اشجاري: آن حرفها را درباره نوري نزدم
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اشجاري: آن حرفها را درباره نوري نزدم

_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲
    نام واقعی
    ѕαrιɴα
    استاتوس
    من خیلیا رو دوست دارم ولی بعضیا رو عاشقشونم!l
    شغل و حرفه
    ۪ایشالا ببینیم دکـتـر میشیم
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 4,265 بار در 1,476 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک

اشجاري: آن حرفها را درباره نوري نزدم

يکي ديگر از بازيکناني که پس از چندين سال حضور موفق در خارج از شهر انزلي و تيم هاي بزرگ فوتبال ايران به تيم اول خود يعني ملوان بازگشت حسن اشجاري است.

او که پس از پايان چهارمين دورهي ليگ برتر فوتبال ايران از ملوان جدا شده بود سالهاي موفقي را در تيمهاي ذوب آهن اصفهان ، استيل آذين ، سپاهان و استقلال پشت سر گذاشت و دو قهرماني ليگ برتر ، قهرماني جام حذفي و نايب قهرماني ليگ قهرمانان آسيا را تجربه کرد و يکي از بازيکنان ترکيب اصلي تيم ملي در انتخابي جام جهاني 2010 به سرمربيگري علي دايي بود. خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه گيلان، مصاحبهي تفصيلي با اين بازيکن انجام داده است:

به گزارش ايسنا ، اشجاري در ابتدا در باره پيوستنش به ملوان گفت: اين اتفاق سال قبل هم افتاد که استيل آذين سقوط کرده بود و من آمدم اينجا با آقاي صالح نيا صحبت کردم و همان پيشنهاد 60 ميليون توماني و گفتند اين آقا فوتبالش تمام شده و من رفتم سپاهان و با آن تيم قهرمان ليگ برتر شديم. سال گذشته من يکسري مشکلات داشتم که البته ربطي به فوتبال نداشت و به همين خاطر نميتوانستم در اصفهان بمانم. به مسئولان سپاهان هم گفته بودم که من به دليل مشکلاتم هر لحظه ممکن است بروم.

وي افزود: دوست داشتم بين تهران وانزلي جايي باشم که نزديک به خانوادهام باشم که کرانچار گفت که يک مدافع چپ بگيرند تا من را آزاد کنند. درباره امسال هم بايد بگويم من 10 سال است که خارج از استان بازي ميکنم. نميگويم که پسشنهاد نداشتم. چند پيشنهاد از تراکتور و گسترش فولاد داشتم. حتي در اردوي سرعين که بوديم دوستان همه شاهد هستند که آقاي ابراهيم زاده براي پيوستن به راه آهن به من پيشنهاد دادند ولي واقعيت اين بود که اگر قرار بود امسال جايي بازي کنم آن شهر خودم بود. شايد بعضيها بگويند که فوتبال من تمام شده ولي من امسال هم ميتوانستم در يک تيم خوب بازي کنم ولي با جمع بندي که کردم ملوان را انتخاب کردم چون من در فوتبال ايران به هر آنچه که بود رسيدم. قهرماني ليگ، قهرماني جام حذفي، نايب قهرماني آسيا، حضور در تيم ملي و ... همه آن چيزي است که به دست آوردم ولي آن روزي که از ملوان رفتم به دنبال روزي بودم که به ملوان برگردم. حالا هر کس هر جور مي خواهد فکر کند. من با ملواني اينجا بازي کردم که ماهي 30 هزار تومان پول ميگرفتم، در بزرگسالان با پاداش 10 هزار توماني بازي ميکردم. پس کسي نميتواند به من بگويد به خاطر پول به اينجا آمدم چون امسال پول آنچناني در ملوان نيست. روزي هم که از ملوان رفتم 10 ميليون قراردادم بود که يک ميليون و 700 هزار تومان را از آن پول را گرفتم و بقيه را نگرفتم. آقاي کرامتي شاهد اين موضوع است. پس من در بي پوليهاي ملوان در اين تيم بازي کردم و در ليگ 2 درعين جواني 12 گل براي ملوان زدم. امسال هم با نصف پولي که تيمهاي ديگر پيشنهاد ميدانند در ملوان ماندم. مهم اين است که دوست داشتم در ملوان بازي کنم و منتي سر کسي نمي گذارم و واقعيتش آرزويم بازگشت به ملوان بود.

وي در مورد بازي نکردنش در اواخر حضور در استقلال گفت: در مدتي که در استقلال بازي کردم در کل در 13 بازي در ليگ و 2 بازي در باشگاهاي آسيا حضور داشتم. بعد که تصادف کردم، حتي راه هم نميتوانستم بروم. جالب اينکه ميگويند من در استقلال نيمکت نشين بودهام. شانس بد من اين بود که مهمترين بازيها را مصدوم بودم و از دست دادم و در بازي آخر که يک هفته با استقلال تمرين کردم در ترکيب قرار گرفتم. بعد روزنامه ها تيتر ميزدند اشجاري به دليل بي انضباطي اخراج شده در حالي که من مصدوم و در خانه استراحت ميکردم. من در ايام عيد تصادف کردم و خوشبختانه دکتر نوروزي در صومعه سرا بود و وضعيت من را ديد و نامهاي در اينباره براي باشگاه استقلال نوشت.

اشجاري درباره مصاحبه روزهاي اخير خود و اظهارنظرش درباره پيراهن شماره 8 ملوان اظهار کرد: يکي از خبرنگاران که با هم رفاقت هم داريم به من زنگ زد و گفت شما که ميخواهيد پيراهن شماره 8 را بپوشيد نبايد از پژمان نوري اجازه بگيريد. من به او گفتم که من و پژمان با هم خيلي رفيق هستيم و من به حالت شوخي به ايشان گفتم که من و پژمان جايمان را عوض کرديم و با لحن شوخي به ايشان گفتم که مگر بايد از پژمان اجازه بگيرم؟ من با پژمان خيلي رفيق هستم و اين را ارسطو عزتيان ميتواند شهادت دهد. ديشب اين مصاحبه را در سايت هواداري ملوان ديدم و نظراتي که دوستان داشتند را هم خواندم. من در مورد صحبتهاي آقاي احمدزاده هم اين را گفتم که متاسفانه هر کس از ملوان کنار گذاشته ميشود نبايد درباره ملوان صحبت کنند و جو را متشنج کند. من در آن مصاحبه هيچ مطلب تندي درباره پژمان نوري نگفتم واين مسئله خنده دار است که از قول من نوشته بودند من 11سال در ملوان شماره 8 پوشيدم که چنين چيزي صحت ندارد. من روزي که به ملوان آمدم شماره 28 پوشيدم، بعد از آن 11 و 2سال هم 8 پوشيدم. روزي هم که پژمان مي خواست به استقلال برود من تمام مشکلات و اطلاعاتي که به دردش بخورد را به او دادم. من با پژمان هيچ مشکلي ندارم ولي نميدانم آن مصاحبه چرا اينطور بازتاب داده شده است ومن چنين چيزي نگفتم و اين چيزها براي بازيکنان جوان است.

وي در مورد سرمربي و اردوي اردبيل گفت: راستش را بگويم روزي که با ملوان قرارداد بستم من را گير انداختند. آن روز من مهمان داشتم، آمده بودم انزلي که با من تماس گرفتند که بيا باشگاه و من وقتي وارد باشگاه شدم همه من را دوره کردند و اصلا نگذاشتند من حرفي بزنم و قرارداد بستم ولي البته با رضايت و اطمينان اين کار را کردم. درباره مربي نکته مثبت آن سوا از کار تاکتيکي انگيزه اوست. من با مربيان خارجي زيادي کار کردم ولي ايشان انگيزه زيادي دارند. اوايل احساس ميکرد اينجا مثل ليگهاي اروپايي است ولي به مرور به اين شرايط عادت کرده است. در بحث فني هم به مانند مربيان بلوک شرق مثل لوکا بوناچيچ و کرانچار کار ميکند. يکي ديگر از نکات مثبت او شخصيت بالايش است. او به همه يک جور نگاه ميکند ودر بحث تاکتيکي چيزهاي جديدي را ارائه مي دهد که براي ملوان جديد است.

اشجاري افزود: در زمان ما وقتي که قهرمان اميدهاي کشور شديم 19 بازيکن از تيم ما به بزرگسالان راه يافتند و جزو تيم اصلي به ميدان ميرفتند و در سال 80 همه آنها از ستارههاي ملوان بودند و تا سال 83 در ملوان بودند و کم کم از ملوان جدا شدند. الان هم من فکر ميکنم که امسال همان دوره است. ديگر ما نميتوانيم منتظر بمانيم که کي اشجاري به ملوان بر ميگردد، کي نوري بر ميگردد که به ملوان کمک کند. الان فوتبال حرفهاي اينها را قبول نميکند. شما الان بگوييد در اين 5 يا6 سال ملوان 1 پديده به غير از سعيد عزت الهي داشته يا نه؟ ولي اينطور نيست و يکي از دلايلش همين مربي خارجي است چون برايش فرقي نميکند چه کسي بازي ميکند. فکر مي کنم که هواداران با صبوري مي توانند به ملوان امسال کمک کنند. اين تيم نياز به زمان دارد. شايد ما چند بازي را واگذار کنيم ولي مطمئنم که اين تيم جواب ميدهد.

وي با بيان اينکه فوتباليستي که از لحاظ فوتبالي پر رو نباشد به هيچ جا نمي رسد افزود: فکر ميکنم که ما در اينجا خيلي پتانسيل داريم ولي همه نميتوانند به تيم بزرگسالان راه پيدا کنند. ما جوانهايي را داشتيم که فرصت به آنها داده نميشد چون دنبال نتيجهگرايي هستيم. يک زماني محمد احمدزاده جرات اين کار را داشت چون آن زمان ميطلبيد ولي الان نه و حق هم دارد چون همه از فوتبال امروز نتيجه ميخواهند ولي مربي خارجي سر نترسي دارد و اين سر نترس يا ميگيرد يا نه. احتمال موفقيت زياد است. موقعي که آقاي احمدزاده به من در ليگ 2 بازي داد، من از ترس ميلرزيدم ولي در کنار بازيکناني مثل بيژن شجاعي و اسماعيل دانشور بازي ميکردم که يک روزي آرزوي ديدن آنها را از نزديک داشتم چون طرفدار ملوان بودم. الان هم بهترين فرصت براي جوانان است که از بازيکنان با تجربه و در کنارشان بودن نهايت استفاده را ببرند. ما وقتي به بزرگسالان رسيديم روزي که آقاي احمدزاده ازمن خواست که به تمرين بيايم من را از سرويس پياده کرده و گفتند خودت بايد به محل تمرين بيايي يا بعد از تمرين بايد بدنبال توپ مي گشتيم يا قبل از تمرين توپ باد ميزديم و ميگفتند که اين مکتب است که اگر بازيکن جوان در ابتداي راه، سختي ببيند به جاهاي بزرگي ميرسد.

حسن اشجاري درباره آخرين بازي که براي ملوان کرد و حسش براي بازي مجدد در انزلي گفت: آخرين باري که براي ملوان بازي کردم مقابل ذوب آهن در اصفهان بود و بازي ماقبل پاياني ليگ بود. شايد خيليها ازاين جوابي که ميدهم برداشت بدي بکنند ولي واقعيت را بگويم و همين الان هم که اين را ميگويم بازهم همان حس را دارم که هردفعه و با هر تيمي که به انزلي آمدم به محض ورود به زمين تمام موهاي بدنم سيخ ميشد. يک حس خيلي خاصي است. من درآن بازي معروف ملوان –پرسپوليس که مرحوم قايقران 2 گل به پرسپوليس زد در ورزشگاه بودم و ازآن روز تا به الان هروقت وارد استاديوم انزلي ميشوم همان حس آن روز را دارم. آن موقع من هنوز بازيکن ملوان نبودم. روزي که وارد ملوان شدم درزمين پاس براي تمرين رفته بوديم، در آن موقع چون از فومن وارد اين تيم شده بودم وآن تيم ملوان در کوران مسابقات بود حتي در تمرين هم به من پاس نميدادند. من همان موقع تصميم گرفتم اينقدر خوب کار کنم و موفق شوم و از اينجا به مدارج بالاتر برسم، نه بخاطر اينکه از رفتار آنها ناراحت شده باشم بلکه انگيزهاي شد تا به هدفم برسم. من بهترين رفيقهايم انزليچي هستند اگر 1000تا رفيق داشته باشم بدون شک980 تاي آنها انزليچي هستند. من هيچ وقت گذشتهام رافراموش نکردهام. من درست است که سالهاي زيادي از ملوان جدا شدهام ولي هميشه تمامي اخبار ومطالب موجود در رسانهها و روزنامهها را که در مورد ملوان بود را پيگيري ميکردم.

اشجاري در پايان گفت: بهترين خاطره من با ملوان صعود به ليگ برتر بود که بعدش وقتي به انزلي آمديم با استقبال هواداران مواجه شديم و به ديدار آقاي نجفي رفتيم. صحبت من با هواداران اين است که مهمترين نقش را امسال هواداران دارند و نبايد فشار آنچناني روي بازيکنان ما بياورند وآستانه تحمل خود را بالا ببرند. مطمئنا اين فصل ملوان جديدي را ميبينند. تيمي که با سال قبل خيلي فرق ميکند. پارسال کسب سهم آسيا براي ملوان زيادهخواهي بود و همين فشار را روي بازيکنان زياد کرد. من ميگويم که ملوان در فينال جام حذفي شايستهي کسب سهميه آسيا بود ولي در ليگ با حضور غولهاي اقتصادي فکر نکنم که کسب سهميه براي ملوان امکانپذير بود. شما اگر بهترين بازيکنان دنيا را در يک تيم جمع کني ولي منابع سخت افزاري ومالي خوبي براي ساپورت آنها فراهم نکني، خودبهخود آن بازيکن افت ميکند. درفوتبال بايد حتما چيزي بکاري که چند سال بعد درو کني.

2. 2 کاربر مقابل از SaRiNa-10 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

RaMiN (9th July 2013), red storm (9th July 2013)