باید خیلی جدی بازی کنیم و با تمرکز به میدان رفته و سعی کنیم که بازیکنان اسپانیا در زمین احساس راحتی نکنند.فکر می کنم که بازی فوق العاده ای را انجام خواهیم داد.

سایت گل- جانلوئیجی بوفون (کاررا، 1978) دروازه بان شماره یک تیم ملی ایتالیا در سالهای اخیر بوده است. او حالا دوباره خودش را برای رویارویی با تیم ملی اسپانیا درتورنمنتی بزرگ آماده می کند. کاپیتان آتزوری تیم ملی اسپانیا را بهترین تیم ملی دنیا می داند ولی در آستانه بازی حساس تیمش مقابل لاروخا در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها به این نکته اشاره کرده که در برزیل شاهد اتفاقاتی مشابه با فینال یورو2012 دراوکراین نخواهیم بود.
بوفون در گفت و گویی اختصاصی با روزنامه مارکا شرکت کرده که متن آن را در دو قسمت برای شما بازتاب می دهیم.دراینجا می توانید بخش اول این گفتگو را مطالعه کنید:
*دوباره اسپانیا
بله. دوباره اسپانیا. ما در دو تورنمنت اخیر اروپایی مقابل اسپانیا قرار گرفتیم (یورو2008 ویورو2012) وحالا دوباره باید مقابل این تیم به میدان برویم. اسپانیا همیشه یک حریف سرسخت است ولی ما از اسپانیا نمیترسیم
*می دانید که چطور برای این بازی برنامه ریزی خواهید کرد؟
هنوز دراین مورد که چطور بازی خواهیم کرد، صحبت نکرده ایم. ولی فکر می کنم که ایده و برنامه هایمان روشن است. اسپانیا درحال حاضر قدرتمندترین تیم دنیاست و ما باید حرکات قوی آنها را محدود کنیم. این بار، صحبت از میانه میدان است. باید خیلی جدی بازی کنیم و با تمرکز به میدان رفته و سعی کنیم که بازیکنان اسپانیا در زمین احساس راحتی نکنند.فکر می کنم که بازی فوق العاده ای را انجام خواهیم داد.
*تصور چه بازی ای را در سر داری؟
اطمینان دارم که یک بازی کاملا برابر خواهد بود. فکر می کنم و واقعا امیدوارم که این بازی مثل آخرین مصافمان نباشد. شاهد تکرار یک فینال مثل یورو نخواهیم بود وما با نهایت توان تلاش خواهیم کرد تا برای رسیدن به فینال مبارزه کنیم. می دانیم که اسپانیا قوی ترین تیم ممکن است ولی ایتالیا هم تیم خوبی دارد و برای این نبرد برنامه ریزی خواهیم کرد. مردم می توانند مطمئن باشند که ما به آسانی تن به شکست نخواهیم داد.
*بعد از مصاف های اخیر مقابل اسپانیا، از این تیم می ترسید؟
واقعیت را بخواهید، نه. ما می دانیم که اسپانیا تیمی است که فوتبال خوبی را ارائه می کند و بربازیهایش تسلط دارد و با اعتماد به نفس بالایی بازی می کند.اعتماد به نفس بالای آنها به خاطر نتایج خوبی است که کسب کرده اند ولی ما هم خوب هستیم و فکر می کنم که آمادگی برد مقابل هر تیمی را داریم. مردم ممکن است آخرین بازی ما مقابل اسپانیا را در ذهن داشته باشند ولی این دسته بازی ها زیاد عادی و طبیعی نیستند. ما در آن بازی مصدومان متعددی داشتیم و امیدواریم که این بار این اتفاق نیفتد. دفعه پیش از آن هم سرنوشت را ضربات پنالتی مشخص کردند. واقعا این بار فکر می کنم که شاهد یک بازی برابر خواهیم بود وامیدوارم که ایتالیا به پیروزی برسد.