سالن والیبال پالاکاسای شهر مودنا ایتالیا میزبان ملیپوشان والیبال ایران برای تمرین بود.
* سرمربی تیم ایران در ابتدای این جلسه تمرین در سخنان کوتاهی اهداف بازی ایران در برابر ایتالیا را تشریح کرد و انتظارات از هر بازیکن را بیان داشت. ولاسکو نحوه تمرین تیم ملی در جلسات باقی مانده تا دیدار نخست ایران و ایتالیا تشریح کرد و در ادامه بازیکنان زیر نظر او تمرینات را آغاز کردند.

* بازیکنان ابتدا به گرم کردن خود پرداختند سپس به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه کار با وزنه و گروه دیگر کار با توپ را آغاز کرد.

* شهرام محمودی، عادل غلامی، سعید معروف، رحمان داوودی، فرهاد ظریف، امیر غفور،آرش کمالوند، مهدی مهدوی، آرمین تشکری و علیرضا مباشری در تمرین امروز تیم ملی حضور داشتند.

* فرهاد قائمی و سید محمد موسوی به دلیل مصدومیت در این تمرین نبودند. این دو بازیکن ملیپوش والیبال کشورمان که از مصدومیت رنج میبرند، زیر نظر دکتر سیامک افروزی تمرینات ویژه خود را برگزار کردند. تمرینات کششی، کار با وزنه های مناسب و تمرینات آب درمانی از جمله کارهای آنها در این جلسه بود که زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی والیبال کشورمان برگزار شد.

* کانتا گالی، بازیکن ایتالیایی والیبال که از شاگردان قدیمی خولیو ولاسکو بود، در تمرینات تیم ملی والیبال ایران حضور یافت؛ این ملی پوش سابق ایتالیا چهار دوره قهرمانی جهان، چهار دوره قهرمانی لیگ جهانی والیبال و هشت دوره قهرمانی لیگ برتر ایتالیا را در پرونده کاری خود دارد.

* تیم ملی والیبال ساعت 20 به وقت ایتالیا و ساعت 22 و 30 دقیقه به وقت تهران روز هفتم تیرماه در سالن پالاکاسای مودنا به مصاف ایتالیا خواهد رفت. بازی دوم در شهر ساساری ایتالیا برگزار خواهد شد.