فرهاد ظریف که به همراه سایر ملی پوشان والیبال در اردوی آمادگی مسابقات آسیایی به سر میبرد به شدت از مواضع برخی مسئولان باشگاه پیکان انتقاد کرد و صراحتا گفت که برای مسائل مالی از این تیم جدا نشده است.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فرهاد ظریف در حاشیه دور جدید اردوی تیم ملی والیبال اظهار کرد: دو هفته تیم ملی والیبال ایران استراحت کرد. بعد از بازیهای سنگین لیگ جهانی دستور این بود که دو هفته حتی به والیبال هم فکر نکنیم. حالا بار دیگر دور جدید اردوهای تیم ملی را آغاز کردهایم. خوشبختانه همه انگیزه بالایی برای کار دارند. تعجب میکنم چرا برخی گمان میکنند ما برای مسابقات آسیایی انگیزه نداریم. ما در لیگ جهانی هم کار خاصی نکردیم. برای هر مرحله و هر مسابقه ما انگیزه خاصی داریم. از زمانی که ولاسکو به ایران برگشته همه بازیکنان با تلاش زیاد و جدییت کار را دنبال میکنند. خوشبختانه روحیه تیم ملی هم خوب است. باید برای مسابقات انتخابی جهانی و آسیایی آماده شویم.لیبروی تیم ملی والیبال ایران با اشاره به گفتههای یکی از مسئولان باشگاه پیکان و جدایی از این تیم گفت: بهتر است که دوستان در تیم پیکان حقیقت را بگویند. نباید با حرفهای خود ذهن بازیکنان تیم ملی را خراب کنند. این کار در شأن مسئولان باشگاه پیکان نیست. نباید مظلوم نمایی کنند. تعجب میکنم چطور میگویند که پول نداشتند تا بازیکنان خود را حفظ کنند. سوالم این است که به غیر از من کدام بازیکن خود را حفظ نکردند؟ظریف ادامه داد: برای فصل جاری اصلا با من تماس نگرفتهاند. خودم زنگ زدم و پرسیدم برنامه چیست؟ گفتند برای تسویه حساب بروم. جالب است که 10درصد از قرارداد را هم به عنوان جریمه کم کردند. متاسفانه فرهنگ ورزش ما طوری شده که مقام سومی در لیگ مشمول جریمه می شود! طوری قرارداد را تنظیم کردند که حق هیچ گونه شکایت از کمیته انظباطی را نداشته باشم. مجبور شدم برای گرفتن چک دستمزدم هر چه میگویند امضا کنم. پیش مدیرعامل رفتم و متوجه شدم که برخی از آقایان رفتند و پشت سر من حرف زدند.این ملی پوش والیبال در پایان گفت: مردم برخی از دوستان پیکان را میشناسند و فرهاد ظریف را هم میشناسند. فقط خواهشم این است که درباره من دورغ نگویند. من اصلا در لیست آنها نبودم. خواستند بروند و از پیکان جدا شوم. خوب دیگر چرا رفتند و پشت سر من آن حرفها را زدند. چرا میگویند که پول نداشتند! من هیچ وقت حرفی از پول نزدم. امسال باشگاه کاله با من تماس گرفت و رفتیم صحبت کردیم و قرارداد امضا کردیم. اصلا بحث پول در میان نیست. فقط ناراحتیام این است که برخی در این باره دروغ گفتند.