به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار سوپر جام باشگاههای آلمان امشب (شنبه) بین تیمهای بایرن مونیخ و بورسیا دورتموند و از ساعت 23:30 به وقت تهران در ورزشگاه زیگنال ایدونا پارک دورتموند آغاز خواهد شد.


دیدار پیشین این دو تیم به فینال لیگ قهرمانان اروپا باز میگردد، جایی که بایرن مونیخ با نتیجه دو بر یک دورتموند را شکست داد و قهرمان اروپا شد.


جوزپه گواردیولا در مورد این دیدار گفت: این نخستین باری خواهد بود که در ایدونا پارک به میدان خواهم رفت. به من گفتهاند حضور در این ورزشگاه تجربه بسیار خاصی است. برگزار شدن دیدار فینال که شرایط خاص خودش را دارد. موضوع، فتح یک جام است و جام همواره اهمیت دارد. این خیلی خوب است که برای به دست آوردن این جام به چالش کشیده شوید ولی اگر شما مربی بایرن باشید، هیچ عذری برای قهرمان نشدن ندارید.


بایرن مونیخ در فصل گذشته به غیر از دیدارهای لیگ، دو بار با دورتموند روبهرو شد. یک بار در جام حذفی که در مرحله یک هشتم موفق به شکست آنها شد و دیگر بار در فینال لیگ قهرمانان که باز هم این تیم را مغلوب کرد.


وی در ادامه گفت: کلوپ مربی بسیار خوبی است و کار بزرگی به همراه دورتموند انجام داده است. او دو بار پیاپی با این تیم قهرمان بوندسلیگا شده و تجربه خوبی به دست آورده است. دروازهبان آنها عملکردی فوقالعاده دارد. در دفاع هم متس هوملس و نون سوبوتیچ هم مهرههای کلیدی هستند. مارکو رویس هم در خط میانی بسیار هوشمندانه عمل میکند. آنها همواره خطرناک عمل میکنند و بازی مقابل آنها کاری سخت است. البته نباید از رابرت لواندوفسکی در خط حمله هم غافل شد.