به نقل از فدراسیون فوتبال، در جلسه کادر فنی تیم ملی در سازمان لیگ که روز گذشته برگزار شد، درباره اردوها و دیدارهای دوستانه تیم ملی در سال آینده باتوجه به برنامه مسابقات لیگ برتر، لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا و جام حذفی توافقهای لازم حاصل شد.
در این جلسه که علی کفاشیان و مهدی محمدنبی رییس و دبیرکل فدراسیون، عزیز محمدی رییس سازمان لیگ، کارلوس کی روش سرمربی، دانیل گاسپار و میک مک درموت مربیان تیم ملی بزرگسالان، خسرو والی زاده مدیر رسانهای تیم ملی، مهدی خراطی و حامد مومنی در آن حضور داشتند، کی روش تاریخهای پیشنهادی خود را برای برگزاری اردوهای تدارکاتی و دیدارهای دوستانه برای کسب آمادگی لازم برای حضور در رقابتهای مقدماتی جام جهانی اعلام کرد.

در این زمینه عزیز محمدی نیز توضیحات لازم را درباره برخی تاریخهای مورد درخواست کی روش داد و درنهایت طرفین با تعامل کامل و همکاری فدراسیون و سازمان لیگ به تفاهم رسیده و برنامه اردوها و دیدارهای دوستانه تیم ملی تا آبان سال آینده مشخص شد.

براین اساس برنامه اردوی تیم ملی برای دیدار با قطر که در گذشته نیز اعلام شده به این شرح است:
*مرحله اول 28 بهمن: اعزام تیم ملی به دوبی و آغاز اردو و تمرینات در این شهر (بازیکنان استقلال یا ذوب آهن که روز 29 بهمن در مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند، روز 30 بهمن به این اردو ملحق خواهند شد).
*4 اسفند: دیدار دوستانه با اردن در دوبی
*5 اسفند: بازگشت به تهران
*مرحله دوم 6 اسفند: ادامه اردو در تهران – هتل اوین
*10 اسفند: دیدار با قطر در ورزشگاه آزادی
مدیر رسانه ای تیم ملی سپس برنامه اردوها و مسابقات بعدی را براساس توافق جلسه چهارشنبه به این شرح اعلام کرد:

* 4 تا 6 فروردین 91 مینی کمپ (اردوی کوتاه مدت سه روزه) بدون حضور بازیکنان تیمهایی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند.

* نخستین اردو برای مرحله پایانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 از 23 اردیبهشت تا 24 خرداد ماه که این اردو شامل سه دیدار مهم تیم ملی در خردادماه نیز خواهد بود

* 15 مرداد تیم ملی یک دیدار دوستانه خواهد داشت (حریف تیم ملی و مکان برگزاری اعلام می شود)

* تیم ملی کشورمان همچنین در روزهای 21 شهریور، 25 مهر و 24 آبان سه دیدار دیگر در مرحله مقدماتی جام جهانی دارد.

* برای هرکدام از چهار دیدار فوق، تیم ملی چند روز اردو خواهد داشت که درباره کلیات این اردوها با سازمان لیگ توافق شد اما جزییات آن پس از قرعه کشی مرحله بعد در ماه مارس مشخص خواهد شد.