همه ارکان فوتبال ایران دست به دست هم دادند تا جواد نکونام راهی لیگ امارت نشود.
سایت گل - انتخاب نام خلیج ع ر ب ی برای لیگ باشگاههای امارات باعث ایجاد حساسیت فراوانی در فوتبال ایران شده و اهالی این رشته معتقدند که ارتباط فوتبال ایرانی با امارات برای صیانت از نام خلیج فارس قطع شود.
در همین راستا وقتی جواد نکونام ناامید از حل مشکلات مالی خود با باشگاه استقلال اعلام کرد که می خواهد به تیم شارجه برود و به پیشنهاد 1/5 میلیون دلاری این باشگاه اماراتی پاسخ مثبت بدهد، ابر و باد و مه و خورشید و فلک و ... خلاصه همه دست به دست هم دادند تا این انتقال صورت نگیرد؛ وزارت ورزش قول پرداخت بخشی از بودجه باشگاه استقلال را داد، فدراسیون ضمن ممنوع کردن حضور بازیکنان ایرانی در لیگ امارات ، این قول را به نکونام داد تا بخشی از مطالباتش را از محل درآمدهای سازمان لیگ پرداخت کند، عابر بانک استقلال (علی انصاری) هم به میدان آمد و در نهایت کاپیتان تیم ملی رضایت داد تا در فوتبال ایران و استقلال بماند.
این که همه برای یک بازیکن و ممانعت از حضور در لیگ امارات برای پاسداشت نام خلیج فارس بسیج می شوند در نوع خود بسیار جالب است ولی در عین حال این سوال پیش می آید چرا این هم نوایی در مورد محمدرضا خلعتبری رخ نمی دهد؟
خلعتبری قبل از انتخاب این نام برای لیگ امارات با عجمان قرارداده امضا کرده بود و حالا در برزخ بدی قرار گرفته است. خودش اعلام کرده که در هر تیمی که بتواند رضایت نامه اش از عجمان را بگیرد، حاضر است بازی کند. البته سپاهان برای گرفتن رضایت نامه این بازیکن از عجمان تلاش کرد ولی با توجه به حق فسخ 1/5 میلیون دلاری نتوانست به موفقیت برسد. چرا در مورد خلعتبری که او هم بازیکن تیم ملی است چنین بسیجی صورت نمی گیرد؟
امروز محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس در این باره گفته است : ما آمادگی این را داریم که اگر شرایط مهیا شود با کمک دولت، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال خلعتبری را با تمام تلاش جذب کنیم، حتی من از خود خلعتبری خواستم که به پرسپولیس بیاید و حالا باید ببینیم در روزهای آینده چه اتفاقی میافتد.