نیمار به دنبال آرزوهای خود در این تابستان به بارسلون پیوست، اگر بیل هم می خواهد به قله فوتبال برسد باید وایت هارت لین را ترک کندسایت گل - بیل هنوز بهترین بازیکن جهان نیست ولی دارد به آن نقطه نزدیک می شود. دیوید ژینولا ستاره سابق تاتنهام ، به گل گفت: من چه چیزی می توانم در مورد او بگویم؟ بهترین بازیکن جوان سال ، بهترین بازیکن سال به انتخاب بازیکنان و یکی از بهترین های دنیا .پشت سر دونفر اول که جایگاه خود را تثبیت کرده اند یعنی مسی و کریس رونالدو ، گروهی از بازیکنان مدعی حضور دارند ، روبین فان پرسی و فرانک ریبری جزو آنها هستند .در مورد این ستاره ولزی چیزی که او را از سایرین متمایز می کند ، موفقیت های درون زمین و حضور در برترین تیم های اروپا است .مسی و رونالدو هر دو وقتی در سن بیل بودند، یعنی 24 سالگی توپ طلای اروپا را برده بودند به علاوه جام باشگاه های اروپا و عناوین متعدد باشگاهی . ولی در مورد بیل چه طور؟ او تنها یک فصل در جام باشگاه های اروپا بازی کرده و در واقع لیست افتخارات او توهینی است به مهارت های او.تا اینجای کار به صورت فردی او بهترین فصل خود را سپری کرده، به عنوان یک هافبک 21 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده و به تاتنهام کمک کرد تا به جام باشگاه های اروپا برسد وعناوین فردی را با شایستگی دریافت نموده و در ردی بندی 50 بازیکن برتر گل در جایگاه ششم قرار گرفت.ولی تلاش قهرمانانه او برای تاتنهام در مرحله انتخابی کافی نبود ، ویلاس بواس هرگاه به مشکل برمی خورد به او روی می آورد ، و او هم خواست مربی را بی پاسخ نمی گذاشت.ولی اینکه آیا این برای بهترین بودن کافی است جای تردید دارد...حضور در تاتنهام برای او خوب بوده است ، به خوبی پیشرفت کرد و توانایی های خود را بالاتر از سطحی که در ساوتهمپتون بود نشان داد ، ولی کاملا مشخص است که ادامه مسیر او در خارج از وایت هارت لین خواهد بود .بیل می داند که باید در لیگ قهرمانان بازی کند و بازیکنی با استعداد او لیاقت قهرمانی آن را هم دارد. او باید برای قهرمانی لیگ بجنگد نه مقام چهارمی. او در تاتنهام نمی تواند بهترین بازیکن جهان شود ولی در برنابئو می تواند .یکی از بزرگترین چالش های هر بازیکن جوانی شرایطی است که او اکنون در آن قرار دارد ، از مطرح شدن در سطح باشکاهی تا رسیدن به قله ، مسیری سریع و گمراه کننده.تضمینی وجود ندارد که اگر بازیکنی در 19 سالگی موثر باشد در 25 سالگی هم همان تاثیر را داشته باشد . بیل از اسپرز فراتر رفته است ، برای آنها این رشد بسیار سریع بوده است، بهترین بازیکن فصل به انتخاب بازیکن ها باید در بهترین باشگاه ها بازی کند .برای مثال ، نیمار یک بازیکن جوان و با استعداد که در سال 2013 بهترین بازیکن برزیل شد ، همگان قبول داشتند که برای لیگ کشورش و تیم محبوبش سانتوس بیش از اندازه خوب است ، ولی ادامه رشد و بهتر شدن و اثر گذاری در ولابلمیرو (استادیوم سانتوس)غیرممکن بود. او باید قدم بعدی را بر می داشت.او این کار را با انتقالی پر چالش ولی احتمالا موفقیت آمیز به بارسلونا عملی کرد ، زمان او فرارسید و او شانس را در آغوش گرفت . بعد از قهرمانی در لیبرتادورس و رسیدن به فینال جام باشگاه های جهان چیز بیشتر برای به دست آوردن در سناتوز وجود نداشت. هیچ کس نمی تواند مدعی شود شرایط مشابهی برای بیل هم وجود خواهد داشت . تاتنهام نمی تواند برای قهرمانی بجنگد پس بیل با چه امیدی می تواند در آنجا بماند؟

توماس مولر قهرمانی های سه گانه را با بایرن مونیخ کسب کرد و به نظر می رسد طی یک ده آینده یکی از بهترین ها خواهد بود . با فیزیک ایده ال مانند بیل ، مولر در حال رسیدن است به جایگاه ها هافبک های بزرگ آلمان در دهه ها 70 و 80.
هم وطن او ماریو گوتزه خود را به عنوان یک هافبک نفوذی سطح بالا خود را در دورتموند نمی دید ، حالا چیزی که او می خواهد اثبات خود در بایرن است.
هم تیمی قبلی او ایلکای گوندوگان جستجوی خود را برای یافتن جایگاهی برای رهبری خط میانی آلمان در کنار شواین اشتاینگر با تلاش در دورتموند در داخل و خارج ادامه می دهد. یک بازیکن سطح بالا در میانه میدان . بازیکنی دیگر تیبائوت کورتوا یک فصل دیگر را برای نشان دادن خود به ژوزه مورینیو دارد ، او آماده است تا پیتر چک را کنار بزند . بسیاری بر روی این بلژیکی به عنوان بهترین دروازه بان آینده جهان شرط بسته اند.
در همین حال ، ایسکو و رافائل واران پیشگام بهترین نسل جوان رئال مادرید برای بیش از یک دهه هستند، بعد از اینکه خود را در فصل گذشته مطرح کردند . اولی تمامی ویژگی های لازم برای یک هافبک نفوذی را دارد : مهارت ، خلاقیت ، توان دریبل زنی و شوت زنی خوب. دومی همه شایستگی های لازم برای یک مدافع مدرن را دارد : سرعت ، قدرت ، قامت ، تکل زنی ، ذکاوت و توانایی بازی خوانی .
آن بازیکن ها از بیل جوان تر هستند، جلو رفتند و پیشرفت کردند . این نسل جدید است ، اولین گام های درخشانشان را در بازی نشان دادند و با خود آرزو ها و انتظارات میلیون ها هوادار را آوردند. برخی به صورت تدریجی سقوط می کنند ، برخی هم از نا کجا می آیند ، و شکوفا می شوند. ایجاد افق های درخشان ادامه دارد .
بعد از این، چیزی که آنها نیاز دارند ، باشگاه درست است ، محیطی درست برای رشد فوتبالشان، و به نظر می رسد محیط درست برای بیل، رئال مادرید است .