محمد عباسی در گفت وگو با خبرنگار اعزامی فارس به کره جنوبی، درباره سفرش به اینچئون در بازی های داخل سالن آسیا گفت: بازی های بین المللی مصاف اقتدار ملت ها و کشورها است و ایران نیز در این چند سال اخیر حضوری با اقتدار داشته و در آسیا هم صاحب نام است. ورزشکاران ایرانی را در این مسابقه با روحیه دیدم و آمادگی کاملی دارند. از مربیان و تلاش هایی که شده تشکر می کنم و از مردم هم می خواهم دعای خیرشان را فراموش نکنند.


وی درباره شکست والیبالیست ها مقابل ایتالیا، اظهار داشت: باید به این تیم، شگفتی آفرین گفت که در همه جهان که این رشته را دنبال می کنند، ایران با شکست قدرتهای دنیا شگفتی ساز شده است. شکست ایتالیا تاریخی بود. در بازی دوم هم اگرچه بازی را واگذار کردیم، اما بازیکنان ایرانی با شهامت بازی کردند.


وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر صحبت های شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا که گفته بود ایران حق برگزاری هیچ انتخاباتی را ندارد، تصریح کرد: آنها دنبال بهانه هستند این بهانه جویی در ورزش است. اما طبق منشور المپیک انتخابات باید به مجامع سپرده شود.


عباسی در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط انتخابات کشتی برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: کاملا از انتخابات ایران دفاع می کنیم و دعا می کنیم مجمع کارش را درست انجام دهد. نباید اجازه دهیم کسی از بیرون بهانه جویی کند. البته شاید اطلاعات نادرستی به آنها می رسد و به همین دلیل شیخ احمد اینگونه اظهار نظر می کند.


وی در پاسخ به این سوال فارس که حمایت شما از رویانیان برای ابقا در باشگاه پرسپولیس چقدر بوده، عنوان کرد: همه باشگاه ها مورد حمایت ما هستند و باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز حمایت می کنیم و آرزو داریم سلامت باشند. ما از رویانیان خواهش کردیم بیاید و مشغول به کار شود اما با توجه به اینکه وی در جای دیگری مشغول بود شاید صلاح ندیدند ماموریتش ادامه داشته باشد، اما چون درباره هیئت مدیره به نتیجه نرسیدیم خواستیم که بماند و با همکاری سجادی و هیئت مدیره از بین کاندیداها شخص مورد نظر انتخاب شود.


عباسی درباره اینکه عده ای از فوتبالیست ها هنوز پاداششان را نگرفته اند، عنوان کرد: تیم ملی مربوط به کلیت و هویت ایران است. پشت آن ایستاده ایم و حمایتش هم می کنیم. درباره پاداش هم باید بگویم همه پاداش گرفته اند و پاداش ها عینا به فدراسیون داده شده است.