگویم. فدراسیون فوتبال ژاپن از صعود ایران به جام جهانی بسیار خشنود است. در واقع خانواده فوتبال ژاپن از حضور ایران در جام جهانی خوشحال شده است.


آقای کفاشیان، میخواهم تبریک من و اهالی فدراسیون فوتبال ژاپن را به تک تک اعضای کادر فنی، مربیان، کادر سرپرستی و تک تک بازیکنان و همه کارکنان فدراسیون فوتبال که برای رسیدن ایران به جام جهانی سخت کار و تلاش کردند و در این صعود تاثیر داشتند تا بلیت برزیل رزرو شود، تشکر کنم.


امیدوارم ایران و ژاپن بهترین مراحل آمادگی را برای حضور در جام جهانی داشته باشند تا بتوانیم نمایندگان شایستهای برای فوتبال آسیا در سال آینده باشیم چراکه ایران و ژاپن از قدرتهای برتر قاره آسیا هستند.