تصاویر: پسری با ناهنجاری ترسناک صورت


کودک دو ساله ای از یک ناهنجاری صورت شدید رنج می برد و ممکن است هرگز نتواند راه رفتن و صحبت کردن را بیاموزد و پزشکان هنوز از این وضعیت غیر قابل تشخیص در حیرت هستند.
به گزارش فان خونه با وجود آنکه او از چندین نشانه مجزا و قابل تشخیص رنج می برد ولی کارشناسان پزشکی قادر به مشخص کردن چیزی که دقیقا باعث این وضع برای ایدن جکوویک اسمیت شده نشدند.
مادرش ویکی ۴۰ ساله می گوید متخصصان اکنون با آزمایشات متعدد که همگی آنها منفی بوده اند در حال بررسی این وضعیت هستند.
در ابتدا آنها تصور کردند سندرم پرتئوس است ولی پس از بافت برداری شش ماه گذشته نتایج منفی نشان داد، اکنون آنها تصور می کنند سندرم کلاوز است.
سندرم پرتئوس وضعیت ژنتیکی است که جان مریک مشهور به مرد فیلی دچار آن بود. سندرم کلاوز نیز یک وضعیت ژنتیکی دیگر است که باعث ناهنجاری در رگ های خونی، پوست و ستون فقرات می شود.
ایدن هشت هفته پیش از موعد در سال ۲۰۱۰ و پس از یک بارداری بدون مشکل به دنیا آمد. ویکی و شوهرش کارل ۳۵ ساله اصلا تصور نمی کردند که پسر نوزادشان دچار یک وضعیت بسیار نادر است.
این کودک با یک توده بر روی صورت، پشت و پا به دنیا آمد و به گزارش فان خونه سه هفته بعد دچار حملات منظم اخطار دهنده شد. پزشکان سپس خبر دادند که وی از یک ضایعه مغزی رنج می برد.
این زوج همچنین پسر ۱۳ ساله دیگری به نام دنیل از ازدواج قبلی ویکی دارند. ایدن نیز قرار است در آگوست سال بعد در بیمارستان گریت اورماند استریت تحت عمل جراحی صورت قرار گیرد.