حسین شمس یکشنبه شب در نشست خبری که با حضور اهالی رسانه در کرمان برگزار شد، اظهار داشت: تیم فوتسال ناشنوایان کشور سرگرم گذران مراحل آمادهسازی خود به منظور شرکت در مسابقات المپیک آسیایی که اوایل خرداد ماه سال آینده در کره جنوبی برگزار میشود، است.
وی با بیان اینکه شرکت در مسابقات فوتسال جهانی ناشنوایان در کشور ترکیه به فاصله یک ماه بعد، از دیگر برنامههای این تیم در سال 91 است، افزود: تمام مسئولان ورزش کشور باید از ورزش ناشنوایان بیشتر حمایت کنند تا افتخارآفرینیهای بیشتری را از آنها شاهد باشیم، اما به نظر میرسد این حمایتها و تشویقها در ورزش ناشنوایان کمتر شده است.
شمس به کسب عنوان قهرمانی تیم کشورمان در رقابتهای جهانی سوئد در ماه گذشته اشاره کرد و بیان داشت: حضور دو بازیکن کرمانی در کنار حضور رضا یوسفی مربی کرمانی تیم ملی همه حکایت از وجود استعدادهای خوبی در این استان است.
وی امکانات شهر کرمان را برای برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتسال ناشنوایان کشور مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: کرمان همیشه در فوتبال و فوتسال ناشنوایان صاحب عنوانهای قهرمانی بوده است.
شمس با طرح انتقاداتی مبنی بر استقبال سرد از تیم فوتسال ناشنوایان پس از حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: تیمی که قهرمانی را از چنگال 16 تیم دیگر خارج کرده و تیمهای قدرتمندی چون اوکراین و روسیه را با اقتدار شکست داده بود، شایستگی و لیاقت استقبال گرم و با شکوهی را داشت، اما وقتی وارد فرودگاه شدیم، نه تنها خبری از مسئولان درجه اول ورزش کشور نبود، مسئول دفتر معاون یکی از بخشهای وزارتخانه برای استقبال از تیم قهرمان جهان به فرودگاه آمده بود.
وی با بیان اینکه پس از کسب این عنوان قهرمانی همه دستگاهها و چند وزارتخانه با دعوت از این تیم قهرمان قدردانی به عمل آوردند، اما هنوز وزارت ورزش و متولی اصلی ورزش از این قهرمانان تشکر انجام نداده است.
شمس گفت: به عنوان سرمربی تیم از وزارت ورزش گلایه دارم، ورزشکاران ناشنوا مظلوم بوده و با کسب این عنوان قهرمانی کار بسیار بزرگی را انجام دادهاند.
شمس با بیان اینکه در وزارت ورزش برخی انتخابها خوب نیست، گفت: امیدوارم این انتخابها به تیمهای ورزش کشورمان در مسابقات المپیک لطمه نزنند و امیدوارم مسئولان کمی انتقادپذیر بوده و به این مسائل توجه کنند.