ياشاسين عمومصطفي!/ زيبايي به ليگمان برگشت
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ياشاسين عمومصطفي!/ زيبايي به ليگمان برگشت

نام واقعی
    کوروش رضایی
    شغل و حرفه
    نوازنده
    تشکر شده 2,249 بار در 952 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

ياشاسين عمومصطفي!/ زيبايي به ليگمان برگشت

اولين مسابقه خانگي دنيزلي با پرسپوليس يك نمايش كمنظير و درخشان بود. سرخپوشان براي اولين بار در اين فصل 4گل به حريف زدند و دوبرابر اين تعداد هم فرصت گل از دست دادند. اين نمايش خيرهكننده را چطور بايد تحليل كرد؟

نيمه پر ليوان

از همان اولين دقيقه بازي ميشد فهميد كه تيم سرخپوش امروز، پرسپوليس ديگري است. يعني از همان لحظهاي كه مدافع شاهين در برخورد با وحيد هاشميان نقش زمين شد و مهرداد اولادي به سختي رضايت داد كه توپ را به خارج از زمين بفرستد. اين اتفاقات معمولا در دقايق پاياني مسابقه رخ ميدهند نه در ثانيهي بيستوچهارم!

پرسپوليس دنيزلي پر از شور و تحرك است. پر از ميل پيروزي. امسال غلامرضا رضايي را هيچكس در فرم امروزش نديده بود. مهرداد اولادي كه كمكم داشت به مهره مازاد قرمزها تبديل ميشد امروز تولد دوبارهاي داشت. وحيد هاشميان در يك نيمهاي كه در ميدان بود تاثير بسيار مثبتي بر جريان بازي گذاشت. و علي كريمي همان كاپيتاني بود كه در بازي قبل جاي خالياش به شدت احساس ميشد.

در بقيه نقاط ميدان هم آنچه بيش از هر چيزي به چشم ميخورد طراوتي بود كه قرمزپوشان ميدان –برخلاف تمام روزهاي اين فصل- با خود به ميدان آورده بودند. حتي در بازي قبلي هم رگههايي از نمايش چشمنواز پرسپوليسيها در بندرانزلي اجرا شد اما دو گل ملوان بر روي همكاريهاي تمرينشدهاي كه بهخصوص در جناح چپ پرسپوليسيها انجام ميشد سايه انداخت.

نيمه خالي ليوان

پرسپوليس برد قاطعانه را يك بار ديگر هم در اين فصل تجربه كرده بود؛ در جريان پيروزي 3 بر يك مقابل نفت آبادان. نمايش زيبا هم اولين بار نيست كه توسط پرسپوليس مدل90 به روي صحنه ميرود. بازي هفته ششم اين تيم در اصفهان و نمايش زيباي قرمزها مقابل ذوبآهن را اگر به خاطر بياوريد حتما تصديق خواهيد كرد كه دستكمي از بازي امروز نداشت. اما سرخها يك هفته بعد از آن بازي، در داربي تهران آن نمايشها را از ياد بردند و كمر خم كردند.

با اتكا به همين دو خاطره ميتوان پيروزي مقابل شاهين را هم جرقهاي زودگذر برشمرد و به پرسپوليسيها هشدار داد كه: «لطفا جوگير نشويد!» بهخصوص كه دست پرسپوليس در نقاطي از ميدان به شدت خالي است و اين دستهاي خالي ميتواند در مقاطع حساس به پاشنهي آشيل عمومصطفي بدل شود. پرسپوليس نه دروازهبان مطمئن دارد، نه مدافع مياني قابل اتكا. قرمزها فقط دو مدافع مياني دارند كه از بين اين دو، رضا نورمحمدي يك در ميان محروم ميشود و مجتبي شيري هم بينياز از هر توضيحي است. تا روز هفتم اسفندماه كه محمد نصرتي(معلوم نيست با چه سطحي از آمادگي) به اين دو نفر اضافه شود پرسپوليسيها بايد با همين دستهاي خالي از دروازه بزرگ و دروازهبان نامطمئن خود دفاع كنند. حتي فكر كردن به اين موضوع هم ميتواند تن هواداران سرخ را بلرزاند.

تو خوبي، حتي اگر ببازي

پرسپوليس را در ادامه راه چگونه خواهيم ديد؟ نمايش امروز نقطه استارت يك دوران باشكوه بود يا جرقهي كوچكي با عمر محدود و تاريخ انقضاي معين؟ پاسخ دادن به اين سوالها شايد با رجوع به سوابق قبلي دنيزلي و بهخصوص دوران 2/5ساله حضورش در ايران آسانتر ميسر شود.

دنيزلي در دوره قبلي مربيگري در ايران هم تداوم تمام و كمالي در نتيجهگيري نداشت. يك روز استقلال را در داربي تهران زمينگير ميكرد و يك روز از پيكان 4گل ميخورد. به مس كرمان كه آن روز تيم پرقدرتي در ليگ برتر بود 4گل ميزد اما طي نيم ساعت 3بار دروازهاش مقابل سپاهان باز ميشد. او روال ثابت و مطمئني در نتيجهگيري نداشت اما حتي در روزهاي شكست هم نمايش شاگردانش راضيكننده بود.

عمومصطفي چهار سال و هفت ماه قبل ايران را ترك كرد و بعد از او پرسپوليس شش سرمربي ديگر روي نيمكت خود نشاند اما امروز هيچكدام از آن شش نفر -حتي آنهايي كه براي پرسپوليس جام آوردند- محبوبيت اين پيرمرد را ندارند. اين يك واقعيت است. واقعيتي كه دليل آن را تنها و تنها ميتوان در خاطرات تصويري پرسپوليسيها از تيم محبوبشان يافت.

شايد اين بار هم نوار پيروزيهاي اين سرمربي ترك با شكستهاي گاه و بيگاهش تكهتكه شود، اما نمايشهايي كه او به صحنه ميبرد -درست مثل امروز- نمايشهايي خواهند بود كه به فوتبال ما ارزش فراوانتري خواهند بخشيد. اين نكته را نميشود كتمان كرد كه ليگ برتر ايران با عمومصطفي به مسئلهي جذابتري تبديل ميشود. جذابتر براي همه؛ چه آنها كه پشت سر او ايستادهاند، و چه آنها كه روبهرويش صف خواهند كشيد.
    کد:
    درد يعني ، سرت به همون سنگي بخوره كه يه عمري به سينت ميزدي !!!

2. 5 کاربر مقابل از Kurosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Farzandeiran (12th January 2012), Mohammadreza (12th January 2012), Queen (12th January 2012), Shahan (12th January 2012), UniQue (12th January 2012)

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    دليلش اينه كه بلده از بازيكناش چجوري و كجا بازي بگيره...

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...

4. کاربر مقابل از Farzandeiran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mohammadreza (12th January 2012)

نام واقعی
    کوروش رضایی
    شغل و حرفه
    نوازنده
    تشکر شده 2,249 بار در 952 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دقيقا
    بازيكنارو داره احيا ميكنه
    کد:
    درد يعني ، سرت به همون سنگي بخوره كه يه عمري به سينت ميزدي !!!

6. کاربر مقابل از Kurosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mohammadreza (12th January 2012)

نام واقعی
    مـــحـــMـــد Rـــضـــا
    استاتوس
    ...::|||Just Real & Perspolis|||::...
    شغل و حرفه
    ....
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 19,298 بار در 5,901 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 62 تاپیک
    باووو این دنیزلی برای خودش زمانی کسی بووود که البته الان هم هستااا!!!ولی دمش گرم

Say something new

I have nothing left
    I can't face the dark without you
    There's nothing left to lose
    The fighting never ends
    I can't face the dark without you

8. کاربر مقابل از Mohammadreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Farzandeiran (12th January 2012)