فردوسیپور، استاد دور زدن قانون!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: فردوسیپور، استاد دور زدن قانون!

 1. #1


  نام واقعی
  محمود
  استاتوس
  شورتیج
  بازیکن محبوب
  emon zayed
  تیم های محبوب خارجی
  Liverpool | Spain
  نوشته ها
  8
  تشکر
  0
  تشکر شده 9 بار در 4 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

  فردوسیپور، استاد دور زدن قانون!

  رسول بهروش

  فردوسیپور، استاد دور زدن قانون!  قانون آنلاین- دو ماه پس از آغاز یک جنجال بسیار بزرگ خبری در فوتبال ایران، سرانجام عادل فردوسیپور بر خلاف میل باطنیاش به این پرونده ورود کرد و داستان تغییر نام لیگ امارات و بازگرداندن محمدرضا خلعتبری به ایران را مورد بررسی قرار داد. رویکرد او در این زمینه اما، مثل بقیه برنامههای تلویزیون کشورمان مبتنی بر به چالش کشیدن تلاشهای صورت پذیرفته از سوی باشگاه پرسپولیس بود. چند ماه بعد از آنکه در میان سکوت سنگین اهالی رسانه و از جمله برنامه نود، دولت ایران مبلغ یک میلیون دلار را به احداث ورزشگاهی در افغانستان اختصاص داد، حالا عادل فردوسیپور همسو با بخش خبری بیست و سی یاد بیمارستانهایی میکند که میشد با 800 هزار دلار پول فسخ قرارداد خلعت، آنها را در جای جای این مرز پرگهر تاسیس کرد! غافل از اینکه اگر یاری به افغانها برای بهبود وجهه منطقهای ایران «مستحب» تشخیص داده میشود، جلوگیری از مشارکت یک ایرانی در جعل عنوان خلیج فارس، قطعا «واجب عینی» است و باز غافل از اینکه اگر پول ورزشگاه مزارشریف از بیتالمال برداشت شده، هزینه فسخ با اعراب را بخش خصوصی تقبل کرده است. عادل اما بیاعتنا به همه این مسایل، همچنان به نواختن ساز ناکوکش مشغول بود و دست بر قضا در این مسیر تا آنجا پیش رفت که صدور کارت بازی برای خلعتبری را غیرقانونی تلقی کرد. او برای توصیف این اتفاق بارها از عبارت «دور زدن قانون» سود برد؛ تعبیری که مورد علاقه عادل است و گاه و بیگاه برای تقبیح رفتار سوژههایش به آن متوسل میشود. راستی اما، هیچ پیش آمده خود مهندس فردوسیپور هم قانون را دور بزند و راه را برای رسیدن به اهدافش باز کند؟ شاید هم باید چند نمونه را برایش یادآوری کرد تا از جلد بهشتیاش بیرون بیاید و دوزخیان بینوا را چنین یکطرفه به باد ملامت نگیرد.
  ***
  - چقدر خوب میشود اگر عادل توضیح بدهد چرا دوربین برنامه او در بیشتر استادیومهای ایران بعد از کنفرانس مطبوعاتی سراغ مربیان دو تیم میرود و از آنها مصاحبه اختصاصی میگیرد؟ به طور طبیعی اسپانسرها هزینه میکنند تا برند تجاریشان در اتاق کنفرانس دیده شود. اگر بنا باشد نود مثل تافته جدا بافته مصاحبهاش را در تونل بگیرد، در واقع به این گروه از حامیان مالی ظلم شده است. در حال حاضر امیر قلعهنویی دقیقا به خاطر همین رفتار غیرحرفهای و مصاحبه جداگانه با یک دوربین تلویزیونی در پایان بازی با بوریرام در آستانه مجازات مالی قرار گرفته است. آیا این عادت همیشگی فردوسیپور، اسمش دور زدن قانون نیست؟
  - چقدر خوب میشود اگر عادل توضیح بدهد ماجرای ترجمه بدون اجازه کتاب سایمون کوپر به دست او چه بود؟ همانی که از سوی این نویسنده، از آن به عنوان «کلاهبرداری» یاد شد. فوتبال علیه دشمن به یمن تبلیغات مجانی دوستان عادل حسابی در ایران فروخت، اما نویسندهاش در آن سوی آبها هرگز از این رخداد راضی نبود. آیا خاموشی مطلق فردوسیپور در برابر این ادعای کوپر و احاله پاسخگویی به ناشر کار درستی بود؟ آیا ارتکاب به چنین رفتاری با توضیح «ما که کپیرایت نداریم» اسمش دور زدن قانون نیست؟
  - چقدر خوب میشود اگر عادل توضیح بدهد داستان مصاحبه اختصاصی برنامه او با فرانکو بارهسی چه بود؟ خود این مجری بهتر از هر کس دیگری میداند گفتگو با چنین چهرههایی مستلزم پرداخت پول است. در حالی که هزینه قابل توجه حضور ستاره سابق میلان در تهران را باشگاه پرسپولیس تامین کرده بود، چطور فردوسیپور توانست بدون دادن حتی یک ریال به سرخپوشان، بارهسی را مقابل دوربین برنامهاش بنشاند و از او مصاحبه اختصاصی بگیرد. این آیا اسمش دور زدن قانون نیست؟
  - چقدر خوب میشود اگر عادل توضیح بدهد داستان پخش زنده تصاویر بازی منچستر یونایتد و چلسی در خلال برنامه اخیر او چه بود؟ در شرایطی که به تازگی شبکه قطری الجزیره اسپورت حق پخش لیگ برتر انگلستان را با قیمت سرسام آور 900 میلیارد تومان خریداری کرده، چگونه ممکن است شبکه ورزش ایران به همین راحتی با پنهان کردن لوگوی این کانال مسابقات لیگ جزیره را روی آنتن ببرد و بعد فردوسیپور برای نگه داشتن علاقهمندان به فوتبال اروپا پای برنامهاش، هر چند دقیقه یک بار همان تصاویر سرقتی(!) را به خورد مخاطبانش بدهد؟ حتی در مورد پخش فوری صحنههای مربوط به عملکرد لژیونرهای ایرانی در لیگهای اروپایی هم که بارها در نود تکرار شده، همین شبهه وجود دارد. بعید است فردوسیپور نداند بدون پرداخت حق پخش تلویزیونی امکان انجام چنین کارهایی وجود ندارد. این آیا اسمش دور زدن قانون نیست؟
  - چقدر خوب میشود اگر فردوسیپور توضیح بدهد در دقایق پایانی همین نود دوشنبه شب، برند «نهنگی» از کجا پیدا شد و چطور در قامت قهرمان قلبها درآمد؟ هر اسپانسر برای اینکه اهدای جوایز این برنامه را برعهده بگیرد و نام و عنوانش چند بار توسط فردوسیپور روی آنتن زنده تکرار شود علاوه بر تقبل هزینههای 9 هدیه 500 هزار تومانی، باید مبلغی چند ده میلیونی را هم به صورت جداگانه به حساب تلویزیون تمام تبلیغاتی ضرغامی واریز کند. در این شرایط چطور تولیدی نهنگی، کارخانهجات سایپا و مدرسه فوتبال چرخابی به همین راحتی با اهدای چند دست لباس میتوانند از امتیازی مشابه برخوردار شوند و حتی ستایشهای سودآور مجری نود را هم به خودشان اختصاص بدهند؟ آیا غیر از این است که عادل با این اقدام خلاف مقررات صرفا قصد داشته اثرگذاری قسمت قبلی نود و پخش آیتمی در مورد ابوموسی را به رخ بینندههایش بکشد؟ آیا این دور زدن قانون نیست؟
  ***
  حقیقت آن است که لاک غلطگیر این فوتبال، خودش هم کم اشتباه ندارد، اما اگر خیلیها نود و مجریاش را با همه این کم و کاستها همچنان میپذیرند، دلیلش این است که او را انسانی دلسوز و مفید برای فوتبال ایران میدانند. ماجرای خلعتبری هم همین است؛ قبول انعطافی کوچک به نفع مصلحتی بسیار بزرگتر. قانون واقعی، امروز در امارات و با تعرض شیوخ به عنوان «خلیجفارس» دور زده میشود؛ جایی که اگر دیر جنبیده بودیم، بازیکن ما را هم بازیگر تاریخ دزدیشان میکردند و چوب حراج به حیثیتمان میزدند.

 2. 4 کاربر مقابل از شرتیج عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  RaMiN (27th August 2013), RASOOL 9 (28th August 2013), SEYEDHAMED (28th August 2013), yasi-red-6 (27th August 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  تو خونمون !
  نام واقعی
  علی ذاکر
  استاتوس
  .
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  636
  تشکر
  1,292
  تشکر شده 890 بار در 235 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 5 تاپیک
  عادل عشقه ... ♥

 4. #3


  نام واقعی
  محمود
  استاتوس
  شورتیج
  بازیکن محبوب
  emon zayed
  تیم های محبوب خارجی
  Liverpool | Spain
  نوشته ها
  8
  تشکر
  0
  تشکر شده 9 بار در 4 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  فردوسی پور مامور ویژه ضرغامی هست همین

  فردوسی پور کارمند صدا وسیما خهست و در جهت اهداف ضرغامی گام بر میداره یه چاپلوس هست کخ دنبال حرفای خاله زنکی هست که البته با عوض شدن زمونه و جا به جا شدن خصوصیات نر و ماده به مذاق بچه سوسول ها هم خوش میاد برنامش.....

 5. کاربر مقابل از شرتیج عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  "Be$t" (28th August 2013)

 6. #4


  نام واقعی
  زهرا
  استاتوس
  این نیز بگذرد........
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  mohsen khalili
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  1,029
  تشکر
  2,029
  تشکر شده 647 بار در 363 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  عادل عشقه عشق ...........
  آنقدر رشد خواهم کرد که تمام پرنده ها در حسرت نشستن روی شاخ و برگم به کلاس پرواز بروند.....

 7. #5


  محل سکونت
  مشهــــــــــــد
  نام واقعی
  EngineeR ZahrA
  استاتوس
  ایــــــــــــرانـــــــــ ♥
  شغل و حرفه
  دانشجــو ...
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  1,640
  تشکر
  9,465
  تشکر شده 3,504 بار در 1,296 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 15 تاپیک
  عادل عشششششششششقه.....

 8. #6


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  سیدحامد
  استاتوس
  *
  شغل و حرفه
  کارمند/الکترونیک
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  5,443
  تشکر
  5,733
  تشکر شده 3,381 بار در 1,968 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  عادل تو این هشت سال در پیش رو خرش بیشتر میره ........پشتش قرص شده

 9. #7


  محل سکونت
  کهکشان راه شیری
  نام واقعی
  رسول
  استاتوس
  روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران ...
  بازیکن محبوب
  mohsen khalili
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  2,568
  تشکر
  2,773
  تشکر شده 7,119 بار در 1,945 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 49 تاپیک
  متن آقای رسول بهروش فوق العاده بود
  از اون مهمتر و بهتر اینکه یه نفر پیدا شد که این قداست پوچ فردوسی پور را بشکند چون واقعا اینکه فکر کنیم انسانها سیاه یا سفید هستن درست نیست بلکه اغلب انسانها خاکستری هستن
  ولی سوال من از عادل نا عادل اینهک
  جناب فردوسی پور با پولی که برا نگه داشتن نکونام ؛ رحمتی ؛ منتظری ؛ حیدری (حدود هشت میلیارد تومان ) چندتا بیمارستان میشد ساخت و اون موقع چرا سکوت کرده بودی
  لاک غلط گیر


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا