اکنش عليپور به اظهارت قلعه نويي درباره مافيا
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: اکنش عليپور به اظهارت قلعه نويي درباره مافيا

 1. #1


  محل سکونت
  ESFAHAN
  نام واقعی
  shayan
  استاتوس
  باشی هسم..............نباشی هسن
  شغل و حرفه
  ......
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  589
  تشکر
  6,336
  تشکر شده 777 بار در 292 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 43 تاپیک

  اکنش عليپور به اظهارت قلعه نويي درباره مافيا

  واکنش عليپور به اظهارت قلعه نويي درباره مافيا


  رئيس کميته نظارت، بازرسي و ارزشيابي سازمان ليگ از فرصت يک هفتهاي به باشگاه استقلال براي ارائه مدارک جهت اثبات ارتباط مافيا با قرارداد آلاشپورت خبر داد.

  حجتالاسلام عليرضا عليپور در مورد اظهارات امير قلعه نويي گفت: طبق آئيننامه رابطه باشگاهها و ليگ برتر اعضاي حقيقي و حقوقي حق ندارند منافع يکديگر و همچنين باشگاهها و فدراسيون و سازمان ليگ را در رسانهها زير سؤال ببرند. سازوکاري هم براي اين مسئله پيش بيني شده است در مورد توپ آلاشپورت بايد بگويم يک قرارداد اسپانسرينگ بين سازمان ليگ و شرکت آلاشپورت در مورد توپ امضاء شده است.

  به نقل از فارس، وي ادامه داد: طبق اين قرارداد در سال اول 2500 توپ، در سال دوم 2800 و در سال سوم 3000 هزار توپ درجه يک و استاندارد و مطابق با معيارهاي فيفا بايد به سازمان ليگ تحويل داده شود. سال 2007 نيز که بر روي توپ درج شده زماني است که فيفا تأييديه اعطاي استاندارد به اين توپ را انجام داده است. از طرفي ديگر هيچ باشگاهي از طرف سازمان ليگ ملزم به عقد قرارداد با آلاشپورت براي استفاده از توپ يا البسه اين شرکت نشده است.

  عليپور تصريح کرد: سازمان ليگ در دو فصل گذشته به طرفيت از 18 باشگاه ليگ برتري و در فصل جاري به نمايندگي از 16 باشگاه در تاريخ 23 خرداد 92 قراردادي را با اين شرکت منعقد کرد. موضوع اين قرارداد هم به اطلاع تمامي باشگاههاي ليگ برتر رسيد و در همان زمان باشگاه پرسپوليس در انتهاي فصل گذشته خواستار فسخ قرارداد بود و شرکت آلاشپورت اين مسئله را پذيرفت. باشگاه استقلال هم همين شرايط را داشت اما پس از آن هر دو باشگاه به خواست خودشان با شرکت آلاشپورت و بدون دخالت سازمان ليگ بر ادامه همکاري به توافق رسيدند.

  رئيس کميته نظارت، بازرسي و ارزشيابي سازمان ليگ افزود: اظهارنظر تمامي مربيان و بازيکنان براي ما قابل احترام است. دايي، قلعهنويي و يا مربيان ساير باشگاهها و همچنين 600 بازيکنان حاضر در ليگ همگي براي ما قابل احترام هستند. در هفته دوم ليگ اعتراضهايي به توپ مطرح شد که سازمان ليگ بلافاصله کارگروهي تشکيل داد که در حضور رئيس محترم سازمان ليگ و افراد مرتبط و گروه کارشناسي کيفيت، رنگ و جنس توپها مورد بررسي قرار گرفت که توپها به تاييد کارشناسان رسيد. در همان جلسه جعفري مديرعامل آلاشپورت عنوان کرد، هيچ اصراري بر استمرار اين قرارداد با باشگاهها ندارد و هر باشگاهي که کيفيت فني توپ را قبول ندارد و ميخواهد از ساير مارکها و برندها استفاده کند، ميتواند از اين قرارداد خارج شود، ضمن اينکه در قرارداد آلاشپورت آمده است که نواقص و معايب احتمالي توپها بر عهده شرکت است و تعويض و جبران خسارت نيز در اين زمينه برعهده شرکت قرار دارد.

  عليپور تاکيد کرد: اگرچه اظهارنظر برخي مربيان برخلاف آئيننامه رابطه باشگاهها و سازمان ليگ است، اما ما اين انتقادها را شنيديم، زيرا معتقديم هيچ فردي مثل علي دايي که يک مربي عزيز و محترم است نميتواند درباره توپ بهتر اظهارنظر کند اما شيوه اين اظهارنظر درست نبود. اينکه او در نشست خبري توپ را بردارد و بگويد تاريخ توليد اين توپ مربوط به سال 2007 است. اين يک رفتار غير حرفهاي است. قلعهنويي و دايي اگر هر اعتراضي به توپ و پيشنهاداتي براي رفع نواقص آن دارند، بايد پيشنهادات خود را به مديرعامل باشگاه بگويند و مديرعامل باشگاه آن را نيز به سازمان ليگ منتقل کند و اين سازمان هم وظيفه دارد ظرف يک هفته به آنها پاسخ بدهد.

  عليپور با اشاره به صحبتهاي قلعهنويي درباره ارتباط مافيا با قرارداد با آلاشپورت، گفت: با مديرعامل باشگاه استقلال صحبت کرديم و به اين باشگاه يک هفته فرصت دادهايم تا هرگونه دليل، مدرک و ادلهاي مبني بر ارتباط هر شخص يا اشخاصي در سازمان ليگ با مافيا دارند به حراست فدراسيون فوتبال، حراست وزارت ورزش يا هر نهاد نظارتي ديگر که ميخواهند ارائه کنند. هر باشگاهي که مي خواهد ميتواند از قرارداد آلاشپورت صرفنظر کند به شرط اينکه منافع ساير باشگاهها را در نظر بگيرد. ما قلعهنويي را به عنوان سرمربي باشگاه استقلال ميشناسيم و باشگاه استقلال بايد مدارکي که قلعهنويي مدعي آن است را ارائه کند.

  عليپور تاکيد کرد: سازمان ليگ با هيچ کس منازعه طرفيني ندارد و امير قلعهنويي تنها يک شانزدهم مربيان ليگ برتر است. او بايد بگويد به چه کسي کت و شلوار و عسل داده شده و يا چه کسي تقاضاي کت و شلوار و عسل کرده است چون حرفهايش دايره عام دارد، بايد به طور صريح و بدون ملاحظه اين مصاديق را بيان کند. ما هم به دنبال آتو گرفتن از کسي نيستيم و تخلفات اشخاص را هم مي دانيم و اطلاعات دقيقي هم در مورد آن داريم اما دنبال زير سؤال بردن شخص نيستيم، مگر آنکه آن شخص يا اشخاص وارد خطوط قرمزي شوند که سازمان ليگ تضمين داده که فوتبال ما از آنها پاک است. مانند سوء جريان مالي، زد و بند براي تغيير نتيجه و استفاده از مواد نيروزا، هر شخص يا اشخاصي چه مدير، چه بازيکن، چه مسئول وارد اين حيطه شود، از طرف قانون با او برخورد قاطعي صورت ميگيرد.

  وي افزود: با توجه به اينکه استقلال در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارد، يک هفته به اين باشگاه فرصت دادهايم تا اين تيم در کمال آرامش مقابل نماينده تايلند بازي کند و بتواند موفق شود زيرا موفقيت استقلال به نفع فوتبال ملي و باشگاهي ماست و ما هم دعا ميکنيم که استقلال موفق شود و هر کاري هم از دستمان بر ميآيد انجام ميدهيم.

  عليپور تصريح کرد: سازمان ليگ هيچ ملاحظه و اصراري براي همکاري با شخص يا شرکت خاصي ندارد و تمامي موارد در مورد توپهاي ليگ برتري مورد بازرسي قرار ميگيرد، اينکه چه تعداد توپ وارد کشور شده و از چه گمرکي وارد شده است اما اينکه رئيس شرکت آلاشپورت مورد آماج حملات قرار بگيرد، دور از رفتار و منش و پهلواني است. باشگاهها ميتوانند هر نقطه نظري که دارند را در جلسهاي که با مديرعامل شرکت آلاشپورت برگزار ميکنيم، مطرح کنند تا به ارتقاء فني و کيفي توپها کمک شود اما براي سازمان ليگ منافع ملي و باشگاهي بالاتر از منافع هر فرد و گروه يا شرکت خاصي است.

  وي تاکيد کرد: برخي رسانه ها با انتشار مصاحبه هايي خيالي از قول من نوشته اند که هر کسي عليه توپ مسابقات مصاحبه کند منشوري مي شود. هيچکدام از اين مصاحبه ها واقعي نبوده و من هيچ اظهارنظري در اين زمينه انجام نداده ام.
  خداحافظ اسطوره زندگیم


 2. 3 کاربر مقابل از *Shayan* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  888 (15th August 2013), emrah20062007 (15th August 2013), s A r A (15th August 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  علیرضا
  استاتوس
  قرمز رنگه عشقه
  شغل و حرفه
  *مدرس دانشگاه *ارشد مهندسی مکانیک
  بازیکن محبوب
  daie
  تیم های محبوب خارجی
  Arsenal | Germany
  نوشته ها
  2,183
  تشکر
  2,251
  تشکر شده 2,514 بار در 1,120 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 4 تاپیک
  همتون دستتون تو یه کاسست.

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا