افسانه اي كـ خاطره شد ! "كوروش بزرگـ"
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: افسانه اي كـ خاطره شد ! "كوروش بزرگـ"

نام واقعی
    نريمان
    استاتوس
    LeoBoy.Ir
    شغل و حرفه
    نويسنده و كارگردان تئاتر ، طراح
    بازیکن محبوب
    mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 1,858 بار در 572 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

افسانه اي كـ خاطره شد ! "كوروش بزرگـ"

اگر براي پارس و كوروش احترام و ارزش قائليد ، اين مطلبـ را بخوانيد

نوشته شده به قلم: محمدرسول جعفري | سه شنبه 05 شهريور ماه 1392 | ساعتـ 19:59

معرفي شخصيتـ هاي موجود در اين مقاله: {كمبوجيه اول : پدر كوروش - پادشاه آنشان} {شاهدختـ ماندانا : مادر كوروش} {آژي دهاكـ : پدر ماندانا - پادشاه ماد} {هارپاگـ : وزير و سپه سالار ماد} {مهرداد : چوپان دربار ماد - كسي كـ كوروش را بزرگـ كرد} {سپاكوه : همسر مهرداد - كسي كـ كوروش را شير داد} {آرتم بارس : شاهزاده - كسي كـ كوروش اورا تنبيه كرد} {کرزوس يا قارون : شاه ليدي كـ بعد از شكستـ مقابل كوروش ، مشاور كوروش شد !} {نبونيد : پادشاه بابل} {ذوالقرنين : لقبـ قرآن كريم براي كوروش - بـ معناي سري كـ دوشاخ دارد : كوروش تاجي را بر سر ميكرد كـ شكل دو شاخ بر روي تاج بود} {تهم رییش : ملكه سكا - كسي كـ حاضر بـ ازدواج با كوروش نشد}

◄ كوروش كـ بود ؟
    کوروش بزرگـ معروفـ بـ کوروش دوم ، نخستین شاه و بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشی استـ.

شاه پارسی ، بـ خاطر بخشندگی ، بنیان گذاشتن حقوق بشر ، پایه گذاری نخستین
    امپراطوری چند ملیتی و بزرگـ جهان ، آزاد کردن برده ها و بندیان ، احترام بـ دین ها ، گسترش تمدن و... شناخته شده استـ.

◄ جايگاه كوروش در افكار مللهاي مختلفـ :
    -
    ايرانيان : کوروش را "پدر پارس" ميدانند ... {بقيه رو خودتون بگيد بهتره}
    -
    یونانیان : کـ كوروش سرزمین هایشان را تسخیر کرده بود ، او را سرور و قانونگذار می نامیدند.
    -
    یهودیان : این پادشاه را به منزله مسح شده توسط پروردگار به شمار می آوردند.
    -
    بابليان : هميشه كوروش را مورد ستايش قرار ميدادند.

◄ شناسنامه ي كوروش :
    -تاريخ ولادتـ : 576 سال قبل از ميلاد
    -تاريخ شهادت : 529 سال قبل از ميلاد (در سن 47 سالگي بـ شهادتـ رسيد)
    -پدرش "كمبوجيه اول" و مادرش "
    ماندانا" نام داشتـ
    -دختران كوروش :
    آتوسا ، آرتیستون و مروئه
    -پسران كوروش :
    كمبوجيه و برديا
    -داماد كوروش : داريوش بزرگـ "ازدواج با آتوسا"
    - نوه كوروش : خشايار شا "پادشاه قدرتمند ايراني"
    - مشاور كوروش :
    کرزوس "امپراطور سابق لیدی"

◄ زندگينامه كوروش :

واقعيتي شبيه بـ افسانه "قبل از ولادتـ كوروش"
    "
    آژي دهاكـ" يكـ شبـ خوابي عجيبـ ميبيند ، او خوابـ ميبيند كـ از دخترش آبـ زيادي خارج شده و آن آبـ ، همدان ، ماد و تمام سرزمين آسيا را غرق كرد !
    او اين خوابـ را براي
    مغ ها تعريفـ ميكند ، مغ ها خوابش را چنين تعبير ميكنند : از دخترتـ فرزندي بدنيا مي آيد كـ بر ماد غلبه خواهد كرد !

آژي دهاكـ كـ بسيار ترسيده بود تصميم گرفتـ دخترش "
    ماندانا" را بـ بزرگان ماد ندهد زيرا ممكن استـ كـ فرزندي متولد شود كـ بر مادها غلبه كند.
    آژي دهاكـ دخترش را بـ "
    كمبوجيه اول (شاه آنشان و خراجگزار ماد)" داد ، پس از مدتي ماندانا از كمبوجيه اول باردار شد و آژي دهاكـ اينبار خوابي ديگر ديد ، او خوابـ ديد كـ از شكم دخترش درختي روييد كـ شاخ و برگهايش تمام آسيا را پوشانيد !
    آژي دهاكـ بار ديگر نزد مغ ها رفتـ تا تعبير خوابش را بداند ، تعبير خوابش چنين شد : از ماندانا فرزندي پديد خواهد آمد كـ بر تمام آسيا چيره خواهد گشتـ !

ولادتـ كوروش بزرگـ و قتل او !:
    پادشاه ماد (آژي دهاكـ) كـ بسيار دچار ترس و وحشتـ شده بود ، دخترش را بـ همدان فرا ميخواند ، او كودكـ را از ماندانا ميگيرد و براي نابودي اش نقشه اي را طرح ميكند.
    دهاكـ طفل را بـ "
    هارپاگـ (وزير و سپه سالار ماد)" ميدهد تا اورا بكشد. هارپاگـ ماجرا را با همسرش در ميان ميگذارد و ميگويد كـ "كوروش" را بـ 2 دليل نخواهد كشتـ : اول اينكه نميخواهد دستش بـ خون آغشته شود و كودكـ با او خوشايند استـ و دوم اينكه دهاكـ فرزندي بـ غير از ماندانا ندارد و بعد از مرگش ، سلطنتـ بـ ماندانا (مادر كوروش) ميرسد و ماندانا با كسي كـ قاتل بچه اش باشد مدارا نخواهد كرد !

هارپاگـ كـ ماموريتـ سنگيني بر دوشش بود ، كوروش را بـ يكي از چوپانهاي شاه بـ نام "
    مهرداد (ميترا داد)" ميدهد و بـ او ميگويد بايد بـ دستور شاه ، كودكـ را در جنگل رها سازد تا طعمه ي درندگان شود !
    چوپان کودکـ را به خانه برد. وقتی "
    سپاکوه (همسر چوپان)" از موضوع با خبر شد ، با ناله و زاری بـ شوهرش اصرار ورزید کـ از کشتن کودکـ خودداری کند و بـ جای كودكـ ، فرزند خود که مرده بـ دنیا آمده بود را در جنگل رها سازد ؛ مهرداد در ابتدا شهامتـ اين كار را نداشتـ اما بالاخره با نظر همسرش موافقتـ ميكند.

آشكار شدن رازي چندساله و بازگشتـ بـ آغوش خانواده !
    چند سال گذشتـ ، كوروش كـ بـ "
    پسر چوپان" معروفـ بود با گروهي از فرزندان پادشاهان همبازي شده بود. آنها تصميم گرفتند يكي را از ميان جمع بـ عنوان پادشاه انتخابـ كنند و بقيه مطيع امر پادشاه باشند ، "كوروش" را بـ عنوان پادشاه انتخابـ كردند و كوروش همبازيهاي خود را بـ چند دسته تقسيم كرد و براي هر كدام وظيفه اي را قرار داد .

اما "
    آرتم بارس" كـ از شاهزادگان درجه اول پادشاه بود از كوروش فرمانبرداري نكرد و كوروش دستور داد تا اورا تنبيه سازند. آرتم بارس كـ تنبيه شده بود ماجرا را بـ پدرش گفتـ و شاكي بود ازينكه فرزند يكـ چوپان اورا تنبيه كرده استـ !

پدر آرتم نزد آژي دهاكـ رفتـ و موضوع را براي او بازگو كرد ،
    آژي دهاكـ دستور داد كـ پسر چوپان را بـ نزد خود بياورند.
    دهاكـ بـ كوروش گفتـ : تو چگونه جرئتـ کردی با فرزند کسی کـ بعد از من دارای بزرگـ ترین مقام کشوری استـ ، چنین کنی؟
    کوروش پاسخ داد : در این باره حق با من استـ ، زیرا همه آنها مرا بـ پادشاهی برگزیده بودند وچون او از من فرمان برداری نکرد ، من دستور تنبیه او را دادم ، حال اگر شایسته ی مجازاتـ می باشم ، اختیار با توستـ ؛ آژی دهاکـ از دلاوری کوروش و شباهتـ وی با خودش بـ اندیشه افتاد.

او بـ ياد آورد مدتـ زمانی کـ از رها کردن طفل دخترش بـ کوه می گذرد با سن این کودکـ برابری می کند.
    او آرتم بارس(كودكي كـ تنبيه شده بود) را قانع کرد کـ بعدا در این باره دستور لازم را صادر خواهد کرد و آرتم را مرخص کرد. سپس از چوپان درباره هویتـ
    طفل مذکور پرسش هایی به عمل آورد. چوپان پاسخ داد: این طفل فرزند من استـ و مادرش نیز زنده استـ. اما شاه نتوانستـ گفته ی چوپان را قبول کند و دستور داد زیر شکنجه واقعیتـ امر را از وی جویا شوند.
    چوپان نيز زير شكنجه مجبور بـ گفتن واقعيتـ شد ، دهاكـ آن شبـ را براي كوروش جشن گرفتـ ؛ اما همچنان ترس خوابهايي را كـ درگذشته ديده بود احساس ميكرد .

او نزد مغ ها رفتـ و تمامي اتفاقاتـ را براي آنها بيان كرد ، مغ ها هم بـ او اطمينان خاطر دادند كـ كوروش ديگر هيچ مشكلي براي پادشاهي آژاكـ بوجود نمي آورد زيرا در همان بازي ، پادشاه شده و يكي از "
    مادها" را تنبيه كرده استـ . در واقع مغ ها خوابهاي آژاكـ را بـ بازي آن روز كوروش ربط دادند !!!

آژاكـ ترسش تمام شد و خيالش كاملا آسوده گشتـ . کوروش برای مدتی در دربار آژی دهاکـ ماند و سپس بـ دستور وی عازم "آنشان" شد. پدر کوروش "کمبوجیه اول" و مادرش "ماندانا" از وی استقبال گرمی بـ عمل آوردند.

کوروش در دربار کمبوجیه اول خو و اخلاق والای انسانی پارس ها و فنون جنگی و نظام پیشرفته آن ها را آموختـ و با آموزش های سختی کـ سربازان پارس فرا می گرفتند ، پرورش یافتـ.

آغاز حاكميتـ كوروش بزرگـ :
    بعد از مرگـ كمبوجيه اول (پدر كوروش) ، كوروش شاه
    آنشان شد.
    او در اولين اقدام خود ، با تلاشهاي هارپاگـ (وزير و سپه سالار آژي دهاكـ) بـ ماد حمله كرد !!!
    [✗پاورقي: هارپاگـ بـ دهاكـ خيانتـ كرد] و توانستـ مادها را شكستـ دهد و بـ پادشاهي 35 ساله ي آژي دهاكـ پايان دهد ؛ بـ گفته ي "
    هرودوتـ" ، كوروش بـ آژي دهاكـ آسيبي وارد نكرد و اورا نزد خود نگه داشتـ .

كوروش در سن 30 سالگي (546 سال قبل از ميلاد) پادشاهی ماد و ایران را بـ دستـ گرفتـ و خود را "
    شاه ایران" و ماد و پارس نامید.
    در همين زمان در حالیکه "بابل" بـ او خیانتـ کرده بود ، خردمندانه از "قارون (
    شاه لیدی)" خواستـ تا حکومتـ او را بـ رسمیتـ بشناسد و در عوض کوروش نیز سلطنتـ او را بر "لیدی" قبول نماید.

اما قارون (کرزوس) در کمال کم خردی بـ جای قبول این پیشنهاد بـ فکر گسترش مرزهای کشور خود افتاد و سپاهیانش را از "
    رود هالسی (قزل ایرماق امروزی در کشور ترکیه)" کـ مرز کشوری "ليبي و ماد" بود گذراند. کوروش با دیدن این حرکتـ خصمانه ، از همدان بـ سوی لیدي حرکتـ کرد و "دژ سارد" سقوط کرد و قارون (شاه ليدي) بـ اسارتـ ایرانیان درآمد و کوروش مرز کشور خود را بـ دریای "روم و یونانیان" رسانید.
    [✗پاورقتي: دژ سارد تخسير ناپذيرترين دژ ليدي بود كـ ايرانيان توانستند بر بالاي آن صعود كنند و اورا بـ تخسير خود در آورند.]
    کوروش ، شاه شکستـ خورده لیدی را نکشتـ و تحقیر ننمود ، بلکـه تا پایان عمر تحتـ حمایتـ کوروش زندگی می کرد و مردم "سارد" علی رغم آنکه حدود 3 ماه لشکریان کوروش را در شرایط جنگی و در حالتـ محاصره شهر خود معطل کرده بودند ، مشمول عفو شدند.

پس از لیدی ، كوروش نواحی شرقی را یکی پس از دیگری زیر فرمان خود درآورد و بـ ترتیبـ
    گرگان (هیرکانی) ، پارتـ ، هریو (هراتـ) ، رخج ، مرو ، بلخ ، زرنگیانا (سیستان) و سوگود (نواحی بین امودریا و سیر دریا) و شمال غربی هند را مطیع خود کرد.
    [✗پاورقي: هدفـ اصلی کوروش از لشکر کشی بـ شرق ، تامین امنیتـ و تحکیم موقعیتـ بود وگرنه در سمتـ شرق ایران ، حکومتی کـ بتواند با کوروش بـ معارضه بپردازد وجود نداشتـ.]

کوروش با زیر فرمان در آوردن نواحی شرق ایران ، وسعتـ سرزمین های تحتـ تابعیتـ خود را دو برابر کرد.
    حال دیگر پادشاه بابل از خیانتـ خود بـ کوروش و
    عهدشکنی در حق وی کـ اوائل پیروزی او بر ماد انجام داده بود واقعا پشیمان شده بود.
    [✗دلايل خيانتـ "نبونيد (پادشاه بابل)" بـ
    كوروش: ترس او بـ خاطر از دستـ دادن قدرتـ از یکـ سو و پیش بینی های "پیامبران بنی اسرائیل" درباره آزادی "قوم یهود" بـ دستـ کوروش از سوی دیگر بود.]

◄ نام "كوروش" در قرآن كريم و توراتـ !

ذوالقرنین یا کوروش (آياتـ 83 تا 99 سوره كهفـ)
    ویسئلونکـ عن ذی القرنین قل ساتلوا علیکم منه ذکرا
    ای محمد ، مشرکین از تو درباره "
    ذوالقرنین" سوال می کنند ؛ بـ آنها بگو کـ ماجرای او را برایتان خواهم گفتـ. درحقیقتـ ما به او قدرتـ و قوتـ دادیم و هر چیزی را در دنیا سهل و آسان در اختیارش قرار دادیم و آنچه را مقصود و مورد نظر او بود بـ وی عطا فرمودیم.

دلايل اثباتـ اينكه ذوالقرنين همان كوروش استـ : کوروش پس از فتح بابل ، قوم اسیر بنی اسرائیل را کـ در میان آنها پیامبران بزرگی چون "
    دانیال نبی" و "ارمیا(ع)" حضور داشتـ را نجات داد و آنها را بـ وطن خود (بیت المقدس) بازگردانید به همین دلیل توراتـ او را بـ عنوان پادشاهی آزادی بخش و رهایی دهنده قوم بنی اسرائیل ستوده اند. {بـ زودي دلايل كامل در بخش جديد مطلبـ قرار خواهند گرفتـ}
    [✗پاورقي:
    آيتـ الله علامه طباطبائي بـ صراحتـ اعلام كرده استـ كـ ذوالقرنين همان كوروش استـ .]

◄ شهادتـ "كوروش بزرگـ"
    کوروش در آخرین نبرد خود به قصد سرکوبـ قوم ایرانی تبار "
    سکا" بـ سمتـ شمال شرقی کشور حرکتـ کرد.
    [✗پاورقي: ملکه سكاها "
    تهم رییش" نام داشتـ كـ از ازدواج با "کوروش" امتناع ورزیده بود {کوروش در منشور حقوق بشر می گوید : هر قومی کـ نخواهد من پادشاه آنها باشم ، من مبادرتـ بـ جنگـ با آنها نخواهم كرد (این بـ معنی دموکراسی و حق انتخابـ هستـ ، پس نمی توان دلیل جنگـ کوروش با سکاها را نوعی دلیل شخصی بین ملکه و کوروش دید) . جنگـ با سکاها بـ دلیل تعرض سکاها بـ ایران و غارتـ مال مردم بود}]

میان مرز ایران و سرزمین سکاها رودخانه ای بود کـ لشکریان کوروش باید از آن عبور می کردند.
    هنگامی کـ کوروش بـ آن رودخانه رسید "تهم رییش (
    ملکه سکاها) "بـ او پیغام داد کـ برای جنگـ 2 راه پیش رو دارد. یا از رودخانه عبور کند و در سرزمین سکاها به نبرد بپردازند و یا اجازه دهند کـ لشکریان سکا از رود عبور کرده و در خاکـ ایران بـ جنگـ بپردازند.

کوروش این دو پیشنهاد را با سرداران خود در میان گذاشتـ. بیشتر سرداران ایرانی او ، جنگـ در خاکـ ایران را برگزیدند ، اما
    کرزوس يا قارون (امپراطور سابق لیدی) کـ تا پایان عمر بـ عنوان مشاور بـ کـوروش وفادار ماند ، جنگـ در سرزمین سکاها را پیشنهاد کرد.
    استدلال او چنین بود :در صورتـ نبرد در خاکـ ایران ، اگر لشکر کوروش شکستـ بخورد تمام سرزمین به خطر می افتد و اگر پیروز شود هیچ سرزمینی را فتح نکرده استـ. اما اگر در خاکـ سکاها به جنگـ بپردازد ، پیروزی ایرانیان با فتح این سرزمین همراه خواهد بود و شکستـ آنان نیز تنها یکـ شکستـ نظامی خواهد بود و بـ سرزمین ایران آسیبی نمی رسد.

کوروش این استدلال را پذیرفتـ و از رودخانه عبور کرد. پیامد این نبرد شکستـ ایران و بـ شهادتـ رسيدن کوروش بود.
    ملكه سرزمين سكا ، سر بريده ي كوروش بزرگـ را در يكـ ظرفـ پر از خون قرار ميدهد و ميگويد : توئي كـ يكـ عمر خون ريختي و سيرابـ نشدي حالا اينها را بياشام بلكه
    سيرابـ شوي !
    پس از این شکستـ ، لشکریان ایران بـ رهبری "
    کمبوجیه دوم (پسر ارشد کوروش)" بـ ایران بازگشتتند.

[✗پاورقي: طبق کتابـ "کوروش در عهد عتیق و قرآن مجید" نوشته "دکتر فریدون بدره ای" ، کوروش در این جنگـ کشته نشده حتی پس از این نیز با سکاها جنگیده استـ (اين كتابـ اعتبار تاريخي زيادي دارد).]

◄ چند كلوم واقعيتـ !
    جنگـ كوروش بزرگـ بخاطر مردم و ناموس وطنش بود ، كوروش در اين جنگـ بـ شهادتـ رسيد و بـ سر متبركش اينگونه بي احترامي شد.
    هرسال در ماه محرم ميروند روي منبر و براي اينكه حرفـ هايشان تكراري نشود ، ساعتـ بـ ساعتـ روايتـ كشفـ ميكنند و بـ خورد مردم ميدهند و عزاداري ميكنند !

اگر كوروش عربـ بود ، "جنگـ با سكاها" ميشد تيتر يكـ حرفهايشان و واقعه ي عاشورا را بـ كلي فراموش ميكردند ! درگذشتـ كوروش تلختر از
    واقعه ي عاشورا بود !

چيزي كـ واسـ شما افسانه و آرزوستـ براي ما خاطره شده ... تاريخ شده | "مخاطبـ : عربهاي مضحكـ !"
    جمع آوري شده توسط : محمدرسول جعفري
    [ناگفته هاي زيادي باقي ماند ، از كتيبه حقوق بشر تا امپراطوري بزرگـ كوروش در جهان]
    "در صورتـ تمايل بـ بيان ساير ناگفته هاي تاريخي ، لطفا درخواستـ خود را كامنتـ بزاريد"

كپي با ذكر منبع مجاز استـ: پسر مرداد ـ ـ ـ لطفا اين مطلبـ را بـ اشتراكـ بزاريد

2. 9 کاربر مقابل از "Be$t" عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

CENSORED (28th August 2013), Farzandeiran (28th August 2013), masoud99 (28th August 2013), Mohammadreza (28th August 2013), red storm (28th August 2013), SEYEDHAMED (28th August 2013), Ya3r (28th August 2013), zahralos (28th August 2013), شــب تاب کوچولو (28th August 2013)

نام واقعی
    نريمان
    استاتوس
    LeoBoy.Ir
    شغل و حرفه
    بازیکن محبوب
    mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    من مسئول حرفها و رفتارهام هستم اما مسئول نوع برداشتـ ديگران ازونا نيستم

نام واقعی
    bahram
    استاتوس
    Waiting For Sade
    شغل و حرفه
    فریاد
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Bayern-Munich | Germany
    تشکر شده 1,268 بار در 477 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    هرگز نخواب کورش...
    ما همه خوابیم...

5. کاربر مقابل از CENSORED عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

"Be$t" (28th August 2013)

نام واقعی
    نريمان
    استاتوس
    LeoBoy.Ir
    شغل و حرفه
    بازیکن محبوب
    mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahram.dictator نمایش پست ها
    هرگز نخواب کورش...
    ما همه خوابیم...
    چون که ما تاریخمان بر باد رفت
    هستی و فرهنگمان بر باد رفت
    کاوه و ارش همانجا خاک شد
    پهلوان کشورم عباس شد
    جای کورش را علی امد گرفت
    کل ان اتشکده اتش گرفت
    رستم و سهراب گم میکنیم
    تازی و ناموس خود بت میکنیم
    نقش رستم,تخت جمشید خاک شد
    کربلا و کاظمین اباد شد
    رسم زرتشت گر بدانی که چیست
    عید ما جشن غدیر و فطر نیست
    ای عزیزان جملگی همت کنیم
    سنت اعراب خاکستر کنیم

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    افسانه اي كه خاطره شد...
    افسانه اي كه له شد...
    افسانه اي كه نابود شد...
    افسانه اي كه تحقير شد...
    افسانه اي كه ويران شد...
    افسانه اي كه قهرمان شمشير كش تازي جايگزينش شد...

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...

نام واقعی
    علیرضا
    استاتوس
    justپیام صادقیان..رضا حقیقی...رونالدو
    شغل و حرفه
    دانشجوی حسابداری
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 2,213 بار در 806 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrjafari نمایش پست ها
    من مسئول حرفها و رفتارهام هستم اما مسئول نوع برداشتـ ديگران ازونا نيستم
    زیاد اهل نماز وروزه نیستم ولی جونم هم برای امام حسین میدم نه تنها من بلکه همه ی شیعیان دنیا
    زنده ام به عشق epرسopلیs

اینم عکس پیام جونم با لباس تیم محبوبش البته بعد از رئال مادرید

9. کاربر مقابل از payam sadeghian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

"Be$t" (28th August 2013)

نام واقعی
    علیرضا
    استاتوس
    justپیام صادقیان..رضا حقیقی...رونالدو
    شغل و حرفه
    دانشجوی حسابداری
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 2,213 بار در 806 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    در مورد کورش در بزرگیش شکی نیست ولی در مورد امام حسین در مورد بزرگتر از کورش بودنش اصلا شکی نیست
    زنده ام به عشق epرسopلیs

اینم عکس پیام جونم با لباس تیم محبوبش البته بعد از رئال مادرید