هافبک کهنه کار پرتغالي اعلام کرد در پايان فصل ليگ برازيليرو برزيل رسما بازنشسته مي شود.

دکو که اصليت برزيلي دارد سال ها در خط مياني تيم ملي پرتغال خوش درخشيد و يکي از بهترين هافبک هاي جهان شمرده شد.

دکو 36 ساله در مصاحبه اي گفت در پايان سال 2013 رسما از دنياي فوتبال حرفه اي بازنشسته مي شود.دکو که سابقه بازي در تيم هاي پورتو ، بارسلونا و چلسي را دارد با تاکيد بر اينکه ديگر نمي تواند کيفيت بازي خود را ضمانت کند به شبکه اوگلوبو برزيل گفت :« در فوتبال زمان کوتاه است و فکر کردن در مورد گذشته مرا احساساتي مي کند اما بهرحال زماني فرا مي رسد که شما ديگر نمي توانيد با همان قدرت و تمرکز رقابت کنيد.من يک بازيکن جنگنده و دونده بوده ام و هميشه مي خواستم که تيمم برنده شود.در حال حاضر تا پايان سال با تيم خود قرارداد دارم و مي خواهم آخرين فصل حضورم را به خوبي به پايان ببرم.»

دکو که در تيم فلوميننزه برزيل توپ مي زند ، يکي از 9 بازيکن در تاريخ فوتبال است که توانسته با دو تيم مختلف قهرمان ليگ قهرمانان اروپا شود.وي اميدوار است بتواند قهرماني جام ليبرتادورس را به ويترين افتخارات خود اضافه کند.

دکو افزود:« اين آخرين حضورم در ليگ برزيل است اما ممکن است بتوانم تنها در جام ليبرتادورس تيم فلوميننزه را همراهي کنم.»