پرسپولیس نیوز : علی پروین در اظهار نظری غیر فوتبالی به تمجید از تیم ملی والیبال ایران پرداخت.
پروین در خصوص شرایط هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: پس از اتفاقاتی که افتاد از هیچ چیز خبر ندارم و واقعا نمیدانم چه اتفاقاتی افتاده پس به همین دلیل حرفی برای گفتن ندارم و انشاءالله پرسپولیس در آرامش کار خودش را دنبال کند.

وی در این رابطه که که برخی افراد جواب وی را بعد از مصاحبه انتقادی اش از وزارت ورزش دادهاند گفت: اشکالی ندارد من همیشه موفقیت شاگردانم را میخواهم و کی دیدید که بخواهم جواب آنها را بدهم. آنها موفق باشند یعنی پروین موفق است.
پروین در خصوص عملکرد خوب تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ جهانی نیز گفت: یادش به خیر، همین چند مدت قبل بود که آرزو داشتیم مقابل کره، ژاپن و چین یک گیم پیروز شویم اما حالا وقتی مقابل آنها قرار بگیریم با تیم ملی سوم خود آنها را شکست میدهیم و باور کنید تیمهای شرقی الان خدا خدا میکنند که با ایران بازی نکنند.
پروین ادامه داد: تیم ایران الان در حد آسیا نیست، تیم ملی والیبال ما کاری کرد که ایتالیا که هر کدام از بازیکنانشان یک یا دو میلیارد میارزد در کشور خود مقابل ما زانو بزند. آنها حتی برای گرفتن تکامتیازها هم مشکل داشتند و در بازی اول بچهها بلایی سرشان آوردند که به نظرم در تاریخ بینظیر بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر ایتالیاییها در بازی دوم میباختند به نظرم در والیبال را تخته میکردند. به همین دلیل دست به هر کاری مثل کمک از داوری وضعیت سالن و چند کار دیگر زدند تا بچههای ما را شکست دهند اما به نظر من به هدف خود نرسیدند و با اشتباهات شب گذشته برنده تیم ملی ایران بود. البته با کارهایی که ایتالیاییها کردند اگر ایران میبرد باید شک میکردیم.
وی در پایان یادآور شد: به بچههای والیبال تبریک میگوییم. الان ما دیگر قطب هفتم _ هشتم آسیا نیستیم بلکه قطب چهارم یا پنجم جهان هستیم. دیگر والیبال خودش را از تیمهای ضعیف و متوسط در آسیا و جهان جدا کرده و الان رنگ و بوی دیگری دارد. قطعا با یک برنامه بهتر و منسجمتر و استفاده از تجربه مربیای مثل ولاسکو و جوانانی که پشت خط تیم ملی هستند در آینده این تیم دنیا در جهان همه را انگشت به دهان می کند. این یک خبر خوب برای ورزش ما است که در رشتههای تیمی در حال موفقیت هستیم و باید این موضوع را به مسئولان فدراسیون والیبال تبریک بگویم. باور کنید دیشب ایتالیاییها آنقدر اذیت شدند که در چند سال اخیر این بلا سرشان نیامده بود. آنها آمدند تیم ملی ما را دست کم بگیرند اما بلایی سرشان آمد که دعا میکردند توپهایشان از روی تور رد شود.