تيم ملي واليبال ايران در حالي امشب(يکشنبه) در دومين ديدار خود به مصاف ايتاليا ميرود که اميد بسياري به دومين پيروزي مقابل اين تيم وجود دارد.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران درباره بازي امشب(دوشنبه) ايران در برابر ايتاليا اظهار کرد: بازي امشب براي ما فرصت مناسبي براي يادگيري و ادامه مسيرمان است.

ولاسکو با اشاره به دشواري بازي دوم در برابر ايتاليا خاطرنشان کرد: ما امروز مطمئناً ايتالياي بهتري را خواهيم ديد، زيرا آنها نميتوانند و نميخواهند يک بار ديگر در خاک خود شکست بخورند و علاوه بر آن تلاش ميکنند تا به دور نهايي صعود کنند.

به نقل از ايسنا، وي ادامه داد: حالا آنها بهتر ما را مي شناسند، بنابراين بازي بهتري را ارائه خواهند داد، ما خسته هستيم اما اشتياق زيادي داريم و به همين دليل اميدوارم بتوانيم دوباره بازي خوبي را ارائه دهيم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در باره شرايط روحي بازيکنان ايران نيز گفت: از لحاظ روحي شرايط خوبي داريم، ولي شرايط روحي براي يک بازي خوب کافي نيست.

وي افزود: آنها قطعا استرس دارند چون سفر ميکنند و خسته ميشوند پس استرس دارند اما ما براي يادگيري و غلبه بر همين مشکلات در ليگ جهاني حاضر شدهايم، زيرا با همين استرس ميتوانيم خودمان را قويتر کنيم.

ولاسکو در پاسخ به اين سوال که آيا ايران ميتواند عملکرد بازي اول خود را در برابر ايتاليا را تکرار کند، گفت: نمي دانم. اميدوارم.

وي در پاسخ به اين سوال که برخي اعتقاد دارند شما براي هر بازي سورپرايز ويژهاي داريد، گفت: اينطور نيست. تمام بازيکنان ما در يک سطح هستند.ما در ايران تيم «ب» داريم که در واقع تيم «ب» نيستند چون در سطح تيم «الف» هستند و فقط به خاطر تعداد بالاي بازيکنان خوب در آن تيم هستند.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران خاطر نشان کرد: مربيان ايراني من را در اين طرح کمک ميکنند. داوودي از تيم «ب» به ما ملحق شد و حالا آماده بازي در تيم «الف» است. من بازيکنان زيادي را عوض ميکنم چون مي خواهم به آنها شانس بازي در سطح اول جهان را بدهم.

وي ادامه داد: او کار بسيار بزرگي در ايران کرد و مشکلات بسيار بزرگتري نسبت به من داشت. کيروش زمان کمتري داشت و بازيکنانش را کمتر در اختيار داشت. با اين تفاسير من از مردم ايران بسيار سپاسگزارم چون اين افتخار بزرگي براي من است.