پرسپولیس برای من چیز دیگری است
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: پرسپولیس برای من چیز دیگری است

نام واقعی
    niko
    استاتوس
    ONLY PERSPOLIS
    شغل و حرفه
    درس میخونم واس کنکووووور - مهندس کامپیوتر
    بازیکن محبوب
    Alireza Haghighi
    تیم های محبوب خارجی
    Bayern-Munich | Spain
    تشکر شده 574 بار در 182 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک

پرسپولیس برای من چیز دیگری است

سرمربی سابق پرسپولیس در مستند کارنامه فوتبال صحبت های جالبی را در خصوص مقایسه فوتبال ایران و ترکیه انجام داد.
    در این مصاحبه قدیمی مصطفی دنیزلی در ترکیه در برابر دوربین مستند کارنامه فوتبال نشسته و به سوالات در خصوص تجربیاتش از فوتبال ایران و مقایسه با فوتبال ترکیه پرداخت.
    در این مستند صحنه های جالبی از دوران مربی گری دنیزلی در ایران و دربی تاریخی ۷۴ هم به نمایش در می آید. ویدئوی کامل این برنامه امروز در پرسپولیس نیوز قرار می گیرد:گزیده صحبت های دنیزلی:* روزهای خوبی در تهران داشتم . بزرگترین یادگاری من از ایران برخورد مردم است. لحظه ورود به ورزشگاه آزادی را هیچ وقت فراموش نمی کنم. فضایی که طرفداران ایجاد می کردند خیلی زیبا بود.ایرانی ها هنوز هم به من محبت دارند ، وقتی توریست های ایرانی را در شهرهای مختلف ترکیه ، استانبول ، آنکارا و جاهای دیگر می بینم که به سمت من می آیند ، لبخند می زنند و عکس یادگاری می گیرند لذت می برم.* چیزهای زیادی از فرهنگ ایران یاد گرفتم . پرسپولیس و ایران برای من چیز دیگری است و اگر بخواهم دوباره مربی گری کنم به این کشور می آیم.* امکانات فوتبال ایران ، ورزشگاه ها ، زمین های تمرین و.. با فوتبال ترکیه قابل مقایسه نیست. ما در ایران حتی بعضی اوقات برای پیدا کردن زمین تمرین مشکل داشتیم. اما فوتبال ایران غنی از استعدادهاست.* بودجه دو باشگاه ایرانی و ترکیه ای قابل مقایسه نیست. بودجه باشگاهی مثل پرسپولیس شاید ۱ تا ۵ میلیون دلار باشد اما بودجه باشگاه بشیکتاش ۸۰ میلیون دلار است. از ۱۰ برابر هم بیشتر است. اما اگر این دو تیم با هم بازی کنند معلوم نیست نتیجه چه می شود! در آمد این دو باشگاه با هم قابل مقایسه نیست در حالی که پرسپولیس مثل بشیکتاش تماشاگران فعال بسیاری دارد.* فوتبال ایران از نظر برنامه ریزی و امکانات از فوتبال ترکیه و اروپا خیلی عقب تر است. نیاز به برنامه ریزی های جدید و جامع از سوی فدراسیون فوتبال است. فرهنگ فوتبال در ایران غنی است ، شما استعدادهای خوب و بازیکنان با کیفیتی دارید اما مشکل فوتبال ایران تعویض زود به زود مدیران و مربیان است.* این استعدادهای خوب به لیگ های اروپایی مثل آلمان و اسپانیا یا کشورهای خلیج فارس مثل امارات یا قطر راه پیدا کرده اند. اگر برنامه ریزی ها بهتر شده و امکانات کامل تر شود این استعدادها انگیزه پیدا می کنند در ایران بمانند و فوتبال خود را در لیگ ایران ادامه دهند.* در فوتبال ترکیه علاوه بر اینکه بودجه بالایی دارید ، درآمدهای زیادی هم کسب خواهید کرد. پیش از مسابقات ۲۰ تا ۳۰ هزار بلیط کل فصل پیش فروش شده و تبدیل به پول نقد برای بودجه باشگاه می شود. شبکه لیگ تیوی ۴۵۰ میلیون دلار برای حق پخش بازی ها می دهد که بیشتر آن به ۴ باشگاه بزرگ ترکیه می رسد. اما به ضعیف ترین تیم لیگ هم کمتر از ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار نمی رسد. تبلیغات پشت و روی پیراهن هم تا ۳۰ میلیون دلار درآمد دارد. علاوه بر آن بعد از هر برد فدراسیون فوتبال برای افزایش انگیزه تیم ها به تیم ۷۰۰ هزار دلار می دهد. به تیم قهرمان هم جایزه ۲۵ میلیون دلاری می رسد. به این ترتیب شما با قهرمانی می توانید ۵۰ میلیون دلار دیگر به دست آورید. با صعود به لیگ قهرمانان اروپا هم ۲۰ میلیون یورو به شما می دهند. برای هر برد در این مسابقات ۱ میلیون و برای تساوی ۵۰۰ هزار دلار درآمد دارید که مجموع اینها برای باشگاهی مثل بشیکتاش یا گالاتاسرای به ۱۵۰ میلیون دلار می رسد. اما این در آمدها در فوتبال ایران وجود ندارد.* علاوه بر اینها بعضی از باشگاه های بازیکن پرورش می دهند. جوانان ۱۷ – ۱۸ ساله را جذب می کنند و با هزینه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار پرورش می دهند و با قیمت ۱۰ میلیون دلار در بازار فوتبال می فروشند.* در ایران پتانسیل بازیکن وجود دارد. باید به این برنامه ریزی و مدیریت را هم اضافه کنیم. فوتبال ایران بعضی اوقات به جام جهانی راه پیدا می کند. گاهی اوقات در جام ملت های آسیا موفقیت هایی بدست می آورد اما این موفقیت ها با جایگاهی که فوتبال ایران دارد متناسب نیست. ایران می تواند موفقیت های بهتری کسب کند. فدراسیون و باشگاه ها باید کادر اداری ثابتی داشته باشند. وقتی هر شش ماه یا یک سال یک بار مدیریت و کادرفنی تغییر کند اینکه در اینجا یک برنامه یا نقشه وجود داشته باشد بسیار دشوار است. من را به عنوان یک نفر از خودتان قبول کنید ، از روزی که به ایران آمدم چه در پاس چه در پرسپولیس در برنامه ریزی های مربوط به تیم سعی کردم این روند را در پیش بگیرم و در مرحله اول سعی کردم فوتبال خوب را ارائه کنم ، چون مردم ایران حقشان است فوتبال زیبا تماشا کنند ، این را نمی توان با این ذهنیت ایجاد کرد که تیم فقط برنده شود ، وقتی در فوتبال بازیکن بسازید همیشه شانس بردن دارید ، هم بازیکنی که بازی می کند و هم کسی که تماشا می کند باید لذت ببرد ، ایران این پتانسیل را دارد در صورتی که فدراسیون و باشگاه ها و تمام سازمان های جانبی هم راستا حرکت کنند در غیر این صورت ایران به کشوری تبدیل می شود که فوتبالیست های خوبی تربیت می کند اما تیم های خوبی ندارد. تا وقتی برنامه ریزی خوبی وجود نداشته باشد بازیکنان خوب ایران به کشورهای دیگر می روند.* رابطه مربی و بازیکن درک متفاوتی لازم دارد. بازیکن همیشه نقش اول را دارد ، مربیان هم نقش اول هستند اما هیچ تماشاگری برای تماشای مربی به ورزشگاه نمی آید. آنها می آیند تا ستارگان را ببینند و مربیان وظیفه دارند ستاره ها را مدیریت کنند. مربیان از ستاره ها ، از کسانی که فوتبال را زیبا می کنند حمایت می کنند مربیان رقیب آنها نیستند. بعضی وقت ها پیش می آید که مربیان با ستاره ها به مشکل می خورند، ستاره ها را مربی ها ، هم تیمی ها و حتی بازیکنان حریف باید حمایت کنند.* فوتبال ورزشی است که در آن رابطه خیلی مهم است. این رابطه را در درجه اول مربی باید با بازیکن برقرار کند. وقتی این رابطه نباشد مربی دچار مشکل می شود. مشکل برقراری ارتباط. من مشکل خاصی تا به حال نداشتم. اوائل که آمدم بعضی ها می گفتند زیاد می خندد ، در ترکیه هم می گفتند اصلا نمی خندد! هرجور رفتار کنی مشکل به وجود می آید اما در زمان مناسب خندیدن و در زمان مناسب عصبانی شدن از ارکان این شغل و حتی زندگی است. این شغل را من در ترکیه ، ا یران و آلمان تجریه کردم. ولی شغلی است که در کنار سختی های خوشحالی و راحتی هم دارد. بالاخره هر شغلی دو روی متفاوت دارد.* لازم نیست گروهی که با مربی کار کنند او را دوست داشته باشند. مهم است او را باور داشته باشند. بعد از اینکه او را باور داشتند ممکن است او را دوست هم داشته باشند. اما برعکس آن ممکن نیست او را دوست داشته باشندولی او را دوست نداشته باشند. در یک رابطه هم باید دیسیپلین وجود داشته باشد هم باید با هم دوست باشید. نباید روابط در همکاری مشترک به قدری از هم دور باشید که نیاز به یک پل ارتباطی داشته باشد. یا نباید آنقدر نزدیک باشید که به هم گره بخورید. در این رابطه یک مرز وجود دارد ، تیم ، بازیکن و مربی یک مرز نامرئی دارند. این مرزها باور ، دوست داشتن و اطمینان هستند و تمامی این مرزها را باید رعایت کرد.* من در ایران با مردم ایران با فرهنگ ایران با فوتبال ایران آشنا شدم و دوستان زیادی پیدا کردم. این ها چیزهایی نیستند که بتوانی با پول بدست آوری. این دوستی ها مهم ترین چیزهایی هستند که در زندگی بدست آوردم. صحبت کردن و آشنایی با مردم ، این فضایی که دل من برایش تنگ می شود ، همیشه به یاد این خاطرات هستم. اگر بخواهم به فوتبال برگردم اگر در ترکیه نباشد ممکن است در ایران باشد ولی جایگاه ایران ، تهران و پرسپولیس برای من متفاوت است.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست
    طوفان زده ام راه نجاتی بفرست
    گفت با زمزمه یا مهدی (عج)
    نذر گل نرگس صلواتی بفرست

2. 13 کاربر مقابل از ...Niko_Red... عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

*sir amirhossein* (19th August 2013), 1khatereh1 (19th August 2013), lord reza (19th August 2013), Majid:62 (19th August 2013), Milad criska (19th August 2013), Mohammadreza (19th August 2013), s A r A (19th August 2013), SALAMI-FC (19th August 2013), salmonela (19th August 2013), SEYEDHAMED (19th August 2013), TaRaNe (19th August 2013), Vampires (19th August 2013), zahralos (19th August 2013)

نام واقعی
    majid
    استاتوس
    فضولو بردن زیر زمین...پله نداشت خورد زمین
    شغل و حرفه
    تنهایی
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Liverpool | Germany
    تشکر شده 9,141 بار در 2,352 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 44 تاپیک
    تو هم برا ما یه چیز دیگه ای بودی
    ...

4. کاربر مقابل از Majid:62 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

*sir amirhossein* (19th August 2013)

نام واقعی
    mehrdad
    استاتوس
    پایان رنگ آبی شبی سیاه و تار است عشق به رنگ« قرمز» همیش
    شغل و حرفه
    دانشجو
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | NetherLand
    تشکر شده 12 بار در 6 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

6. کاربر مقابل از @mehrdad@ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نام واقعی
    مـــحـــMـــد Rـــضـــا
    استاتوس
    ...::|||Just Real & Perspolis|||::...
    شغل و حرفه
    ....
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 19,298 بار در 5,901 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 62 تاپیک
    واقعا مرد دوست داشتنی هست!

Say something new

I have nothing left
    I can't face the dark without you
    There's nothing left to lose
    The fighting never ends
    I can't face the dark without you

8. کاربر مقابل از Mohammadreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نام واقعی
    amirhossein
    استاتوس
    آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
    شغل و حرفه
    شهرداری شهریار مشغولم
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 21,306 بار در 6,697 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 50 تاپیک
    یادش بخیر بااین که تو نیم فصل دوم تیم خوب عمل نکرد ولی اگر این مربی نبود شما ببینید چی میشد تازه اتفاق تایخی وبلند پایه 3 10 10 هم توزمان همین مربی بود

10. کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Majid:62 (19th August 2013)

نام واقعی
    reza YA
    استاتوس
    I'm HERE
    شغل و حرفه
    dANESHJoOo
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | NetherLand
    تشکر شده 11,154 بار در 3,799 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 26 تاپیک
    مرد خوبی بود
    حیف که پدر زنش اجازه نداد بمونه

نام واقعی
    pouya
    استاتوس
    به هر دردی که درمانم همان دردم دوا باشد/که هم درمان من درد است و هم درد است درمانم
    شغل و حرفه
    دکتر مهندس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 334 بار در 209 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    آفرین مصطفی دنیزلی

نام واقعی
    یاســــر
    استاتوس
    راه ما جداست...
    شغل و حرفه
    برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | France
    تشکر شده 6,559 بار در 1,863 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 45 تاپیک
    برا منم مرد دوست داشتنی بود اما دیگه نیست... بعد اون اتفاقاتی که افتاد و پرسپولیس رو بازیچه کرد!
    اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
    اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

----------------------------------------------------------------------------

ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

----------------------------------------------------------------------------

حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...

نام واقعی
    علیرضا
    استاتوس
    قرمز رنگه عشقه
    شغل و حرفه
    *مدرس دانشگاه *ارشد مهندسی مکانیک
    بازیکن محبوب
    daie
    تیم های محبوب خارجی
    Arsenal | Germany
    تشکر شده 2,514 بار در 1,120 ارسال
    یاد شده