نیلسون: امیدوارم کریمی مقابل پرسپولیس خوب بازی نکن
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: نیلسون: امیدوارم کریمی مقابل پرسپولیس خوب بازی نکن

نام واقعی
    مهدی
    استاتوس
    پرسپولیس قهرمان همیشگی
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 27 بار در 7 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

نیلسون: امیدوارم کریمی مقابل پرسپولیس خوب بازی نکن

نیلسون: امیدوارم کریمی مقابل پرسپولیس خوب بازی نکند/ با یک بازی نمی توان درباره بازیکن قضاوت کرد

پرسپولیس نیوز : دروازهبان برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: علی کریمی بازیکن بزرگ و حرفهای است که امیدوارم مقابل ما خوب بازی نکند.

نیلسون کوریا دروازهبان برزیلی که همراه مانوئل ژوزه؛ پرتغالی به پرسپولیس آمد برخلاف آن مربی پرتغالی در جمع سرخپوشان ماندگار و محبوب شد و باشگاه پرسپولیس یک فصل دیگر هم با این بازیکن قرارداد امضا کرد. نیلسون با حضور در فارس در آستانه لیگ سیزدهم به سؤالات خبرنگاران به شرح زیر پاسخ داد:

ژوزه مقصر ناکامی پرسپولیس نبود
    * فصل گذشته با پرسپولیس خوب نتیجه نگرفتید اما شما تبدیل به یکی از بازیکنان محبوب هواداران شدید، دلیلش چه بود؟

میدانم فصل گذشته رتبه خوبی با پرسپولیس نگرفتیم. پرسپولیس تیم بزرگی است که همواره باید جزو چهار تیم برتر ایران باشد. البته علت ناکامی فصل گذشته مانوئل ژوزه نبود، او کارهایی که باید، انجام داد اما باید قبول کرد فصل گذشته تغییرات زیادی در پرسپولیس ایجاد شد و 10 روز مانده به شروع لیگ برتر مانوئل ژوزه سرمربی تیم شد و از او در این مدت کوتاه کار زیادی بر نمیآمد. مشکلات اصلی فصل گذشته پرسپولیس تغییرات زیادی بود که در این تیم ایجاد شده بود. من هم با هواداران پرسپولیس رابطه خوبی برقرار کردم آنها به من لطف داشتند و من هم آنها را دوست داشتم و همین مسئله باعث شد که در این فصل هم در پرسپولیس بمانم.

دایی خودش بازیکنان پرسپولیس را انتخاب کرد

* با توجه به اینکه که گفتید فصل گذشته علت ناکامی تغییرات زیاد پرسپولیس بود، در این فصل هم شاهد تغییرات زیادی در پرسپولیس هستیم. فکر میکنید همان داستان فصل قبل برای پرسپولیس تکرار شود؟

این تغییرات یک فرق اساسی دارد، تغییراتی که در این فصل در پرسپولیس ایجاد شده از سوی خود علی دایی انجام شده است او با شناختی که از بازیکنان داشته آنها را جذب کرده است اما ژوزه وقتی به پرسپولیس آمد بازیکنان انتخاب شده بودند و به او گفته شد از این بازیکنان باید استفاده کنید ضمن اینکه در این فصل اسکلت اصلی تیم و به خصوص خط دفاع و دروازهبان حفظ شدهاند.

پرسپولیس برای قهرمانی میجنگد

* شما گفتهاید پرسپولیس شانس قهرمانی در این فصل دارد، این حرفها را به خاطر هواداران زدهاید و یا واقعاً به این مسئله معتقدید؟ زیرا برخی میگویند با توجه به بازیکنان جوانی که پرسپولیس گرفته نباید خیلی برای این تیم در فصل آینده شانس قهرمانی قائل شد.

من این حرف را زدم زیرا در پرسپولیس بازی میکنم و پرسپولیس تیم بزرگی است و ما در این تیم برای رسیدن به قهرمانی میجنگیم و همه بازیکنان برای رسیدن به موفقیت و پیروزی تلاش میکنند، هر چند میدانیم کار آسانی پیش رو نداریم اما این فوتبال است ضمن اینکه من دو سال در پرسپولیس حضور دارم و با این تیم تجربه کسب کردهام و وضعیت تیم را میدانم و شرایط امروز بسیار فرق میکند. علی دایی هم خودش بازیکنان را انتخاب کرده است و با شناخت این انتخاب را انجام دادیم، ضمن اینکه در فوتبال گاهی اوقات با بازیکنان نامی نمیتوان نتیجه گرفت اما بازیکنان جوان با انگیزه بیشتری در میدان حاضر میشوند و ممکن است بهتر از بازیکنان نامی کارایی داشته باشند.

فوتبال برزیل با همه دنیا فرق میکند

* برزیلیها معمولاً دروازهبان خوبی نداشتند و معمولاً مهاجمان و هافبکهای خوبی در این کشور دیده میشود، خیلیها تصور میکردند شما هم بعد از مدت کوتاهی حضور در پرسپولیس از این تیم جدا میشوید اما این اتفاق نیفتاد.

این درست نیست، برخی افراد که چنین عقیدهای دارند به خاطر آن است که من نوجوان بودم. 30 سال پیش ما یک تیم رویایی داشتیم بازیکنانی مثل سوکراتس، زیکو، فالکائو، جونیور، ادر و ... این بازیکنان فوقالعاده بودند و ما یک دروازهبان خوب داشتیم به خاطر همین این تصور به وجود آمد که برزیل دروازهبانهای خوبی نداشت.

* شما هم دورهای دیدا دروازهبان تیم ملی برزیل بودید، چه شد که او آن همه پیشرفت کرد ولی شما مثل او نتوانستید به سطح اول فوتبال برزیل برسید؟

من 17 ساله بودم و دیدا 19 سال داشت. او دروازهبان اول تیم ویکتوریا بود و من ذخیره او بودم سپس او به کروزیرو رفت و من در ویکتوریا ماندم. من و دیدا فوتبالمان را با هم شروع کردیم و با هم دوست هستیم. شرایط فوتبال برزیل با همه جای دنیا فرق میکند، برزیل مثل ایران یا هر جای دیگر نیست که فقط سه، چهار دروازهبان خوب با هم رقابت کنند، در برزیل رقابت بسیار فشرده و گسترده است و اگر یکبار از شانست استفاده نکنی دیگر از تو استفاده نمیکنند.

در المپیک 1996 من عضو تیم المپیک برزیل بودم اما در آن سال تیم باشگاهی من خوب کار نکرد و من دعوت نشدم و وقتی یک شانس را از دست بدهیم، دیگر دعوت نمیشویم. برزیل حتی فوتبالش با پرتغال هم فرق میکند در پرتغال هم یک دروازهبان 22، 23 ساله دروازهبان اصلی تیم پرتغال شده است، البته دروازهبان خیلی مطرحی نیست اما چون در پرتغال رقابت جدیدی وجود ندارد این اتفاق میافتد.

اکنون تیم ملی انگلیس هم به دنبال یک دروازهبان خوب است اما پیدا نمیکند اما در برزیل رقابت بسیار فشرده است.

احمدی، گردان و رحمتی بهترین دروازهبانهای ایران هستند
    فقط پرسپولیس

2. کاربر مقابل از MAHDI_ MK عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

SaRiNa-10 (20th July 2013)

نام واقعی
    No Name
    استاتوس
    No Control of my body
    شغل و حرفه
    Work at Model
    بازیکن محبوب
    ali karimi