تسخیر دوباره آسیا توسط آسمان خراشهای ایرانی/ سومین موفقیت در رشتههای تیمی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: تسخیر دوباره آسیا توسط آسمان خراشهای ایرانی/ سومین موفقیت در رشتههای تیمی

 1. #1


  محل سکونت
  .....
  نام واقعی
  مـــحـــمــــد
  استاتوس
  ...
  شغل و حرفه
  ســـربـــــاز وطـــــن
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  4,934
  تشکر
  7,454
  تشکر شده 18,394 بار در 4,079 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 57 تاپیک

  تسخیر دوباره آسیا توسط آسمان خراشهای ایرانی/ سومین موفقیت در رشتههای تیمی

  تیم ملی بسکتبال ایران با شکست میزبان قهرمان مسابقات جام ملتهای آسیا شد.

  به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدار نهایی بیست و هفتمین دوره مسابقات بسکتبال جام ملتهای آسیا از ساعت 16 امروز بین تیمهای ایران و فیلیپین در سالن مالاو آره نا مانیل آغاز شد.
  تیم ملی کشورمان که شانس اول قهرمانی از ابتدای مسابقات محسوب میشد در این مسابقه با نتیجه 85 -71 به پیروزی رسید و بر بام آسیا ایستاد.
  مهمد بچیروویج، سرمربی تیم ملی همانند دیدارهای قبلی با ترکیب اصلی خود یعنی مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی تیم خود را به میدان فرستاد.

  *کورارتر اول: 17 بر 15 به سود ایران


  بازی با نمایش خوب ایران آغاز شد و نخستین امتیاز با پرتاب دو امتیازی زیبای صمد برای کشورمان کسب شد.
  فیلیپینیها پس از آن حملهای را ترتیب دادند که با دفاع خوب کامرانی از دست رفت. کامرانی پرتابی را هم انجام داد که وارد سبد نشد.
  در ادامه آرن داودی جای کامرانی وارد میدان شد و فیلیپینها هم نخستین امتیاز را با پنالتی کسب کردند. یک بار دیگر حمله ناموفق از ما امتیاز را به سود فیلیپین رقم زد. سالن را هم فیلیپینها پر کرده بودند و یک پارچه تیم کشورشان را تشویق میکردند.
  آکیلار در زیر سبد موفق تر از حدادی کار میکرد و همین موضوع باعث شد کاردوست به جای وی وارد میدان شود. حساب کار 9 بر 6 بود که یک پرتاب ناموفق دیگر از صمد امتیازی برای ایران نداشت. 4 دقیقه مانده بود که کامرانی بار دیگر به میدان بازگشت و پس آن صمد نیکخواه بهرامی با پرتاب سه امتیازی خود ایران را پیش انداخت.
  در دقایق پایانی ایران با دو گارد بازی میکرد و حامد حدادی هم به میدان بازگشته بود و حامد سهراب نژاد هم جای ساهاکیان وارد زمین شد.
  در ادامه کار دو پرتاب حدادی امتیازهای ایران را به عدد 15 رساند و در پایان نیز دو امتیاز سهراب نژاد باعث شد کوارتر را ایران 17 بر 15 برنده شود.

  * کوارتر دوم: 19 بر 18 به سود فیلیپین


  کوارتر دوم با امتیاز فیلیپینیها آغاز شد اما در ادامه بازیکنان ما همان برتری خود را ادامه دادند. حساب کار 20 بر 20 بود که حدادی با یک پرتاب و آفاق در یک ضد حمله دو امتیاز را کسب کرد تا بار دیگر ایران پیش بیفتد. پس از آن سرمربی فیلیپینیها درخوسات وقت استراحت کرد.
  در ادامه کار به دلیل مشخص نبودن تصمیم داوری وقفه چند دقیقه در بازی به وجود آمد. داوران در این تصمیم توپ را در اختیار فیلیپینیها قرار دادند که آنها نتوانستند از موقعیت خود استفاده کنند.
  4 دقیقه گذشته خطای حریف روی حدادی دو پرتاب را در اختیار وی قرار داد که او یکی را وارد سبد کرد و در ریباند توپ دوم، دو امتیاز دیگر را هم کسب کرد تا نتیجه 26 بر 20 شود.
  در همین زمان بود که از کار افتادن اسکوربورد سالن دچار وقفه 10 دقیقهای شد که پس از به جریان افتادن دوباره بازی ایران با قدرت کار را آغاز کرد و 4 امتیاز پیاپی را کسب کرد.
  روزبه ارغوان و سهراب نژاد بار دیگر وارد میدان شدند. فیلیپینیها در ادامه با پرتابی سه امتیاز حساب کار را 32 بر 26 کردند تا بچیروویج وقت استراحت دریافت کند و در صحبتهای خود از عملکرد ملی پوشان ناراضی به نظر میرسید. کوارتر دوم در حالی به پایان میرسید که دوتیس بازیکن تبعه و آمریکایی الاصل فیلیپینی ها هنوز وارد میدان نشده بود.
  دو حمله ناموفق از بازیکنان ایران فرصت گلزنی را برای فیلیپینیها فراهم کرد که دو امتیاز توانستند کسب کنند و اختلاف را به حداقل برسانند. در ثانیههای پایانی نیز پرتاب سه امتیازی موفق از میزبان حساب آنها را به امتیاز 34 رساند. نیمه نخست با حساب 35 بر 34 به سود ایران به پایان رسید.

  *کوارتر سوم: 27 بر 19 به سود ایران


  کوارتر سوم هم تیم ایران با ترکیب اصلی خود وارد میدان شد. صمد نیکخواه بهرامی با پرتاب پنالیت ایران را به عدد 39 رساند و در ادامه در ضد حمله باز هم خطا روی کامرانی انجام شد و او دو پرتابش را وارد سبد کرد.
  بازی با برتری ایران پیش میرفت که کامرانی بار دیگر توپ را وارد سبد کرد و ایران را صاحب امتیاز 45 کرد و پس از آن وقت استراحت فنی اعلام شد.
  در ادامه کار حرکت ترکیبی ایران توسط ساهاکیان وارد سبد نشد تا در برگشت فیلیپینیها پرتاب سه امتیازی موفق داشته و به امتیاز 41 برسند.
  سهراب نژاد در ادامه جای ساهاکیان وارد زمین شد. حمله خوب بازیکنان ما باعث شد حدادی در زیر سبد دو امتیاز را کسب کند که فیلیپینی ها بلافاصله پاسخ دادند.
  4 دقیقه از این کوارتر مانده بود که پرتاب بازیکنان ما فاصله را به 10 افزایش داد. تماشاگران فیلیپین پس از هر امتیاز کشورشان به شدت تشویق میکردند و ایرانی ها مقیم فیلیپین نیز در سالن حضور داشتند و ملی پوشان کشورمان را تشویق میکردند.
  در ادامه کار حرکت صمد زیر سبد خطا گرفت و دو پرتاب خود را وارد سبد کرد. صمد نیکخواه بهرامی هم چهارمین خطای خود را انجام داد و همین موضوع باعث شد بچیروویج او را تعویض کند و در کوارتر چهار از وی استفاده کند.
  5 ثانیه به پایان کوارتر مانده بود که مهدی کامرانی با پرتاب زیبای سه امتیازی ایران را در این کوارتر 62 بر 53 برنده کرد.
  *کوارتر چهارم: 23 بر 18 به سود ایران
  برتری ایران ادامه داشت و کار را بسیار بهتر از فیلیپین آغاز کرد و نخستین امتیاز هم برای ایران کسب شد. در ادامه کار خطای حدادی دو پرتاب به فیلیپینها داد تا اختلاف به 10 امتیاز برسد.
  باز هم حدادی بود که در زیر سبد درخشید و امتیاز دیگری را برای ایران کسب کرد. فاصله هر لحظه در حال افزایش بود و سه دقیقه گذشته بود که ایران به امتیاز 70 رسید.
  3 دقیقه مانده بود که صمد نیکخواه بار دیگر وارد میدان شد. حامد حدادی هم در این دقایق فوق العاده کار میکرد امتیازها را یکی پس از دیگری کسب میکرد.
  فیلیپینیها که بازی را از دست رفته میدیدند مبهوت امتیاز آوری ایرانیها بودند. کامرانی در یک حرکت زیر سبد دو امتیاز دیگر را برای ایران کسب کرد و اوشین نیز امتیازهای ایران را با دو پرتاب پنالتی به 80 رساند.
  فیلیپینیها در پرتاب های خود همچنان ناموفق کار میکردند و نمیتوانستند کاری را مقابل قدرت ایران از پیش ببرند.

  حساب کار 83 بر 71 بود که در یک دقیقه پایانی سرمربی فیلیپین درخواست وقت استراحت کرد.
  در پایان هم تیم ملی کشورمان با نتیجه 85 بر 71 پیروز شد و به قهرمانی رسید.
  تیم ملی کشورمان با این برد برای سومین قهرمانی خود در جام ملتهای آسیا را جشن گرفت. ایران در سال های 2007 و 2009 نیز قهرمان شده بود. ایران در سال 2010 جام جهانی ترکیه را تجربه کرده بود و این دومین حضورمان در این رقابتها خواهد بود.
  ایران پیش از این با صعود به فینال جواز حضور در جام جهانی 2014 را کسب کرده بود.

  GooDBYe CapTaiN


 2. کاربر مقابل از San Iker عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  A_MI_N (11th August 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  Torbat-e Heydariyeh
  نام واقعی
  AMIN
  استاتوس
  only perspolis
  شغل و حرفه
  Daneshjo ♥_♥ GK
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  3,490
  تشکر
  11,760
  تشکر شده 9,829 بار در 2,754 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 48 تاپیک
  دمشون گرم ... ایول دارند ...

  خداحافظ آپاچیمجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا