در حالي که مراسم توپ طلا تا ساعتي ديگر به طور رسمي آغاز مي شود، مهمانان يکي يکي در محل برگزاري مراسم حضور پيدا مي کنند و از روي فرش قرمز عبور مي کنند. فيفا تنها به عکاسان اجازه حضور در مراسم فرش قرمز را داده است.
مسی و ژاوی، دو ستاره بارسا که به همراه کریس رونالدو، نامزدهای کسب توپ طلای 2011 هستند، در گفتگو با خبرنگاران برای آخرین بار قبل از اهدای این جایزه در این مورد صحبت کردند.

مسی گفت:" ژاوی و بقیه هم تیمی هایم به من کمک می کنند تا بهتر بازی کنم. همه آنها به من کمک می کنند. این عنوان از آن بارسا خواهد بود زیرا ما در کنار هم هستیم. عناوین فردی بسیار ویژه هستند اما آنچه ما با تیم به دست آوردیم، مهمتر است."

ژاوی گفت:" من خیلی خوش شانس بودم که در یک دوره تاریخی برای باشگاهی مانند بارسا بازی کردم. تنها می خواهم از این مسئله لذت ببرم. نه فقط برای من، بلکه برای هر بازیکنی دشوار است که مسی را پشت سر بگذارد. او تنها 24 سال دارد و بسیار جوان است اما من چیزهای زیادی از او یاد گرفته ام."

گواردیولا، سرمربی بارسا و یکی از نامزدهای عنوان بهترین مربی سال 2011 نیز گفت:" اینکه بسیاری از بازیکنان ما محصول آکادمی بارسا هستند، کار من را ساده تر می کند. آنها همه چیز را در مورد هم می دانند."