شاهکـارهای تیـم دایی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: شاهکـارهای تیـم دایی

 1. #1


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک

  شاهکـارهای تیـم دایی
  بازخواني آنچه پرسپوليس در اين 5 بازي پشت سر گذاشت
  پرسپولیس دایی دقیقا همان چیزی است که در تصور داشتیم. جمعی از باتجربهها و جوانهای تازهواردی که به سبک همیشه تیمهای دایی شاید نشود یکیشان را ستاره خواند اما هیچکدام راهی تا ستاره شدن ندارند. این تیم پر از اتفاق است که البته هیچکدامشان برای تیمهای دایی تازگی ندارند. مثلا همین سخت گل زدن و بردهای خفیف و تنبیههایی که نمونههایش را در کمتر تیمی دیدهایم. با این همه اما نمیشود تیم دایی را موفق ندانست، تیمی که با ۱۰ امتیاز روی پله چهارم ایستاده و حسرتش همچنان صدرنشینی است.

  آمادگی بدنی یا گلهای زورکی؟!
  ضعف بدنی یکی از مشکلهای همیشه پرسپولیس در این چند سال بوده که البته این بار خبری از آن نیست. تیم دایی همین که یاد گرفته در نیمههای دوم نتیجه را رقم بزند یعنی که تکیهاش به قدرت بدنی است و اتفاقا جواب هم گرفته است. هر چند که این اتفاق امیدوارکننده به خاطر آمار گلهای پرسپولیس از نگاهها پنهان مانده. در همین ۵ هفته از سر گذشته، پرسپولیس نشان داده که روی ۳۰ دقیقه پایانی بازی به طور ویژه حساب کرده و میبینیم که همه گلهایش را هم در همین مقطع زمانی زده. ۳ گل در فاصله دقیقه ۶۱ تا ۷۵ و یکی را هم بعد از آن در دقیقه ۸۰٫
  پاس نمیگیرند که گل بزنند
  پرسپولیس خوب گل نمیزند یا شاید بهتر باشد بگوییم زیاد گل نمیزند و این خودش برای زیر سوال بردن مهاجمان کافی است. به ویژه مهاجمی مثل مهدی سیدصالحی که با ۱۶ گل فصل پرسپولیسی فوتبالش را شروع کرد و اگر پنالتیها به شمار نمیآمدند، آقای گل هم میشد. همین بازیکن تا امروز فقط یک گل زده. آنهم در حالی که هر ۵ بازی را فیکس بوده و حتی یک بار هم تعویض نشده است. او اما نمیتواند تنها مشکل پرسپولیس باشد چرا که سرمربی با خرده فرمایشهایش آنقدر سر او را شلوغ کرده که دیگر فرصتی برای گلزنیاش نباشد. سیدصالحی را در این ۵ بازی بارها در جمع هافبکها و مشغول موقعیتسازی برای دیگر بازیکنان دیدهایم که این خود به تنهایی کافی است برای تبرئهاش. به جای گلنزن خواندن او شاید بد نباشد که تاکتیکهای پرسپولیس را به نقد بکشیم و میل هافبکهایش به گلزنی را. بدی این تیم این است که همه میخواهند برایش گل بزنند و تحت تاثیر همین میل به گلزنی، بازیسازی معمولا فراموش میشود. از بد شانسی مهاجمان، بازیکنان میانی پرسپولیس همه شوتزن هم هستند و دیگر نیازی نیست که توپ برای رسیدن به آنها راه درازی را بگذراند. مهاجمان پرسپولیس گل نمیزنند چون معمولا پاسی به آنها نمیرسد که ارزش گل شدن را داشته باشد. پرسپولیس در واقع پاسور ندارد و عجیب نیست که موقعیت چندانی هم گیر پیشروترین مهاجمش نمیآید. سیدصالحی بهعنوان یک مهاجم سرزن که بازی روی زمین را هم خوب بلد است، برای گلزنی نیاز بیشتری به پاسهای عمقی پشتسریهایش دارد. چیزی مثل دو پاسی که در بازی با ملوان از عالیشاه گرفت و البته از پس هیچکدامشان برنیامد. عجیبتر اینکه پرسپولیسیها ارسال از کنارهها را بیشتر از هر تاکتیک دیگر تمرین میکنند اما در این ۵ بازی حتی یک ارسال به درد بخور هم نداشتهاند که سیدصالحی سرزن را به دروازه نزدیک کند. شاید البته با روی فرم آمدن محمد نوری که بازیساز شماره یک تیم هم هست، این مشکل دست از سر پرسپولیس بردارد اما پرسپولیس دیگر فرصت زیادی برای منتظر ماندن ندارد. خود دایی هم گفته بود که برای تماشای واقعیت تیمش، فصل باید از هفته پنجم بگذرد و حالا یک هفته هم از این مهلت گذشته اما آیا واقعا قرار است در این بازی پیش رو مشکلات قبلی را دیگر به چشم نبینیم؟
  تاوان یک بازگشت!
  دور زدن قانون به قول علی دایی انگار فقط برای این بود که علیرضا حقیقی به نیمکت پرسپولیس تبعید شود و خستگی نشستن روی نیمکتهای یخزده روسیه را در نزدیکیهای خانه پدری از تن به در کند. او با کلی جار و جنجال قرارداد پس از مهلت نقل و انتقالات خودش را به پرسپولیس رساند تا راه سفر به برزیل را کوتاهتر کند اما اینجا هم جایی بهتر از نیمکت در انتظارش نبود. یکی دو بازی اول را به خاطر نداشتن ITC کنار نشست و بعد هم دیگر نمیشد نیلسون را با آن عملکرد خوبش از دروازه بیرون کشید. همین دروازهبان برزیلی با تنها یک گل خورده و ۴ کلینشیت در ۵ بازی جای خودش را چنان محکم کرده که بعید است رقیب مدعیاش حالا حالاها راهی به ترکیب پیدا کند. مهمتر از همه اینکه تا دربی هم تنها دو بازی دیگر مانده و قطعا علی دایی با سپردن دروازه تیمش به حقیقی، دست به ریسک نخواهد زد. مگر اینکه خود نیلسون نتواند دوام بیاورد و با اشتباهی فاحش، شانس اول بودن را از خود بگیرد. به تصور فیکس شدن در پرسپولیس- که دیر رسیدن ITC تنها دلیلش بود وگرنه مدیرعامل وعدهاش را هم به حقیقی داده بود- این دروازهبان فوتبال اروپا را بیخیال شد که تاوانش شاید دوری از تیمملی باشد؛ چرا که همین حضور در اروپا- حتی بهعنوان بازیکن نیمکتنشین- یکی از فاکتورهای ویژه کروش برای انتخاب بازیکن است و حقیقی حالا آن را از دست داده. او البته همه تلاشش را به کار گرفته تا به هر قیمتی شده دروازه پرسپولیس را از رقیب برزیلی پس بگیرد. او هم تمرین میکند و هم تخریب تا شاید با کمرنگ جلوه دادن نقش نیلسون در گل نخوردنهای پرسپولیس، خودنمایی کند. حقیقی این دعوا را با جمله «مدافعان پرسپولیس اینقدر خوب کار کردهاند که دیگر نیازی به دروازهبان نیست» آغاز کرده است.
  ۵ هفته حسرت
  صدرنشینی همان اتفاقی است که میتواند به حسرت سه ساله پرسپولیسیها پایان بدهد. آقای مدیرعامل البته یادآوری کرده که از این تیم قهرمانی نمیخواهد اما پیش از آن به قرمزپوشان وعده داده بود که اگر تا پیش از دربی صدرنشینی را هم بگیرند و بر بالای جدول تکیه بزنند، به پاداشی ویژه میهمانشان خواهد کرد. پرسپولیس را اما انگار خیالی از این بابت نیست. حداقل آمار این چند هفته که اینگونه میگوید. پرسپولیس وقتی در افتتاحیه تراکتورسازی را برد، رده پنجم جدول را برایش آماده کردند و از دست رفتن دو امتیاز بازی با ذوبآهن هم از این جایگاه تکانش نداد. بعد از بازی سوم پرسپولیس به خاطر یک گل کمتر، پشت سر صدرنشین ایستاد و کافی بود سایپا را ببرد که یک پله دیگر هم بالاتر برود اما انگار صدرنشینی را در طالعش ننوشتهاند. چرا که با یک شکست، دوباره تا پنجمی سقوط کرد و سه امتیاز این بازی آخر با ملوان هم پرسپولیس را فقط یک رده بالاتر برد.
  کدام ستاره؟
  ستاره این تیم کیست؟ امید عالیشاه به خاطر گل سه امتیازیاش به ملوان یا پیام صادقیان که با یک گل و یک پاس گل، آمار از برتریاش در جمع قرمزهای پایتختنشین میگوید؟ شاید هم نیلسون که دروازهاش فقط یک بار باز شده و یا جلال حسینی که نه پاس گلی از او دیدهایم و نه قراری بر گل زدنش هست اما با شکل بازیاش، همیشه بهترین بوده. او بدون شک ستاره پرسپولیس در همه این ۵ بازی بوده و همچنین یکی از باثباتترینها اما آیا بازیکنانی همچون عالیشاه و صادقیان که هر کدام با یک گل اوج گرفتند، خواهند توانست که همین مسیر را بدون لغزش پیش بروند و ثبات را در روح پرسپولیس بگنجانند؟ آیا عالیشاه در بازیهای بعدی هم همینطور میدرخشد یا اینکه قرار است دوباره پشت نام قدیمیترها بماند و مثل غریبی که به خاطر کمبود بازیکن بازیاش داده بودند، دوباره به نیمکت تبعید شود؟ پاسخ همه این پرسشها در تفکرات علی دایی خوابیده و تنها اوست که با انتخابهایش برای بازیهای پیش رو تعریفش از جوانگرایی را در گوشمان خواهد خواند.
  یک اشتباه، سه بازی نیمکتنشینی
  قطعا هادی نوروزی دقیقه ۵۳ بازی با ذوبآهن در هفته دوم را فراموش نمیکند. او اگر تمرکز و دقت لازم را داشت میتوانست گل پیروزی پرسپولیس را در فولادشهر بزند. اتفاقی که پیامدهای خوبی هم همراه خود داشت. اول اینکه امروز تیمش در صدر بود، دوم بیش از گذشته مورد توجه دایی قرار میگرفت و سوم اینکه نیمکتنشین نمیشد. نوروزی وقتی آن موقعیت عالی را گل نکرد بلافاصله تعویض شد و جای خود را به پیام صادقیان داد. وقتی بازی بدون گل به پایان رسید قابل پیشبینی بود که او مورد خشم دایی قرار بگیرد و شانس حضور در ترکیب اصلی را هم از دست بدهد. این مهم رخ داد و او ۹۰ دقیقه بازی با مس را از روی نیمکت تماشا کرد و اتفاقا بازیکن جانشین او یعنی پیام صادقیان یکی از گلهای آن بازی را زد و پرسپولیس صفر – ۲ برد. بعد از آن بازی با درصد بالا میتوانستیم قرار نگرفتن نوروزی را در ترکیب اصلی تصور کنیم. در بازی پنجم با سایپا و در غیاب غلامرضا رضایی، میلاد غریبی به نوروزی ترجیح داده شد. هر چند بعضی معتقد بودند او مقابل تیم سابقش انگیزه داشته است. نوروزی در ۱۰ دقیقه پایانی به جای رضا حقیقی وارد زمین شد و در بازی با ملوان هم در ۱۱ دقیقه پایانی به جای عالیشاه به میدان آمد. به هرحال بازگشت او به ترکیب اصلی با توجه به بازیهای خوب صادقیان و گلزنی عالیشاه و حضور غلامرضا بسیار سخت خواهد بود مگر اینکه در نخستین فرصت چند دقیقهایاش تاثیرگذار ظاهر شود.
  ویرایش توسط Arash 1990 : 22nd August 2013 در ساعت 14:29


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


 2. 18 کاربر مقابل از Arash 1990 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  #Navid# (23rd August 2013), mohammad6 (22nd August 2013), *ZeynaB* (22nd August 2013), 888 (22nd August 2013), A_MI_N (22nd August 2013), ebiredboy (22nd August 2013), IMAN (23rd August 2013), mahya-red (22nd August 2013), Mohammadreza (22nd August 2013), Ramin (22nd August 2013), reza_emis (22nd August 2013), SEYEDHAMED (22nd August 2013), ShAh!N (22nd August 2013), Terminator2731 (22nd August 2013), tiyam&tina (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013), zahralos (22nd August 2013), عشقه سرخ (22nd August 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک
  پیش به سمت قهرمانی


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


 4. 4 کاربر مقابل از Arash 1990 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  1khatereh1 (23rd August 2013), Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013), مريم 9 (22nd August 2013)

 5. #3


  محل سکونت
  ایران
  نام واقعی
  nima
  استاتوس
  10دقیقه10نفر برای ما کافیست
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | NetherLand
  نوشته ها
  3,968
  تشکر
  3,083
  تشکر شده 3,597 بار در 1,704 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک
  ایشا... آخرش ختم به قهرمانی بشه

 6. 2 کاربر مقابل از پرسپولیس.قهرمان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013)

 7. #4


  نام واقعی
  ShAhIN
  استاتوس
  .........
  بازیکن محبوب
  Sheys Rezaie
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  1,629
  تشکر
  17,351
  تشکر شده 2,787 بار در 1,158 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  انشاالله که آخرش خوش باشه!
  مهم آخرشه که قهرمانیه!!!

 8. 2 کاربر مقابل از ShAh!N عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013)

 9. #5


  محل سکونت
  در قلب سرخ دلان
  نام واقعی
  اصغر
  استاتوس
  پرسپولیس و دیگر هیسسس
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  Karim Bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  922
  تشکر
  1,483
  تشکر شده 820 بار در 407 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  قهرمانی فقط برای پرسپولیس
  پرسپولیس یعنی اتحاد هواداران میلیونی

  می نویسم برفراز آسمان ،پرسپولیس قرمزترین عشق جهان
  می نویسم برسر کوهی بلند ،
  پرسپولیس فرمانروایی سربلند
  می نویسم برتن آب روان ،
  پرسپولیس تیم همیشه قهرمان
  می نویسم بر شقایق های سرخ ،
  پرسپولیس گلزاری از گل های سرخ
  می نویسم خط به خط بر برگ ها ،
  پرسپولیس محبوب و عشق قلبها

 10. 2 کاربر مقابل از a.nirpp عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013)

 11. #6


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  علیرضا
  استاتوس
  قرمز رنگه عشقه
  شغل و حرفه
  *مدرس دانشگاه *ارشد مهندسی مکانیک
  بازیکن محبوب
  daie
  تیم های محبوب خارجی
  Arsenal | Germany
  نوشته ها
  2,183
  تشکر
  2,251
  تشکر شده 2,514 بار در 1,120 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 4 تاپیک
  ایشالا آخر فصل قهرمان باشیم

 12. 2 کاربر مقابل از reza_emis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013)

 13. #7


  محل سکونت
  مشـــــــهد ♥
  نام واقعی
  همون ســــارا !
  استاتوس
  خوشبختــی ینی پــرسپــولیسی باشی ♥
  شغل و حرفه
  محصـــل :|
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,531
  تشکر
  7,196
  تشکر شده 7,651 بار در 2,668 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 53 تاپیک
  فقط پرسپولیس لیاقتش قهرمانیه !

  فدای تیمم بشم ..


  ازمـ پــرسیـد : " عشـق " چــند حـرفـ داره ؟؟
  گفتـمـ : 9 حــرفـ !
  گـفتـ : مگـ میشـهـ ؟؟
  گـفتمـ : آره
  مگـ
  PERSPOLIS چــند حـرفـ داره ؟ 14. 3 کاربر مقابل از SaRa-MoHsEn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *ZeynaB* (22nd August 2013), Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013)

 15. #8


  محل سکونت
  مشهــــــــــــد
  نام واقعی
  EngineeR ZahrA
  استاتوس
  ایــــــــــــرانـــــــــ ♥
  شغل و حرفه
  دانشجــو ...
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  1,640
  تشکر
  9,465
  تشکر شده 3,504 بار در 1,296 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 15 تاپیک
  ایشالا ک قهرمان بشیم...
  ما میدونیم که قهرمان میشیم...

 16. 2 کاربر مقابل از zahralos عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013)

 17. #9


  محل سکونت
  مهد والیبال ایران گنبد
  نام واقعی
  MOHSEN
  استاتوس
  پیش بسوی پرسپولیس جهانی...
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Germany
  نوشته ها
  589
  تشکر
  43
  تشکر شده 471 بار در 281 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  هورا ..پیش بسوی قهرمانی


 18. 2 کاربر مقابل از MOHSEN.RED عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Terminator2731 (22nd August 2013), UniQue (22nd August 2013)

 19. #10


  محل سکونت
  مشهد
  نام واقعی
  HOSEIN
  استاتوس
  اول پرسپولیس بعد .....
  شغل و حرفه
  دانشجوی کامپیوتر ( Network)
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Portugal
  نوشته ها
  5,325
  تشکر
  20,544
  تشکر شده 7,103 بار در 3,074 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 66 تاپیک
  قهرمانی فقط برازنده نام بزرگ پرسپولیس هست و بس ...
  تا ابد در قلب ما خواهی ماند ............ درود به روح مقدست ای مرد


 20. کاربر مقابل از Terminator2731 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  UniQue (22nd August 2013)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا