گزارش روز: نگاهی بر آنچه در هفته نخست ليگبرتر گذشت | از حواشی ِ آغاز تا سوتی ِ عادل!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: گزارش روز: نگاهی بر آنچه در هفته نخست ليگبرتر گذشت | از حواشی ِ آغاز تا سوتی ِ عادل!

 1. #1


  محل سکونت
  ...
  نام واقعی
  مـــحـــMـــد Rـــضـــا
  استاتوس
  ...::|||Just Real & Perspolis|||::...
  شغل و حرفه
  ....
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  8,844
  تشکر
  8,999
  تشکر شده 19,299 بار در 5,901 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 62 تاپیک

  گزارش روز: نگاهی بر آنچه در هفته نخست ليگبرتر گذشت | از حواشی ِ آغاز تا سوتی ِ عادل!

  آنچه که در هفته اول گذشت، چیزی شبیه همیشه فوتبال ما بود. انگار فصل پیش تمام نشده و ادامه همان مسابقات است. تنها چند تیم یارکشی کردهاند و بازی میکنند. در اغلب لیگها قرار بر این است که بازی افتتاحیه را تیم قهرمان دوره قبل انجام دهد. اما اینجا دفتر و دستک برنامهریزان و شورای تأمین تصمیم میگیرد.رضا سالار | خبرگزاري فوتبال ايران پارس فوتبال دات كام
  در همه لیگهای ورزشی و به ویژه فوتبال، هفته اول، هفته رونمایی از چهره جدید تیمهاست. از تیم داخل زمین گرفته تا تیم مدیریتی ودر نهایت چهره ظاهری تیم که شامل البسه و پوشش و در نهایت اسپانسر آنهاست.

  اما آنچه که در هفته اول به نمایش درآمد چیزی جز انجام تکلیف نبود و انگار از این قضیه کسی شاکی نیست.

  کسی جشن رونمایی از بازیکنان جديد را پیگیری نکرد. کسی نپرسید لباس تیمها چگونه طراحی وانتخاب شده. کسی برای ایجاد هیجان، کنفرانس مطبوعاتی راه نیانداخت و این حواشی جذاب انگار در فوتبال ما معنا ندارد؛ چرا که همه این مراحل احتیاج به پاسخگویی دارد واینجا جوابی نیست.

  اگر به لباس تیمهای حاضر در اولین هفته نگاه کنید، نوعی كجسلیقگی مفرط و بیتوجهی به ظاهر، نمایان است. مهمتر این است که هیچ تیم و اسپانسری به نحوه چیدمان و طراحی نام و لوگو خود بر روی پیراهن ها نظارت نمیکند. انگار برای آنها هم مهم نیست که نامشان شکیل و آبرومند دیده شود. همین که پولی دادهاند و نامشان مطرح میشود کافیست!.

  جالب اینکه استقلال بر روی شورت ورزشی خود هم تبلیغ کرده بود. نصف این پا و نیم دیگر آن پا و با هنر خود باید میفهمیدی که یعنی چه؟ (این الگوی تبلیغ روی شورتهای ورزشی در کشوری مثل بلژیک در سالهای گذشته انجام میشد. برای مدیران علاقمند تماشای یکی از بازیهای این لیگ را پیشنهاد میکنم. البته جاهای حساستری هم برای تبلیغ وجود دارد...!)
  فوتبال در اين مملکت طفل سر راهیست و باید راهش را برود. و هیچ پدری بلند مدت سرپرستی آن را قبول نمیکند. همین که امروزش بگذرد خدا را شکر میکند؛ چرا که هزینههای بلند مدت آن کمر میشکند و تازه به نام ما که تمام نمیشود.همین امضا نکردن و عدم حمایتهای دولتی از میزبانی جام ملتهای اسیا یعنی دیگ جوشان و سر سگ..!!.. بگذریم!

  اما آنچه که در هفته اول گذشت، چیزی شبیه همیشه فوتبال ما بود. انگار فصل پیش تمام نشده و ادامه همان مسابقات است. تنها چند تیم یارکشی کردهاند و بازی میکنند. در اغلب لیگها قرار بر این است که بازی افتتاحیه را تیم قهرمان دوره قبل انجام دهد. اما اینجا دفتر و دستک برنامهریزان و شورای تأمین تصمیم میگیرد.

  در اغلب لیگها، هفته اول اگر تیمها هنوز شمایل تاکتیکی خود را به درستی نمایش نمیدهند اما شعور تکنیکی خود را به بازی میآورند.

  حال با این پیش فرض کدام تیم در هفته اول نمایشی از فصل خود بود؟ گزینه هیچکدام بهترین پیش فرض است.

  در بالای جدول حضور اسقلال، سپاهان و پرسپولیس به دلالیل مختف قابل پیشبینی خواهد بود. استقلال مثل سال گذشته برد. خریدها نشان داد به خوبی ِ بازیکنان سال گذشته نبوده که هر دو گل آبیها را پسران خود استقلال زدند. اگر چه قلعهنوعی با بازی دادن به قاضی سر حرف خود ایستاد اما این بازی نشان داد شمایل جباری را باید تن حیدری کرد.

  پرسپولیس هم گوشهای از بازی داییوار را نشان داد. دایی چه در دوران بازی و چه دوران مربیگری نشان داده که از هیچ قاعده رسمی پیروی نمیکند و آنگونه گل میزند و میبرد که كمتر كسي حدسش را بزند. سید صالحی نه برای خود که برای دایی گل زد تا حالا اگر انصاریفر برگشت دایی به او بگوید خرید من این بود و گل هم زد. اما در باقی خطوط مشکلات نمایان خواهد شد. فقط کمی سنبه پر زورتر میخواهد که تراکتور این کاره نبود. سپاهان نشان داد مسیر را میرود و حتي اگر ببرد هم کرانچار داد و بیداد راه میاندازد تا تیمش از مسیر موفقیت خارج نشود.

  اولین بازی جباری و حمودی و عقیلی به سود آنها بود. حمودی گل زد و عقیلی برنگشته کاپیتان شد. اگر جباری نبود و حالا که نویدکیا هم نیست، نمیشد با این قاطعیت از موفقیت سپاهان گفت. تراکتور نشان داد راه سختی برای موفقیت و راه سادهای برای استیل اذین بودن پيش رو دارد. تیمی بیهویت که تماشاگرانش هم کمکی به حالشان نکرد. تیم هفتاد و دو ملت. تیمی که اف 14 آنها با بمب اتمی به تیم خودش خورد. این تازه اول راه است. البته جلالی نشان داده علی رغم زبان شیرین و با کلاس خود، رسم بازی را بلد است. از این هفته باید منتظر جوسازیهای او بود.

  ملوان، فجر وداماش نمایشی در خور خود ارایه دادند. تیمهایی که هستند تا باشند و جایی که مدیر داماش بگوید کسی برای باخت آنها ناراحت نمیشود دیگر حرفی نمیماند. شرایط فجر هم همین است. کسی غصه انها را نمیخورد. اما ملوان متفاوتتر است و بی شک حامیان بهتری دارد. اما مشکلش با مدیران بیهویت این تیم است. مدیرانی که بر ای باخت بهانههای دم دستي را آماده دارند.

  ذوبآهن و فولاد اگر چه باختند، اما شرایط کلی نشان میدهد که باید برای آنها احترام قایل شد. فرکی معلوم نیست این همه سال کجا بوده و چه میکرده. فولاد سبک خاص خود را دارد که آدم را یاد تیمهای هلندی میاندازد. می آیند و ستاره میشوند و ستارهها را نشان میدهند و بعد میروند و دوباره بعد چند سال دوباره سر بلند میکنند. از آنطرف بوناچیچ با آن اخلاق تندش نشان داده که اگر اجازه دهند، کارش را بلد است. اما به شرطی که دست او را باز بگذارند.

  استقلال خوزستان و فولاد گستر، تازه واردهای متفاوت بودند. ویسی تجربه کرد جوانها معجزه نمیکنند و حالا مدرسه پیرمردها را راه انداخته. پیرمردهايي با استعداد، که میتوان به قدرت اثبات آنها ایمان آورد. مبعلی و میداوودی میخواهند نشان دهند تمام نشدهاند و آز انطرف ویسی بگوید جرقه نبوده. اما حکایت خطیبی بیشباهت به ویسی پارسال نیست. خطیبی میخواهد نشان دهد با اتکا به جوانی، لیگ را طی میکند. اما این راه به معجزه شبیه است. مثل حضور در اواخر بازی خودش که تمام راهها باید به او ختم شود. حیف جوانی خود و تیمش است. فوتبال بیرحم است.

  صبا و نفت اگر چه روز اول را بردند اما این قصه سر دراز دارد. مایلیکهن اینبار بی سر و صدا کار میکند. مثل گل محمدی. هر دو میخواهند بگویند پرسپولیس قدر آنها را نه میداند و نه خواهد دانست. پس برای این قدرشناسی باید صبر کرد. حکایت باقی تیمها مثل لیگ خودمان است. چند هفته اول مشغول شناخت هستیم. در هفتههای میانی مصدومیت و شانس و داور دخیل هستند و در هفتههای پایانی فرسایش لیگ و بيان اين نكته كه جواب نگرفتیم!!

  حالا با این لیگ، جام جهانی را چه کنیم؟


  * سوتی ِ هفته!

  براي حسن ختام اين گزارش بد نيست به سوتي هفته نيز اشاره كنيم. آنجا كه فردوسیپور با كولهباري از ادعا، بازی تراکتور و پرسپولیس را نمایش تیم ملی میداند، در صورتی که تنها یک نفر از 22 بازیکن تیم ملی در زمين است؛ با اين شرايط از جواد خیابانیها -که در تمام شهرستانها تکثیر شدهاند- چه توقع...؟؟!  Say something new

  I have nothing left
  I can't face the dark without you
  There's nothing left to lose
  The fighting never ends
  I can't face the dark without you

 2. کاربر مقابل از Mohammadreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Behroozz (26th July 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  خــونـــمـــون !
  نام واقعی
  بــهــــــــــــــــــروز
  استاتوس
  عاقا اصا ما بــــــــــــد :))
  شغل و حرفه
  درس خـونـدن !
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  2,935
  تشکر
  6,561
  تشکر شده 4,597 بار در 1,697 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 63 تاپیک
  مرسی
  چقد زیاده
  . . .

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا