به گزارش ورزش سه و به نقل از سايت رسمي فدراسيون، علي کفاشيان در دومين روز کلاس توجيهي داوران و کمک داروان ليگ برتر اظهار داشت : در ابتدا مي خواهم ازجامعه داوري تشکر کنم چرا که بعد از مسئله تباني به وجود آمده در فصل قبل، ثابت شد که بخش داوري فوتبال مبرا از اين موضوع بود و سلامت جامعه داوري بيش از پيش ثابت شد. به تمامي سختي هاي کار شما آگاه هستم و مي دانم اگر عشق و علاقه شما به امر قضاوت نبود نمي توانستيم فصل قبل را به خوبي پشت سر بگزاريم.

کفاشيان ادامه داد : حضور تعداد زيادي از داوران ما درعرصه بين الملل، نشان از توانمندي زيادشان دارد زيرا بر خلاف کشورهاي ديگرآسيا، امکانات کمتري مي توانيم در اختيارشان بگذاريم.

رييس فدراسيون فوتبال در ادامه گفت : به طور کلي عملکرد فدراسيون فوتبال بيشتر با دو بخش تيم ملي بزرگسالان و عملکرد داوران سنجيده مي شود و اين نشان از حساسيت کار شما دارد چرا که قضاوت شما در تير رس رسانه ها قرار دارد. اميدوارم در فصل آتي همانند فصل گذشته عملکرد خوبي از خود نشان دهيد.

وي در پايان درخصوص برخورد برخي از مربيان و بازيکنان که با داوران رخ مي دهد، گفت : از اين مسئله بسيار ناراحتيم اما در اين موارد نمي شود عجولانه تصميم گرفت اما تمام تلاشمان را مي کنيم که در فصل بعد از طريق کميته هاي انضباطي و استيناف به شدت با متخلفين برخورد کنيم.