گزارش ویژه : مروری بر تمام جنجالهای جباری
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: گزارش ویژه : مروری بر تمام جنجالهای جباری

 1. #1


  محل سکونت
  ♥Shahsavar♥
  نام واقعی
  Mila Dam
  استاتوس
  Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
  شغل و حرفه
  دانشجو عمران
  بازیکن محبوب
  Karim Bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  4,685
  تشکر
  6,728
  تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 8 تاپیک

  گزارش ویژه : مروری بر تمام جنجالهای جباری


  جباری که تمرینات قلعهنوئی را در حد تمرینات محلهای دانسته بود، با پادرمیانی مسئولان استقلال برای دومین بار متوالی در یک فصل از اخراج و خشم قلعهنوئی گریخت.
  سایت گل-گوئی یکی از بارزههای شخصیتی یک شمارهی 8 تمام عیار در تیمهای سرخآبی، یاغیگری است. علی کریمی سالها در این فوتبال با تمام شاخصههای فنی تمام و کمالش ما را به اوج لذت رساند، اما همیشه با حاشیه بختش را گره میزد تا همواره از شمارهی 8 طلائی عصرمان یک یاغی خوشتکنیک در ذهن داشته باشیم. مجتبی جباری گرچه دوران اوجگیریاش سالها با کریمی تفاوت داشت اما الگوهای شخصیتی آنها با توجه به تمام خصوصیات بارز آنها که البته قابل قیاس با یکدیگر نیز نبود، مشابه بود، ناآرامی و جوششهای خودسرانه برای رسیدن به دل حاشیه از یک متن پرمایه در راستای رسیدن به مدینهی فاضلهای که در ذهن داشتند !

  مجتبی جباری شاید آنقدرها کاریزماتیک نباشد و به قول خود او در نگاه اول دافعه نیز داشته باشد، اما همواره به گونهای اگر نگوئیم خاص بوده است، متفاوت بوده است.
  بحران مالی استقلال بهانهای شد تا بار دیگر جباری با "مسخره" خواندن شرایط استقلال، خود را کانون توجهات قرار دهد و بار دیگر پیشروی خود تابلوی اخراج آشنا اما کماثر و مقطعی را ببیند. گرچه اخراج مدل 92 جباری با یک بیانیهی شدید الحن از سوی باشگاه استقلال همراه بوده است، اما گویا سرنوشت این اخراج نیز با یک عذرخواهی تشریفاتی از آن دست عذرخواهیهائی که جباری سابقهی تحویل دادن آنرا به قلعهنوئی و پرویز مظلومی داشته است، به خیر بگذرد و پایان یابد !
  در این شرایط بد نیست مروری بر تمام یاغیگریهای شمارهی هشت که روزگاری تا ملقب شدن به زیدان آسیا نیز پیش رفت، داشته باشیم.
  قلعهنوئی بیدانش و خط دادن به سکوها !
  نخستین تنش جباری با امیر قلعهنوئی، سرمربی فعلی استقلال در لیگ هشتم رقم خورد، جائیکه جباری مشابه امروزش بیپروا برابر دوربینهای خبری قرار گرفت و یک مصاحبهی جنجالی علیه ژنرال انجام داد تا درگیریهای لفظی در اواسط فصل بین این دو به اوج برسد و او توسط ژنرال کنار گذاشته شود. جباری که طبق گفتهی خود فقط فیروز کریمی و بهمن فروتن را از نظر فنی قبول دارد، چون شخصیتی ایدهآلیست است، همواره با مربیان خود از جمله قلعهنوئی زاویه داشته است و این امر سبب شد تا او در آن مقطع در رابطه با قلعهنوئی اینگونه صحبت کند : "عکس من در تونل آزادی بود اما قلعه نویی دستور داد آن را بکنند! این اوج رفتار غیر ورزشی است." او در ادامهی صحبتهای خود اتهامی عجیب و قابل تامل را به ژنرال وارد کرد، "عدم دانش فنی وی و تشویق جهتدار لیدرها".
  شاید جالب باشد بدانید که واکنش قلعهنوئی به این صحبتهای جباری چه بوده است ؟ قلعهنوئی بدون هیچ تردیدی جباری را اخراج کرد اما چون واعظ آشتیانی جانشین فتحالهزاده شده بود و این مدیر تازهوارد نیز کم با سرمربی تیم خود زاویه نداشت، حق به جباری داده اشت و او پس از سه هفته بار دیگر به مجموعهی استقلال بازگشت.
  تمرین قلعهنوئی در حد تمرین محلات هم نیست !

  اگر بازی استقلال در جام باشگاههای آسیا در عربستان برابر الاتحاد را به یاد آورید، در آن بازی که استقلال شکست را پذیرفته بود، به یک صحنهی جالب و البته جنجالی از سوی جباری خواهیم رسید. در آن بازی زمانیکه تابلوی تعویض بالا رفت و شمارهی 8 روی آن حک شده بود تا جای خود را به آرش برهانی بدهد، جباری بدون توجه به آرش برهانی که در کنارهی زمین آمادهی ورود به زمین بود، از گوشهای دیگر زمین به رختکن رفت. این حرکت باعث شد قلعهنوئی، جباری را تا مدت ها از تمرین با استقلال محروم کند. این قضیه مصادف شد با یک مصاحبهی جنجالی از سوی جباری تا کینهی مربی و بازیکن بیش از پش هم بشود.
  اما بخوانید مصاحبهی جنجالی جباری علیه قلعهنوئی در آن مقطع را : "شما باید تفاوت کار مربیان را هم در نظر بگیرید. مگر برای من چه کارهای تخصصی انجام دادهاند که ضعفهای من را بپوشاند. شما سالی که ناصر حجازی در استقلال بود را به یاد بیاورید و تفاوت کاری من با نیم فصل دوم که فیروز کریمی به این تیم آمد را مقایسه کنید؛ زمین تا آسمان بازی من تغییر کرد. ما با سیستم 3-5-2 بازی میکردیم که هیچ جای دنیا با این شیوه بازی نمیکنند. من قاطعانه میگویم فوتبالی که در زمان فیروز کریمی بازی میکردیم بسیار متفاوت بود. ما آن سال گل نزدیم و نتیجه نمیگرفتیم که آن هم به دلیل سال ناکامی بود که استقلال در حال سپری کردن آن بود. حالا همه میگویند که استقلال قهرمان شده است و توانسته نتیجه بگیرد. اما بالا بردن این فرد با یک قهرمانی ظلم است که ما به فوتبال میکنیم. بله ما نتیجه گرفتیم اما نتیجه گرفتن در آسیا مهم است نه اینکه در آسیا تحقیر شویم. روز به روز از فوتبال دنیا در حال فاصله گرفتن هستیم و 4 تا آدم فکر میکنند فوتبال همین است.»
  جباری که تمرینات قلعهنوئی را در حد تمرینات محلهای دانسته بود، با پادرمیانی مسئولان استقلال برای دومین بار متوالی در یک فصل از اخراج و خشم قلعهنوئی گریخت.
  کلک حاجی و بازگشت یک برگه چک
  بد نیست بدانید که همین آقای فتحالهزادهای که امروز ادبیات جباری را غیرقابل تحمل میداند هم از سالها پیش از گزند حملات جباری در امان نبوده است و در اوایل دوران حضور واعظ آشتیانی در استقلال، جباری عنوان کرد که فتحالهزاده چک شخصیاش را با کلک از وی پس گرفته است !
  جباری و داستان خوردن پیتزا با نظارت مردم !

  جباری در زمان سرمربیگری پرویز مظلومی چندینباری حاشیهساز شد و زمین و زمان را پس از شکست استقلال برابر السد قطر و حذف از لیگ قهرمانان آسیا بهم دوخت. بد نیست به چند جملهی تاریخی و جنجالی مجتبی جباری در آن مقطع اشاره کنیم : " آنهائی که بالا سر کار هستند آنقدر بی خیالاند که آدم را خسته میکنند... متاسفانه کیفیت توپهائی که با آنها تمرین میکنیم با همهجای دنیا فرق دارند و باشگاه از گرفتن چند توپ جدید عاجز است... یک نفر در تیم ما هست که بعد از مدتها سر تمرین میآید و داد و بیداد راه میاندازد و فحش میدهد که همه بفهمند آقا آمده و تازه قرار است بازی بعدی فیکس باشد !... بازیکن را اگر بخواهند با عصا هم داخل زمین میفرستند ,یکی میآید سر تمرین قیافه میگیرد فیکس میشود. برای مصدومها هیچ کاری نمیکنند و بعد بعضیها با لوسبازی خودشان را در دل سرمربی جا میکنند تا بروند در ترکیب اصلی... جالب است که توپهای کهنه را با ماژیک رنگ میکنند تا خطهایش پیدا شوند ! مربی میایستد و تماشا میکند... نمیخواهم وارد مسائل فنی شوم اما در بازی با السد آنها چندین حرکت گروهی انجام دادند ولی ما فقط روی مهارتهای مجیدی نتیجه میگیریم. ای کاش استقلال خوب بازی کند و ببازد..."
  اما اوج مصاحبهی جباری جائی بود که او در رابطه با واکنش پرویز مظلومی نسبت به داستان پیتزا سخن میگوید : "بعد از بازی با سپاهان اتوبوس ما مقابل منزل یک فرد خیر استقلالی ایستاد و تعدادی پیتزا گرفت و بین بازیکنان پخش کرد که بخوریم، آنهم در حالیکه مردم ایستاده بودند پیتزا خوردن ما را تماشا میکردند که واقعا زشت بود. من حاضرم گرسنگی بکشم اما اینطوری پیتزا نخورم! با بازیکنان دستهجمعی به کادر فنی میگوییم این چه کاری است؟ آقای مظلومی جواب میدهد "میخواستی نخوری !" این جواب دادن یعنی چه ؟ بعد دم از حرفهای بودن میزنند."
  البته فراموش نکنیم که عذرخواهی جباری از مظلومی سبب شد او راحتتر از همیشه به استقلال بازگردد.
  یا جای جباری است یا کرار !

  یکی دیگر از مصاحبههای جنجالی جباری علیه مظلومی به زمانی بازمیگردد که جباری در دیدار برابر سایپا مهر کرج در جام حذفی یک درگیری تمام و عیار با کرار جاسم پیدا کرد تا بهانهای پیدا کند و به گونهای درست و حسابی از خجالت پرویز خان درآید. جباری که در نیمهی دوم به زمین بازی آمد در دقایق پایانی بازی بر سر یک ضربهی ایستگاهی با جاسم کرار جدال لفظی پیدا کرد که تصاویر آن از دوربینهای تلویزیونی پنهان نماند و رسانهی ملی بارها به بازپخش آن مبادرت کرد.
  هافبک یاغی استقلال در گفتگوی صریح خود پس از بازی با تائید اختلاف نظرش با کرار بر سر ضربهی ایستگاهی عنوان کرد: "تا وقتی این بازیکن عراقی در استقلال باشد یک لحظه هم برای این تیم به میدان نخواهد رفت."
  جباری که از جاسم کرار بسیار آزردهخاطر به نظر میرسید در ادامه گفت : "وقتی به کرار گفتم تو نمیتوانی این ضربه را بزنی او جواب داد؛ یادت رفته است سال قبل، دقیقهی نود، با پیراهن تراکتورسازی از همین منطقه دروازهی استقلال را باز کردم."
  پس از این نیز جباری اینگونه علیه مظلومی مصاحبه کرد : "در تیم ما کادر فنی هیچ کاری نمیکند. من اگر با این بازیکن در اوج عصبانیتم برخورد نکردم فقط به این دلیل بود که بازیکنان استقلال گفتند در کشورش نیست و بعد میگوید من را زدند و کشتند. اگر یک فرد عادی که فقط کنار زمین تمرینمان حضور داشته باشد، به ما میگوید نباید در این صحنه شوت میزدی و باید پاس میدادی و چرا این کار را کردی اما سرمربی ما در تمرین 2 ساعت نگاه میکند و میرود و هیچ اتفاقی برای ما نمیافتد و امروز مجبوریم 120 دقیقه جان بکنیم و پیروز شویم."
  درست مشابه نوبت قبل، مظلومی که برای رسیدن به یک قهرمانی در لیگ چشمانتظاری خاصی میکرد پس از چند هفته عذرخواهی یاغی را پذیرفت و بار دیگر او در جمع بازیکنان خود قرار داد.
  دوئل لفظی 18+ جباری و قلعهنوئی
  جباری در لیگ دهم، در زمانیکه قلعهنوئی سرمربی تراکتورسازی بود یک جنجال قابل توجه با این مربی داشت که داستان آن از این قرار بود. در بین دو نیمهی دیدار استقلال و تراکتورسازی زمانیکه بازیکنان و کادر دو یتم از تونل منتهی به رختکن عبور میکردند، اتفاقات عجیبی را رقم زدند. بازیکنان استقلال درحالیکه پیشاپیش کادر فنی تراکتورسازی به سمت رختکن میروند که امیر قلعهنوئی و کادرش به شدت از داوری گلایه میکردند. لفظی 18+ از سوی قلعهنوئی مطرح میشود که برایش میتوان از ... استفاده کرد. حرفهای تراکتوریها مفهمومش این است که داور تعمدی و به خواست استقلالیها این گونه قضاوت کرده است، چون میخواهند تیم تهرانی قهرمان شوند. جباری حرف تراکتوریها را که خطاب به استقلالیها بوده، می شنود و به تندی پاسخ قلعهنوئی و همراهانش را میدهد، آنهم اینگونه تند : "زر نزن " و لفظهای مشابه دیگر!
  در این میان ستار همدانی تصمیم به برخورد با جباری میگیرد و جباری هم کوتاه نمیآید. کار به جاهای باریک میکشد که مظلومی هم پایش را به بازی باز میکند، آنهم با حرفهای به شدت بالای 18 سال !
  یک شب پس از بازی در برنامهی 90، ستار همدانی به شدت از جباری انتقاد میکند و میگوید این مصداق بازیکن سالاری است. میگوید باید با جباری برخورد شود، چون بیدلیل به قلعهنوئی توهین کرده است. او خود را فدایی قلعهنوئی میداند و اینکه احترام به پیشکسوت واجب است.
  مجتبی جباری که معمولا تا این اندازه احساساتی نمیشود، مگر این که حریف، حریف ویژهای باشد. شاید خیلیها یادشان رفته باشد که جباری و قلعهنوئی در دوران همکاری در استقلال رابطهی خوبی با هم نداشتتند؛ اما این واکنش نشان میدهد خود مجتبی به هیچ وجه این خاطرات را فراموش نکرده است. جباری پس از به ثمر رساندن پنالتی دوم استقلال رو به نیمکت تراکتورسازی شادیاش را نشان میدهد و پس از بازی به گفتهی ستار همدانی با قلعهنوئی جر و بحث میکند.
  جباري-قلعهنوئي و دعوای بدنسازها

  جباري در فصل گذشته پس از آنکه دوران مصدومیت خود را پشت سر گذاشت، به تمرینات بدنسازی رسید تا پس از طی این دوره بار دیگر به مستطیل سبز بازگردد و عصای دست تیمش باشد. با این حال تمرینات بدنسازی مجتبی جباری به مانند تمامی دوران ورزشی او پرحاشیه و پرسر و صدا بود و این تمرینات سبب شد تا او بار دیگر در تقابل با امیر قلعهنوئی قرار گیرد. داستان از این قرار بود که شمارهی هشت جنجالی آبیها قصد داشت تمرینات بدنسازی خود را زیر نظر محمدرضا مولائی بدنساز سابقش که در آن مقطع در کادر فنی باشگاه راهآهن بود، انجام دهد. اما قلعهنوئی معتقد بود که جباری باید با مربی بدنساز فعلی استقلال تمرین کند. جالب اينكه بدنساز وقت استقلال (كسي كه جباري او را قبول نداشت.) دوست صميمي امير قلعهنوئي است. این داستان متفاوت از همیشه ختم به خیر شد.
  روزی که شرایط استقلال مسخره شد !
  استقلال بار دیگر به بحران رسیده است و جباری بار دیگر زبان به انتقادهای مخرب گشوده است و موجبات اخراجش را فرآهم کرده است. او پس از جلسات متعدد برای دریافت مطالبات خود و البته اخذ پاداش با مسئولان استقلال به بنبست رسید تا علیه باشگاه اینگونه مصاحبه کند : "شرایط استقلال خیلی بد و به نوعی مسخره است. تیمی که قهرمان شده است و در جام باشگاههای آسیا نتیجهای به این خوبی گرفته است هنوز پاداشهایش را که نگرفته هیچ ، قراردادهای بازیکنان هم تسویه نشده است و البته بدون مربی در حال تمرین است و هیچ چیز مشخص نیست. برای این تیم خیلی زحمت کشیدیم و با کمترین امکانات به موفقیتهای بزرگی رسیدیم اما برخوردی که با ما شد خیلی آماتور بود و لیاقت این تیم به مراتب بیش از اینهاست. برخوردی که با استقلال شد کمی غیر منطقی است. چراکه این تیم نتایج خوبی گرفت و موفقیتهای خوبی به دست آورد. در حال حاضر پیشنهاداتم را بررسی میکنم. اما شاید همین امسال به یک تیم عربی بروم. مدیربرنامههایم در حال بررسی شرایط است."
  جباری در حال حاضر یک بازیکن اخراجی است تا چهارمین اخراج خود در 5 سال اخیر را تجربه کرده باشد. البته نکتهی جالب آن است که به نظر بار دیگر هم مشابه دفعات گذشته، جباری به استقلال باز گردد.
  soltan cr7


 2. 5 کاربر مقابل از Milad criska عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Arash 1990 (25th June 2013), Mohammadreza (25th June 2013), Ya3r (25th June 2013), شــب تاب کوچولو (25th June 2013), شاهزاده سرخ (25th June 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  PersPolisFC City
  نام واقعی
  یاســــر
  استاتوس
  راه ما جداست...
  شغل و حرفه
  برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | France
  نوشته ها
  4,811
  تشکر
  2,500
  تشکر شده 6,561 بار در 1,863 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 45 تاپیک
  نمیدونم چرا اما حس میکنم جباری هم با خودش یه نمور درگیره...
  اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
  اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

  ----------------------------------------------------------------------------

  ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

  1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

  2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

  3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

  ----------------------------------------------------------------------------

  حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...


 4. کاربر مقابل از Ya3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  s A r A (25th June 2013)

 5. #3


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک
  فقط میخواد از بدن سازی فرار کنه


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


 6. کاربر مقابل از Arash 1990 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  s A r A (25th June 2013)

 7. #4


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  سیدحامد
  استاتوس
  *
  شغل و حرفه
  کارمند/الکترونیک
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  5,443
  تشکر
  5,733
  تشکر شده 3,381 بار در 1,968 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  داستان جباری رو که دیگه همه بلدن

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا