به گزارش خبرگزاری فارس، علی کفاشیان در ویژه برنامه شبکه سه در مورد سرمربی تیم فوتبال کره جنوبی قبل از رویارویی با تیم ملی ایران گفت: چوی را ادب کردیم و اکنون او جام جهانی را از خانه تماشا میکند. این مربی گفته بود کاری میکند که کیروش جام جهانی را در منزلش ببیند اما اکنون خودش باید این کار را بکند.


وی در مورد انتقادهایی که از کفاشیان پیش از صعود به جام جهانی شده است، وهمچنین مخفف کلمه AFC که به طنز گفته شد «ای فدات بشم کفاشیان» گفت: همه شما را حلال میکنم، این جمله طنز را شنیده بودم.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه تاریخ تولدش چه روزی است، گفت: من 15 مرداد 1333 به دنیا آمدم و امسال جشن تولدم 28 ماه رمضان است.


کفاشیان در مورد تمدید قرارداد کیروش گفت: قرارداد او به گونهای بود که با صعود به جام جهانی قراردادش به طور اتوماتیک تا پایان جام جهانی تمدید میشد. او در حال تدوین برنامهاش است تا دیدارهای تدارکاتی، اردوها و نظارت بر لیگ را در آن برنامه تنظیم کند.


وی در مورد اینکه تلاش میکند تا مهدی رحمتی به تیم ملی برگردد، گفت: این مسئله به زمان نیاز دارد. بازیکنان باید در لیگ خودشان را نشان دهند. ما هم سعیمان را میکنیم این خواسته همه است. رحمتی برای تیم ملی زحمت کشیده است و بخشی از صعودمان به جام جهانی را مدیون این دروازهبان هستیم. کیروش معتقد است همه باید یک تیم باشند. اینکه من نفر اول، دوم و سوم هستم را قبول ندارد.


رئیس فدراسیون در مورد اینکه ظاهرا رحمتی با نکونام مشکل دارد، گفت: من نمیدانم.


وی در مورد حضور دانیال داوری در تیم ملی گفت: این دروازهبان مصدوم بود و دوباره میآید تا مورد ارزیابی قرار گیرد.


علی کفاشیان در مورد علت تعویق لیگ گفت: بازیکنان ملیپوش یک سال در لیگ و تیم ملی بازی کردند و استراحتی نداشتند. کیروش گفت باید به آنها 15 روز استراحت داده شود اگر میخواستیم لیگ را بدون تعویق برگزار کنیم، ممکن بود این بازیکنان آسیب ببینند. به همین دلیل هیئت رئیسه سازمان لیگ جلسه گذاشت و لیگ دوم مرداد آغاز میشود. دو هفته از لیگ در ماه مبارک رمضان است و بازیها ساعت 10 یا 10 و نیم شب برگزار خواهد شد. لیگ امسال 16 تیمی شده و برنامههای تیم ملی هم مشخص است. باید کیفیت لیگ را بالا ببریم.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اگر با برزیل در جام جهانی هم گروه شویم، چه اتفاقی میافتد، گفت: فوتبال ساحلی ما به جام جهانی رفته و بازی اولش هم با برزیل است که در شهریور ماه برگزار میشود. فوتبال ساحلی ما تیم خوبی است. نوجوانان ما هم برای حضور در جام جهانی آماده میشوند. فوتسال ما هم در دو تیم آقایان و بانوان در کره جنوبی هستند.


وی افزود: ماموریت مهم ما تشکیل تیم امید است 40 سال است تیم امید ما به المپیک نرفته است باید یک کادر فنی خوب برای این تیم تشکیل دهیم. علیرضا منصوریان، سرمربی تیم زیر 22 سال است و با کمک منصوریان تلاش میکنیم یک کادر فنی خوب برای تیم امید تشکیل بدهیم.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه برای مهدویکیا بازی خداحافظی گذاشته میشود، گفت: پیش از سفر به کره جنوبی، رئیسجمهور در تمرینات ما حاضر شد و پیشنهاد برگزاری یک بازی دوستانه بین پیشکسوتان و تیم ملی را داد تا پیشکسوتانی مثل مهدویکیا، باقری و دایی در آن بازی خداحافظی کنند. خود احمدینژاد هم گفت در این بازی به میدان میآید.


کفاشیان در مورد اینکه آیا احسان کفاشیان (پسرش) ازدواج کرده یا نه،گفت: او 29 ساله است و هنوز ازدواج نکرده است. هنوز زورم به او نمیرسد. پسر اولم ازدواج کرد اما احسان را تهدید کردم که اگر ازدواج نکند، خودم ازدواج میکنم.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد رمز موفقیت خود گفت: همواره سعی کردهام به پدر و مادرم احترام بگذارم. پدرم دو سال پیش فوت کرد و مادرم در قید حیات است. نمازم هم همیشه اول وقت میخوانم. هر کاری را هم برای رضای خدا انجام میدهم. در روزهایی که تیم ملی بازنده میشد صبر و توکل کردم. خیلی سخت بود بعد از هر باخت مدتها محاکمه میشدم. اما خدا به ما کمک کرد.


وی ادامه داد: زیاد هم لیاقت رسیدن به این مرتبه را نداشتیم اما این خداست که عزت میدهد و بیشتر هم به دل مردم نگاه کرد. ضمن اینکه پیام تبریک مقام معظم رهبری خستگی را از تنمان بیرون کرد. خوشحالی مردم هم که با هیچ چیز نمیتوان آن را به دست آورد،خیلی خوب بود. من از مسئولان میخواهم به فوتبال مملکت توجه کنند. من مهم نیستم بعد از موفقیت تیم ملی رئیسجمهور و رئیسمجلس و همه بزرگان به تیم ملی تبریک گفتند. برای انجام یک بازی خوب در جام جهانی خرج زیادی لازم نیست.


کفاشیان در مورد اینکه نبی گفته است برای آمادگی تیم ملی درجام جهانی 15 میلیارد تومان بودجه لازم است،گفت: 15 میلیارد تومان پول یک آپارتمان است. اکنون کشورهای اطراف ما 50 برابر ما خرج میکنند اما ایران قدرت اول فوتبال در غرب آسیا شده است. ژاپن و کره هم هزینههای فراوانی میکنند.