ستاره جوان برزيلي سانتوس از اين که توانست جايزه بهترين گل سال 2011 را کسب کند، ابراز خوشحالي کرد.


نيمار در رقابتهاي فصل گذشته گل زيبايي به تيم فلامينگو زد و با اين گل توانست جايزه پوشکاش را به دست آورد. وي در راه رسيدن به اين جايزه رقيباني مانند مسي و روني را پشت سر گذاشت. گل مسي به آرسنال در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا و گل روني به منچسترسيتي هم نامزد دريافت بهترين گل سال بودند.


اين ستاره جوان برزيلي پس از دريافت جايزهاش گفت که از اين که در اين مراسم حضور پيدا کرده و با روني و مسي رقابت کرده، خوشحال است.


سايت فيفا گفت و گوي کوتاهي را با وي انجام داده است که در زير ميآوريم.


* فيفا: وقتي که اسم تو را خواندند چه احساسي داشتي؟


نيمار: غافلگير شدم. از اين که توانستم چنين جايزهاي را به دست آورم. بسيار خوشحالم. از تمام هم تيميهايم که مرا در به ثمر رساندن اين گل و ديگر گلهايم کمک کردند، تشکر ميکنم. فصل بسيار خوبي را پشت سر گذاشتم. سپاس خداوند را به جاي مي آورم و از خانوادهام و تمام دوستانم تشکر و قدرداني ميکنم، چرا که آنها کمک زيادي به من کردهاند.


* درباره آن گل صحبت کن .


توپ را از جناح چپ دريافت کردم. دو نفر از بازيکن حريف را دريبل کردم، سپس توپ را به هم تيميام دادم و او بلافاصله آن را به من باز گرداند. بعد از آن دو نفر از مدافعان را با يک حرکت فريبنده پشت سر گذاشتم و توپ را وارد دروازه کردم. گل کامل و بسيار زيبايي بود.


* تصميم گرفتي که در سانتوس بماني، چرا فوتبال در برزيل را ترجيح دادي و به يکي از تيمهاي خوب اروپايي نپيوستي؟


بر اين باورم که هنوز جوان هستم. من در برزيل و تيم سانتوس روزهاي بسيار خوبي را سپري ميکنم. اميدوارم که سال 2012 هم همچون سال قبل برايم موفقيت آميز باشد و موفقيتهاي فردي و گروهي را به دست آورم.


* آيا بر اين باوري که در جام جهاني 2014 برزيل هم مي تواني چنين گل زيبايي را به ثمر رساني؟


هنوز زود است که درباره جام جهاني صحبت کنيم. بايد براي آماده شدن جهت حضور در اين رقابتها به تلاش خود ادامه داد. شرکت در رقابتهاي جام جهاني از روياهاي من است به ويژه اين که رقابتها به ميزباني برزيل برگزار ميشود.


* درباره انتخاب مسي به عنوان بهترين بازيکن چهان در سال 2011 بگو، آيا بر اين باوري که او شايستگي لازم براي کسب اين عنوان را براي سومين سال پياپي داشت.


بدون شک مسي شايسته اين جايزه بود، او بازيکن فوقالعادهاي است و من از عاشقان و دوستداران او هستم. به او تبريک ميگويم، برايش آرزوي موفقيت ميکنم.