در شهر همه به من خوشامد ميگفتند /جهانبخش: نايمخن شبيه رشت است
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: در شهر همه به من خوشامد ميگفتند /جهانبخش: نايمخن شبيه رشت است

نام واقعی
    Mila Dam
    استاتوس
    Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
    شغل و حرفه
    دانشجو عمران
    بازیکن محبوب
    Karim Bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Brazil
    تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

در شهر همه به من خوشامد ميگفتند /جهانبخش: نايمخن شبيه رشت است

فرداي روز معارفه اكثر روزنامههاي هلندي درباره انتقال من مقاله نوشتند. نظرات آنها خيلي مثبت بود و حضور من بهعنوان يك جوان ايراني در هلند بازتاب مثبتي داشت.

جواني 19 ساله به نام عليرضا جهانبخش. او چهارمين صادرات فوتبال ايران به سرزمين لالههاي نارنجي است. هافبك مهاجمي كه از تستهاي پزشكي باشگاه نايمخن سربلند بيرون آمد و به هواداران اين باشگاه معرفي شد تا نامش رسما قرار بگيرد در ليست بازيكنان فصل 2014-2013 نايمخن. جهانبخش كه براي چند روز استراحت به ايران برگشته، پاسخگوي سوالهاي ما است. سوالهايي حول و حوش شرايط تيم جديدش و البته شهري كه بايد در آن زندگي كند
    .

از سفرت به هلند بگو. در اين سفر چه بر تو گذشت و چه كارهايي انجام دادي؟
    از اول قرار بود در اين سفر تستهاي پزشكيام را پشت سر بگذارم و با شرايط تيم آشنا شوم. 2 روز اول تستها را انجام دادم. سيتي اسكن، ام آر آي و تست قلب. روز سوم هم امكانات شهر را ديدم كه خدا را شكر خيلي خوب بود.
    امكانات و آب و هواي شهر نايمخن چطور بود؟
    نايمخن شهر خوب و خلوتي است. 160 هزار نفر جمعيت دارد و از نظر آب و هوا خيلي شبيه رشت است. در نايمخن باران زياد ميبارد و به همين خاطر هم هست كه ميگويم به رشت شباهت دارد.
    انگار در يك مصاحبه هم گفته بودي هلند با ايران قابل مقايسه نيست...
    اصلا اين حرف را نزدم. متاسفانه حرفهاي من بد ترجمه شده بود اما اميدوارم ذهن مردم منحرف نشود. من فقط گفتم ايران شلوغ است و اينجا خلوت. همين اما نميدانم چرا حرفهاي مرا بد ترجمه كردند و از قول من نوشتند اينجا با ايران قابل مقايسه نيست.

وقتي به شهر رفتي تو را بهعنوان بازيكن جديد تيم ميشناختند؟
    بعد از معارفه رفتم داخل شهر و تعجب كردم از اينكه خيليها مرا ميشناختند. همه به من خوشامد ميگفتند و اين، يك شروع خوب براي من بود.
    روزنامههاي هلندي چه واكنشي نشان دادند؟
    فرداي روز معارفه اكثر روزنامههاي هلندي درباره انتقال من مقاله نوشتند. نظرات آنها خيلي مثبت بود و حضور من بهعنوان يك جوان ايراني در هلند بازتاب مثبتي داشت. اين شرايط را كه ديدم انگيزهام بيشتر شد براي حضور در نايمخن و بازي در ليگ هلند.
    با اين حساب حضورت در ليگ هلند قطعي شد؟
    صد در صد. تمرينهاي تيم هم از همين هفته شروع ميشود اما من فعلا به هلند نميروم و در تمرينهاي ابتدايي غايب هستم.
    چرا؟
    قرار است مسوولان باشگاه مجوز كارم را بگيرند كه اين مساله 10، 12 روز زمان ميبرد. به همين دليل من هم 10 روز ديگر به هلند ميروم تا تمرينهاي خود را كنار ساير بازيكنان شروع كنم.
    در نايمخن شماره چند ميپوشي؟
    شماره 7 را ميپوشم چون به اين شماره خيلي علاقه دارم.
    در اين سفر با سرمربي تيم هم حرف زدي؟
    با مربي صحبت نكردم اما دورادور ميدانم كه نظرش روي من خيلي مثبت است. سرمربي تيم الكس پاستور است كه از فوتباليستهاي قديمي هلند بوده.
    قطعا هدفت از حضور در نايمخن، رسيدن به پيراهن تيمهاي بزرگ هلند مثل آژاكس، پي اس وي، فاينورد و آلكمار است. آيا نايمخن تيمي است كه همه ساله به اين باشگاههاي بزرگ بازيكن منتقل كند و سكوي پرتاب تو باشد؟ اصلا آيا در چند سال گذشته چنين اتفاقي افتاده؟
    اين موضوع يكي از اصليترين سوالهايي بود كه من در سفر به هلند پرسيدم. خيلي تحقيق كردم و در آخر فهميدم كه در يكي دو سال گذشته، نايمخن چند بازيكن به آژاكس، آلكمار و ديگر تيمهاي مطرح هلند منتقل كرده. پس اين تيم ميتواند سكوي پرتاب من باشد.
    انگار همه چيز در هلند مهياي موفقيت تو است. فقط اين وسط شايد زبان هلندي مشكل بزرگي باشد براي تو. اين مشكل را چگونه رفع ميكني؟
    زبان هلندي واقعا سخت است. خيلي از جملات آنها را من حتي نميتوانم تلفظ كنم. زبان هلندي خيلي شباهت دارد به زبان آلماني. البته الان دارم زبان انگليسيام را كامل ميكنم تا بتوانم از طريق زبان انگليسي ارتباط برقرار كنم. باشگاه هم گفته براي من معلم خصوصي ميگيرد تا زبان هلندي را زودتر ياد بگيرم.

soltan cr7

2. کاربر مقابل از Milad criska عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

gooroo (26th June 2013)