این ملی پوش آلمانی دو ماه قبل اعلام کرد که با انتقالی 37 میلیون یورویی راه بایرن مونیخ خواهد شد و این خشم هواداران دورتموند را به همراه داشت
سایت گل- باشگاه بوروسیا دورتموند تصمیم گرفت تا برای جلوگیری از اعتراض هواداران، مراسم خداحافظی ماریو گوتزه را که قرار بود پیش از آغاز دیدار سوپرکاپ آلمان مقابل بایرن مونیخ برگزار شود را لغو کند.
این ملی پوش آلمانی دو ماه قبل اعلام کرد که با انتقالی 37 میلیون یورویی راه بایرن مونیخ خواهد شد و این خشم هواداران دورتموند را به همراه داشت. با این وجود، باشگاه دورتموند قصد دارد از او به خاطر زحماتی که برای این باشگاه کشیده بود، به طور رسمی خداحافظی کند.
اما آنها بعد از جلسه ای که با وولکر اشتروث، مدیر برنامه های گوتزه داشتند، تصمیم گرفتند که این مراسم را لغو کنند تا موجب خشم دوباره هواداران نشوند.
بعد از اعلام انتقال گوتزه، طرفداران دورتموند پیام های توهین آمیز زیادی در شبکه های اجتماعی منتشر کردند و او هم تصمیم رگفت تا برای دیدار سوپرکاپ در ورزشگاه حاضر نشود و دوره درمانی اش را در مونیخ سپری کند.
او در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی چمپیونزلیگ مقابل رئال مادرید دچار آسیب دیدگی شده بود و انتظار می رود از 10 روز دیگر تمریناتش را آغاز کند.