دويست و پنجمين داربي شهر ميلان
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: دويست و پنجمين داربي شهر ميلان

نام واقعی
    یاســــر
    استاتوس
    راه ما جداست...
    شغل و حرفه
    برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | France
    تشکر شده 6,559 بار در 1,863 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 43 تاپیک

دويست و پنجمين داربي شهر ميلان

تاريخ دو باشگاه قدرتمند شهر ميلان به نحو جالبي در يكديگر تنيده شده است. باشگاه آ.ث ميلان در سال 1899 تاسيس شد. سران اين باشگاه آن چنان در عقايد مليگرايانه خود غرق بودند كه به هيچ بازيكن خارجي و غير ايتاليايي اجازه پوشيدن پيراهن تيمشان را نميدادند. اين مساله موجب پديد آمدن شكاف و دو دستگي درون باشگاه شد و آن دسته از افرادي كه معتقد بودند بايد به بازيكنان خارجي نيز اجازه حضور در باشگاه داده شود، از آ.ث ميلان جدا شده و باشگاه اينترسيونال را در سال 1908 تاسيس كردند. به اين ترتيب بود كه شهر ميلان به دو گروه تقسيم شد.
    آ.ث ميلان كه با عنوان «باشگاه مردم» هم شناخته ميشد، تيمي بود كه عمده هوادارانش را طبقه كارگر و مردم فقير جنوب ايتاليا تشكيل ميدادند. در مقابل، هواداران اينتر غالبا از قشر مرفه و ثروتمند جامعه ايتاليا بودند. با گذشت چند دهه از سالهاي اوليه تاسيس اين دو باشگاه، اين تقسيم بندي ميان هواداران دو تيم رفته رفته كمرنگ شد، تا جايي كه در حال حاضر سران باشگاههاي اينتر و ميلان هر دو از جمله ثروتمندترين افراد ايتاليايي هستند. ماسيمو موراتي رييس باشگاه اينتر يك سرمايهدار بزرگ و تاجر نفت است و از سوي ديگر، سيلويو برلوسكوني ميلياردر ايتاليايي و نخست وزير سابق اين كشور باشگاه آ.ث ميلان را در تملك خود دارد.
    وجود چنين پيشينهاي و رقابت طولاني اين دو باشگاه باعث بروز خشونت در بين هواداران دو تيم شده است. در سالهاي گذشته بسياري از داربيهاي ميلان و اينتر با خشونت هواداران دو تيم به آشوب كشيده شد . يك مورد معروف خشونت داربي ميلان و اينتر در بازي رفت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا در فصل 2004 ـ 2005 در ورزشگاه سن سيرو به وقوع پيوست. ميلان در آن بازي با نتيجه يك بر صفر (و سه بر صفر در مجموع دو بازي) پيش بود كه طرفداران اينتر تصميم گرفتند وارد عمل شده و با پرتاب بطري، سكه و ترقه در روند بازي اخلال ايجاد كنند. يكي از مواد آتشزا كه به درون زمين پرت شد از پشت به شانه ديدا، دروازهبان برزيلي ميلان، برخورد و او را نقش زمين كرد. پس از اين اتفاق بود كه يوفا اعلام كرد درباره خشونت در فوتبال ايتاليا تحقيق خواهد كرد.
    ديدار روز يكشنبه اين هفته دو تيم دويست و پنجمين داربي شهر ميلان است. در 204 بازي قبلي، ميلان 72 بار و اينتر 71 بار به پيروزي دست يافتهاند و 61 بازي نيز با نتيجه مساوي به پايان رسيده است. در اين 204 بازي مجموعا 558 بار توپ از خط دروازهها عبور كرده كه سهم هر تيم به طور مساوي 279 گل بوده است.
    آندره شوچنكو اوكرايني بازيكن سابق ميلان، با 14 گل زده بهترين گلزن داربي شهر ميلان است. بهترين پيروزي ميلان، برتري 8 بر يك اين تيم در تاريخ سوم مارچ 1918 است و بهترين نتيجه اينتر به پيروزي پنج بر صفر اين تيم در تاريخ شش فوريه 1910 باز ميگردد.
    اين دو تيم در حالي به مصاف يكديگر ميروند كه در حال حاضر ميلان با 37 امتياز از 17 بازي و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به يوونتوس در صدر جدول سري A ايتاليا قرار دارد. در حالي كه وضعيت اينتر به اين خوبي نيست و اين تيم با 29 امتياز در رده پنجم جدول جاي گرفته است. با اين حال، هر دو تيم در هفته گذشته نتيجه خوبي كسب كردند. ميلان در زمين آتلانتا حريف خود را با دو گل شكست داد و اينتر در خانه با پنج گل پارما را در هم كوبيد.

داربي شهر ميلان روز يكشنبه 25 دي از ساعت 23:15 به وقت ايران آغاز خواهد شد.
    اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
    اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

----------------------------------------------------------------------------

ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

----------------------------------------------------------------------------

حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...

2. 3 کاربر مقابل از Ya3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Farzandeiran (14th January 2012), Liverpoolpersian (14th January 2012), Shahan (14th January 2012)

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    زنده باد روسونري...

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...