نماينده وزن 74 کيلوگرم کشورمان در رقابتهاي يونيورسياد (دانشجويان جهان) با پيروزي در مرحله نيمهنهايي مقابل کشتيگير لهستاني به فينال رسيد.

رقابتهاي اوزان 60، 74 و 96 کيلوگرم کشتي فرنگي يونيورسياد دانشجويان جهان از ساعت 13 امروز (سهشنبه) به وقت محلي آغاز شد که هادي عليزاده پورنيا در 74 کيلو در مرحله نيمهنهايي با پيروزي مقابل کشتيگير لهستاني به فينال رسيد.

به گزارش فارس، در وزن 74 کيلوگرم که 21 فرنگيکار حضور دارند، هادي عليزاده پورنيا پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتيجه 5 بر يک از سد «اسپيلر» از آمريکا گذشت و در دور سوم نيز ديميتري پيشکوف از اوکراين را با نتيجه 2 بر صفر شکست داد و راهي مرحله نيمهنهايي شد.

عليزاده براي حضور در فينال کولينيز، دارنده مدالهاي برنز جوانان جهان و اروپا از لهستان را با نتيجه 7 بر صفر در 2 دقيقه و 13 ثانيه از پيش رو برداشت و جواز حضور در ديدار پاياني را کسب کرد.

نماينده کشورمان براي کسب مدال طلا با رومن ولاسوف، دارنده مدال طلاي المپيک لندن از روسيه ديدار خواهد کرد.

از نکات جالب توجه اين وزن ميتوان به پيروزي رومن ولاسوف قهرمان روسي المپيک لندن مقابل آرسن جولفالاکيان، نايب قهرمان المپيک لندن از ارمنستان در مرحله يک چهارم نهايي اشاره کرد. اين مسابقه به نوعي تکرار ديدار فينال المپيک لندن در وزن 74 کيلوگرم بود که باز هم با برتري ولاسوف به پايان رسيد.