پرسپولیس نیوز : مدیرعامل باشگاه راهآهن سورینت گفت: استقلال حق ندارد به خاطر حضور در آسیا جدول لیگ را تغییر بدهد. صادق رئیسیکیا در مورد وضعیت راهآهن سورینت، انتقادهایش از داوریهای لیگ، میزبانی از سرخابیهای تهران در ورزشگاه تختی، خرید سهام باشگاه پرسپولیس و ... صحبتهای زیر را انجام داد:

در آستانه هفته ششم لیگ قرار داریم، از وضعیت راهآهن سورینت رضایت دارید؟

طبیعتا از جایگاه تیم در جدول راضی نیستم و اگر در رده نهم هستیم به خاطر ضعف خودمان است، اما دلیل دیگری هم در عدم نتیجه گیری ما مخصوصا در 2 بازی اخیر وجود داشته است.

چه دلیلی؟

داوری! واقعا داوری در 2 بازی اخیر ما را نوازش کرده است. میخواهم برای کفاشیان، اصفهانیان و عسگری سوت سفید بفرستم.

چرا سوت سفید؟

چون سفید رنگ صلح و حرفهایگری است، وقتی صحبت از حرفهایگری میکنیم نباید داوریهایمان در سطح محلات و لیگ 3 باشد. راهآهن سورینت در بازی مقابل نفت و فولاد به غیرحرفهایگری داور باخت. البته ما هم خوب نبودیم اما اگر بخواهیم علل ناکامی را وزن کنیم اشتباهات داوری بیشترین وزن را دارد. امیدوارم این اشتباهات در بازی با استقلال تکرار نشود و دوباره قربانی نشویم.

سازمان لیگ و شورای تامین با میزبانی ورزشگاه تختی از پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر موافقت کرد...

از این مسئله بسیار خوشحالم، اگر خاطرتان باشد فصل گذشته ما روی حق میزبانی راهآهن سورینت در بازی با پرسپولیس ایستادیم و حتی تا ظهر بازی نمیخواستیم در ورزشگاه آزادی به میدان برویم. همین مسئله باعث شد شورای تامین به ما قول بدهد تا از این فصل ورزشگاه تختی به مدار بهره برداری ورزشگاههای استان تهران وارد شود.

سایپا هم تابوی میزبانی از پرسپولیس و استقلال را شکست.

بله، مبارزات سال گذشته ما با مساعدت آقای تاج به ثمر نشست و سایپا اولین طعم میزبانی را با پیروزی چشید. امیدوارم نفت هم ثمره دومین میزبانی را به خوبی بچشد و سومین میزبانی به ما برسد.

نکته اینجاست که سرخابیها هم میزبانی را حق تیمهایی مانند نفت و راهآهن سورینت میدانند.

در مقام حرف همه با این قضیه موافق هستند اما در عمل مثل گذشته دوست دارند در ورزشگاه آزادی به میدان بروند و حتی در مصاحبههایشان هم تهدید کردند مسئولیت اتفاقات احتمالی را نمیپذیرند.


اما مسئله اینجاست که چه در آزادی و چه در تختی هواداران پرسپولیس و استقلال بیشتر خواهند بود، با این وجود چه اصراری به میزبانی دارید؟

ما فعلا در خصوص حضور 10 درصدی هواداران تیم میهمان بحث نمیکنیم و تمرکزمان را روی حق میزبانی گذاشتیم. این مسئله که حل شود، بعدا آثارش جا میافتاد و هواداران هم حق میزبانی را رعایت میکنند.

استقلالیها درخواست داشتند که بازی یکشنبه با راهآهن سورینت به تعویق بیفتد، واکنش شما چیست؟

تیمی که 2 ستاره روی پیراهنش دارد، امسال هم خودش را برای کسب سومین قهرمانی آسیا آماده کرده و شخصیت حرفهای دارد باید در ابتدای فصل طوری تیم می‎بست که برای جنگ در چند جبهه آمادگی داشته باشد. هم ما و هم استقلال عضو سازمان لیگ هستیم و استقلال حق ندارد به خاطر حضور در آسیا جدول لیگ را تغییر بدهد. سازمان لیگ هم نباید چنین تصمیمی بگیرد. این مسئله اگر برای استقلال نفع دارد برای ما ضرر دارد.


قضیه پیشنهاد خرید سهام پرسپولیس به کجا کشیده شد؟

فعلا که در مرحله تغییرات دولت هستیم و باید وزیر جدید بیاید و مصوبات مجلس را دنبال کند.

فکر میکنید چند درصد برای خرید سهام پرسپولیس شانس دارید؟

پیش از اینکه آرزو کنم سهام پرسپولیس به ما واگذار شود، امیدوارم خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال عملی شود و آن وقت ما به عنوان اولین بنگاه ورزشی میتوانیم با تجربهای که داریم در توسعه خصوصی کمک کنیم.

چرا به اینقدر به خرید سهام پرسپولیس علاقه دارید؟

ما سورینت هستیم و سورینت یعنی گلسرخ بزرگ، سرخی و قرمزی ما ذاتی است و از گل سرخ نشات میگیرد. حتما در شرایطی که دولت وارد بحث واگذاری شود، در چارچوب دولت، هلدینگ سورینت برای خرید سهام پرسپولیس ورود میکند.