من اين شانس را دارم که در تيمي باشم که به ندرت چنين جوي در تيمهاي ديگر پيدا مي شود.تيم ما متشکل از بازيکنان بزرگ و افراد خيلي خوبي است.


لیونل مسی ستاره 24 ساله باشگاه بارسلونا که اخیرا توپ طلای فیفا درسال 2011 را به خانه برد در گفت و گویی اختصاصی با مجله معتبر فرانس فوتبال شرکت کرده و دراین گفت و گو از آرزویش برای قهرمانی در جام جهانی صحبت کرد.

مسی دراین باره گفته:« کسب توپ طلای سال 2014 رویای نهایی من است.این بدان معناست که درآن سال حتما آرژانتین قهرمان دنیا شده. من حاضرم دو تا از توپ طلاهایم را بدهم تا قهرمانی دنیا را تجربه کنم.»

ستاره آرژانتینی بارسلونا در این گفت و گوی جذاب اعلام کرده که کسب توپ طلا در سال 2012 کار سختی برای یک بازیکن غیراروپایی خواهد بود چرا که دراین سال رقابتهای یورو2012 برگزار می شود و ازهمین رو بازیکنان اروپایی شانس بیشتری برای کسب این جایزه خواهند داشت:« رقابتهای یورو، رقابتهای مهمی است ولی دو سال پیش هم که جام جهانی برگزار شد، من توانستم توپ طلا را ببرم. بدون شک امسال این احتمال وجود دارد که یک بازیکن اروپایی این جایزه را ببرد. اگر فرانسه در این رقابتها بدرخشد ممکن است توپ طلای سال 2012 به بنزما برسد که در حال حاضر عملکرد خیلی خوبی هم دارد. همچنین کریستیانو رونالدو، رونی یا ایتالیایی ها هم می توانند این جایزه را کسب کنند.»

لیوی آرژانتینی در ادامه صحبتهایش اعلام کرد که اگر توپ طلای بعدی مال او نشود، امیدوار است تا این جایزه به یکی از هم تیمی هایش در بارسلونا برسد:« من این شانس را دارم که در تیمی باشم که به ندرت چنین جوی در تیمهای دیگر پیدا می شود.تیم ما متشکل از بازیکنان بزرگ و افراد خیلی خوبی است.»

ستاره آرژانتینی بارسا معتقد است که امسال ،برخلاف سال قبل کسی از شنیدن برنده توپ طلا متعجب نشد. سال گذشته، اینیستا و ژاوی نامزدهای دیگر کسب این جایزه معتبر بودند و درنهایت و درکمال تعجب همگان این جایزه به مسی رسید.

مسی درادامه به تمجید از هم تیمی هایش ،به خصوص ژاوی که امسال هم یکی ازنامزدهای کسب توپ طلا بود پرداخت و گفت:« من هیچ متنی را برای صحبتهایم ننوشته بودم.ولی ایده های کلی ای را درذهن داشتم و می دانستم که چه می خواهم بگویم ، به ویژه درمورد ژاوی و هم تیمی هایم.»

این درحالی است که خیلی ها مسی را وزنه سنگین باشگاه بارسلونا و تصمیم گیرنده تیم کاتالان می دانند ولی این بازیکن 24 ساله معتقداست که گواردیولا نفر شماره یک بارساست:« حتی نباید به این موضوع فکر کرد که این من هستم که تیم را به سمت پیروزی و موفقیت می رانم.آن هم در شرایطی که چنین مربی ای داریم که حضورش در موفقیتهای ما تا این حد تعیین کننده و سرنوشت ساز است. من یک بازیکن مثل سایر بازیکنان هستم وفقط کارم را انجام می دهم.»

ستاره آرژانتینی واژه «ماتادور» را که پلاتینی برای او درنظر گرفته دوست ندارد:« به نظرم اندکی خشن می آید. ترجیح می دهم تادرمورد قدرت روانی صحبت کنیم.چون باید برای حفظ سطح کنونی از نظر روانی هم تلاش کنیم. هر روز کار سخت ترمی شود و رقابت بیشتر و بیشتر می شود.»