نایب رییس اول فدراسیون فوتبال در واکنش به اظهارات روز گذشته شهابالدین عزیزی خادم با انتشار بیانیهای به این صحبتها پاسخ گفت.در این بیانیه که به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: روزی که انتخابات فدراسیون فوتبال انجام شد و نفرات هیئت رئیسه مشخص شد با خود گفتم خدا را شکر افرادی دور هم جمع شده ایم که میتوانیم به عنوان خدمتگزار مردم به فوتبال مملکت کمک کنیم.

درست یک ساعت بعد در اولین جلسه هیئت رئیسه به این مسئله واقف شدم که اشتباه کرده و کاری سخت در پیش داریم و در جلسات بعدی هیئت رئیسه مشخص شد که به بیراهه نرفته و فراکنیهای یک جوان جویای نام و قدرت آن هم در میان افرادی که سالها عمرشان را در فوتبال سپری کرده ممکن است مسیر پیشرو را ناهموار سازد. این مسئله در طول یک سال و نیم گذشته همیشه وجود داشته و سر ناسازگاری آقای عزیزی خادم و زیاده خواهی ایشان در جلسات و مصاحبههایشان در جمع هیئت رئیسه مطرح و فقط به خاطر حفظ حرمت و جایگاه فدراسیون از پاسخگویی به مسائل عنوان شده ایشان خودداری شد. هر چند ایشان از این فضای به وجود آمده نهایت استفاده را کرده و در شروع کار خود را آویزان وزارت و عواملی که از این انتخابات راضی نبودند کرد و با نزدیک شدن پایان کار دولت و انتخابات با یک چرخش 180 درجهای مجددا وارد میدان شد.

آقای عزیزی خادم در آخرین مصاحبهای که با یکی از رسانهها کرده با ادبیاتی که اصلاً در اندازههای عضو هیئت رئیسه فدراسیون نیست رئیس فدراسیون را مورد خطاب قرار داده و بدون اینکه از عمق ماجرا خبر داشته باشد مواردی را اعلام کرده که فدراسیون را متهم به بیتدبیری و بی برنامگی کرده است، در صورتی که فدراسیون فوتبال در طی دو ماه گذشته پیش از دهها جلسه با مسولین دولتی و بخش خصوصی داشته و حتی تا روز آخر کار دولت سابق پیگیر وعده های محقق نشده آنها بوده است.

بهتر است آقای عزیزی خادم از اسب زین کرده خود پیاده شوند و این مسیر را با هم طی کنیم. دیگر دوره سیاسی کاری گذشته و با شعار و مصاحبهای پوپولیستی تره هم برای فوتبال خرد نمیکنند. واقعیت این است که در حال حاضر تیم ملی فوتبال روی زمین مانده و بر خلاف گفته های شما برنامه آماده سازی این تیم از مدتها قبل آماده و ارائه شده و بر اساس همین برنامه درخواست تامین اعتبار از دولت سابق شده که مورد موافقت قرار گرفت و متاسفانه پس از پیگیریهای فراوان موفق به تامین اعتبار نشد.

آقای عزیزی خادم !

تنها مشکل فدراسیون تامین اعتبار برای تیم بزرگسالان نیست. تیم فوتبال ساحلی در شهریور ماه عازم مسابقات جهانی تاهیتی است، تیم نوجوانان در اواخر مهر عازم مسابقات جهانی امارات و تیمهای زیر 17 سال و تیم جوانان عازم مسابقات مقدماتی آسیایی در مهر ماه است. ضمن اینکه تیم بانوان زیر 16 سال عازم مسابقات نهایی آسیایی چین است شما با یک حساب سر انگشتی می توانید برآورد هزینه این تیمها را کنید و به عمق جریان پی ببرید.

آنهایی که از دور دستی بر آتش دارند فریاد لنگش کن را سر میدهند ولی فدراسیون با بند پوسیده افراد درون چاه نمی رود.

شما که ناله هل من ناصر سر میدهید و دم از بی برنامگی و بی تدبیری فدراسیون میزنید، بیایید این گوی و این میدان. هل من مبازر بطلبید تا این مشکلات از پیشروی برداشته شود و اگر فقط کار فدراسیون تنها با تیم ملی بزرگسالان بود بحثی وجود نداشت ولی مشکل آنجاست که بغیر از تیم ملی بزرگسال سه تیم فوتبال ساحلی – نوجوانان و فوتسال در عرصه جهانی و تیمهای جوانان و نوجوانان مردان، نوجوانان بانوان در عرصه مقدماتی آسیا و تیم زیر 22 سال و تیم ملی امید در مقدماتی المپیک نیز باید سازماندهی و به مسابقات اعزام شوند. باید با چه تدبیر و برنامهریزی تمام این تیمها را آماده ساخت و به مسابقات اعزام کرد؟

برادر عزیز! حوزه فعالیتهای ورزشی بسیار گسترده است و حوزه فوتبال گسترده تر. نمیتوانیم به مردم دروغ بگوییم و در عین نداری و بی پولی سرمان را بالا بگیریم درحالی که پول مربیان را نمیتوانیم پرداخت کنیم، پاداش بازیکنان فوتبال و فوتسال را نداده ایم، چگونه و با کدام تدبیر و برنامهریزی موارد فوق قابل حل است؟ درست است که فوتبال را یک بنگاه اقتصادی میدانند ولی در این برهه از زمان با بیش از چندین شرکت بزرگ و سود آور کشور که در عرصه تبلیغات جز پیشروترین بوده صحبت کرده و پیشنهادهای ارائه شده حتی پول مربیان ما را هم تامین نمیکند.

به نظر میرسد آقای عزیزی خادم قبل از اینکه آقای کفاشیان و فدراسیون فوتبال را سیبل قرار دهند این موارد را در هیئت ریئسه مطرح و اگر راهکاری برای اینکار داشتند بیان میکردند و بعد شروع به مصاحبه میکردند.

شما که دم از حمایت میزنید و در جلسات هیئت رئیسه دو ساعت هم وقت نمیگذارید و قبل از اتمام جلسات به شهادت تمامی اعضاء هیئت رئیسه دم از رفتن می زنید، شما که حرمت بزرگ و کوچکی و پیشکسوت را رعایت نمیکنید و در جلسات مرتباً متکلم وحده شدهاید چگونه برای فوتبال وقت گذاشته اید؟

علی ایحال فدراسیون فوتبال معتقد است که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و با حمایت وزارت ورزش و جوانان مشکلات پیشروی تیمهای ملی به خصوص تیم ملی بزرگسال را حل خواهد کرد و با حمایت دولت و مردم و بخش خصوصی شادی و امید را در دل مردم زنده نگاه خواهد داشت.