پس از این که سومین نماینده کشتی جوانان ایران نیز حاضر به رویارویی با حریفی از رژیم اشغالگر قدس نشد، مسئولان فیلا کشتی ایران را تهدید به حذف از مسابقات جهانی کردند.

به گزارش
بولتن نیوز، پس از این که علیرضا کریمی، ملیپوش وزن 84 کیلوگرم ایران حاضر به رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس نشد، مسئولان فیلا مدارک پزشکی وی برای کشتی نگرفتن را قبول نکردند و ضمن این که کریمی را به جای مقام پنجمی از جدول مسابقات حذف کردند، گفته میشود که آنها مسئولان کشتی ایران را تهدید کردهاند که این اتفاقات را به کمیته بینالمللی المپیک گزارش خواهند داد و اگر این جریانات تکرار شود تیمهای ملی کشتی ایران از مسابقات جهانی بزرگسالان در مجارستان حذف خواهند شد. البته باز هم شنیده می شود که سران فیلا قصد داشتند در همین مسابقات تیم ایران را از رقابتها حذف کنند که با صحبتهای مسئولان کشتی ایران در صوفیه، این قضیه رخ نداد.

این اتفاقات در حالی بود که دو ملیپوش کشتی فرنگی جوانان نیز در مسابقات جهانی صوفیه با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس روبرو نشدند، اما امتیازات این کشتیگیران به حساب آمد و تیم ملی فرنگی جوانان بر سکوی سوم جهان ایستاد، در حالی که در مسابقات آزاد، امتیاز نماینده 84 کیلوگرم ایران کاملا کسر شد تا ایران عنوان نایب قهرمانی را با سومی عوض کند.

تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در این مسابقات صاحب یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز شد.